Clicks9
NewsLetters
ВВП: Три листи про чистоту серця (Третій лист ‒ молоді про чистоту і щастя) Якби молодій людині поставили запитання: «Хочете бути щасливими?» – вона, безсумнівно, відповіла б: «Так!» і піднял…More
ВВП: Три листи про чистоту серця (Третій лист ‒ молоді про чистоту і щастя)

Якби молодій людині поставили запитання: «Хочете бути щасливими?» – вона, безсумнівно, відповіла б: «Так!» і підняла б обидві руки на знак згоди. «Але як довго хочете бути щасливими? День, тиждень, рік? Десять років, тридцять років, ціле життя аж до смерті? А хочете бути щасливими і після смерті?»

Людина в глибині душі прагне щастя, але справжнього щастя, яке вже ніхто не зможе у неї відібрати. Адже сама думка про те, що воно колись закінчиться, приносить смуток. Людина шукає щастя в людських відносинах, в майні, у великій кількості грошей, в кар’єрі, у людській славі, в успіху, шукає щастя в задоволеннях, в алкоголі, в наркотиках, але в цьому щастя не знайде. Приходять розчарування, ще більша порожнеча, самотність і біль в душі. Ще святий Августин це прагнення щастя висловив словами: «Ти створив нас для Себе, о Боже, і неспокійне людське серце, поки не спочине в Тобі».

Ідеологи глобалізації сьогодні нищать і звичайне людське щастя, нав’язуючи людям і цілим народам збочений гомосексуалізм, гендер-шизофренію, пов’язану з викраданням дітей ювенальною юстицією та їхнім моральним і психічним розкладом. Легалізують наркотики, нав’язують культуру смерті. Сьогодні навіть здорових людей вбивають за допомогою евтаназії, тому що готується т.зв. рай для золотого мільярда.

Образ фальшивого щастя можна побачити на прикладі американської статуї Свободи. Майже щоранку під нею знаходять мертвих птахів. Коли нічний птах при польоті наштовхується на освітлену статую, то ламає собі крила, а потім безвладно падає на землю. Це образ багатьох молодих людей, які шукають щастя у фальшивій свободі.

Єдину справжню свободу дає Божий Син, Ісус Христос, який переміг духа брехні та рабство гріха.

Бог тебе створив, Він любить тебе, Він віддав за тебе Свого Єдинородного Сина, який заплатив за твої гріхи на Голготі. Ти повинен прийняти Божу любов, прощення гріхів у Христі, визнавши свої гріхи перед собою і перед Богом.

У християнських народах ще в першій половині минулого століття було само собою зрозумілим, що юнак і дівчина одружувалися, зберігши чисте серце.

Приклад: Молодий чоловік вирішив покінчити життя самогубством. Ще перед смертю він хотів побачити винуватця своєї життєвої трагедіїщо з нього, невинного юнака, виріс злочинець. Це був автор аморальної книги. Він наставив на нього пістолет і уважно стежив за його обличчям. Потім сказав: «Ви зруйнували не тільки моє життя, але й життя тисяч молодих людей. Чи усвідомлюєте свій злочин?»

Сьогодні ситуація набагато гірша, тому що Інтернет масово отруює мільйони душ нечистотою і моральними збоченнями, при чому набагато більше, ніж книги. Цю отруту молодь прямо ковтає. А як потім з таким мисленням і з таким фальшивим ідеалом вона може приготуватися до відповідального шлюбу та відповідального батьківства? Це утопія.

Мудрий крок зробив Китай. Він встановив сувору цензуру, так що сьогодні ні в Інтернеті, ні по телебаченню не може бути жодної нечистої сцени, ані пропаганди окультної реінкарнації, будь-якого насильства і злочинів. Китайський уряд зробив це для того, щоб захистити своє молоде покоління від морального зіпсуття. Так має діяти кожна держава, яка дбає про майбутнє народу. Крім того, ЗМІ повинні проводити необхідну просвітницьку роботу і подавати ідеал морально сильної людини, здатної жертвувати собою, а не одурманених псевдозірок рок-музики, які зазвичай закінчують передозуванням наркотиків або самогубством.

Якщо держава не проводить цю цензуру Інтернету, то той, хто хоче зберегти чистоту і бути в житті щасливим, повинен сам зробити собі цензуру, що, звичайно ж, набагато важче. Сьогодні це надзвичайно великий героїзм!

У боротьбі за чистоту серця, за чисте мислення, вже в зародку потрібно боротися з нечистими думками, уявами, спогадами, нечистими зображеннями, які впливають на людину через порнографічну рекламу, аморальне мистецтво, через фільми, музику, через нечисті жарти, аморальні розмови, вказівки, а також через фальшиву психологію, яка відкриває двері людської душі і вбиває в ній захисну систему. Ісус також говорить: «Якщо око твоє буде чисте, то все тіло твоє буде світле» (Мт. 6,22). Боротьба за чистоту серця для молодої людини є найважчою боротьбою, яку можна прирівняти до безкровного мучеництва, особливо в наші дні, коли молодь зазнає надзвичайно сильного і підступного тиску. У цій боротьбі вона потребує також надприродної допомоги, яку черпає з особистого відношення до Ісуса Христа, свого Спасителя.

Наприкінці 19-го століття, у Франції, де був уже глибокий моральний занепад, поставили питання: «Що є найбільшим скарбом Парижа?» Один мудрий чоловік відповів: «Покажіть мені чистого юнака в цьому місті, і я скажу вам, що це найбільший скарб не тільки Парижа, але й цілої Франції».

Пам’ятай: Найголовніше правило в боротьбі з нечистотою – уникати близької нагоди до гріха, чувати над своїми поглядами і думками. «У втечі порятунок». Не дивися на нечистоту, не веди дискусію зі спокусою, але втікай – у втечі перемога! Уникаючи близької нагоди до гріха, збережеш чистоту свого серця і думок.

Боже слово каже: «Хіба ви не знаєте, що ваше тіло – це храм Святого Духа, який живе у вас?» (1 Кор. 6,19). Апостол Павло говорить: «Храм Божий святий, а цей храм – то ви» (1 Кор. 3,17).

Молода людина потребує ясного, чистого ідеалу, прикладу. Таким прикладом морального життя є багато святих, які витривало і переможно боролися у цій борні зі собою і здобули життєвий досвід. Вони є справжніми психологами і знають, як боротися з цією пристрастю, через яку, до того ж, діє нечистий дух. Вони знають, що в цій боротьбі недостатньо тільки займати позицію оборони, але необхідно перейти до активної, комплексної боротьби проти кореня зла в нас. Цим коренем є горда незалежність від моральних законів і відкидання Бога. Ця боротьба за чистоту серця – найкраща підготовка до щасливого подружжя. Його прагне кожна щира молода людина. Дівчина бажає мати доброго, люблячого і вірного чоловіка. Юнак мріє про хорошу жінку, яка буде доброю матір’ю для його дітей і вірною дружиною. У минулому цей ідеал був реальністю в християнських країнах, тому що молодих людей виховували порядними, відповідальними і обоє вступали в подружжя, не маючи за собою нечистих відносин. Потім вони також могли разом переносити важкі життєві випробування, підтримувати один одного і не зрадити. Цю вірність вони зберігали аж до смерті. Вони мали здорові життєві принципи і бачили зразок у своїх батьках і в своєму оточенні. Вони знали, що чисте серце, яке вони зберегли до самого весілля, було найдорогоціннішою перлиною, яку вони не проміняли так, як колись діти в Південній Африці проміняли найцінніший діамант на декілька солодощів.

Лікар-психіатр пояснював: «Я переконаний, що дівчина по суті може любити тільки одного. Її серце пробуджується тільки один раз. Якщо дівчина мала 7 партнерів, то вона для шлюбу (буквально сказав) засвинена. Вона вийде заміж за сьомого, але постійно думає про того першого, якому цілком віддалася». Ще декілька років тому було нормальним, що наречений і наречена вступали в шлюб з чистим серцем. Обоє зберігали чисте серце для того єдиного, кому бажають віддати себе, і то до самої смерті.

Приклад: У 1945 році російська армія визволяла Чехословаччину від фашизму. Після звільнення одного села місцеві хлопці почали розмовляти з російськими солдатами. Один хлопець запитав командира: «У вас є дружина і діти?» Той відповів: «Ні. Наші дівчата зараз працюють на Уралі, на заводах з виробництва зброї. Коли закінчиться війна, то я, якщо повернуся живим, візьму собі одну з них за жінку. Вірю, що та єдина чекає мене, і вірю, що вона зберегла для мене чисте серце. Як би я міг дивитися їй в очі, якби до шлюбу осквернився з іншими? Все життя мене мучили б докори сумління». Ці слова справили глибоке враження на місцевих хлопців.

Корінь розлучень – у нечистій молодості. Дошлюбний статевий зв’язок, перелюб – все це гріхи, які мають важкі наслідки. Народне прислів’я каже: «Скільки гріхів до шлюбу, стільки сліз і плачу у шлюбі». І без того у шлюбі бувають сльози і плач, а іноді шлюб стає важким хрестом, але все ж ті, які зберегли дошлюбну чистоту, мають силу, незважаючи на всі випробування, зберегти для дітей найдорожчий скарб – сімейний затишок.

Люди часто забувають про закон: «Що посієш, те й пожнеш!» Які плоди пожинають люди, заражені СНІДом? Про яке щастя можуть говорити ті, хто плутає жертовну любов з цинічним егоїзмом?

Кожному народові найбільше потрібні здорові сім’ї. Щоб сім’ї були здоровими, їм треба дати здорове дошлюбне виховання і прищепити навики самовиховання. Щоб молода людина не стала рабом різних пожадань, алкоголізму, наркоманії, мамонізму, кар’єризму і зловживання іншими, вона повинна мати сильну мотивацію, закорінену в трансцендентності! Їй потрібно набути відповідальний підхід до свого життя. Який сенс твого життя? Яким буде твій кінець? Що тебе чекає після смерті? Справжня мудрість полягає в тому, щоб рахуватися з кінцем свого життя. Сьогодні є мало мудрих людей. Але ти будь мудрим. Життя закінчується смертю. Ти не знаєш ні дня, ні години, коли настане кінець. Тому завжди будь готовий! Після смерті слідує Божий суд і вічна нагорода, або вічне покарання. Потрібно усвідомлювати, що людина – не тварина, але сутністю людини є безсмертний дух. Ним людина подібна до Бога. Життя мине, як минув учорашній день. Пам’ятай, що за всі свої вчинки колись будеш відповідати. Пам’ятай, що «немає нічого таємного, що не відкриється» (Мт. 10,26). Приховані духовні камери стежать за твоїм життям. Копії цих записів знаходяться в твоїй душі і в твоїй совісті. Твоє життя є випробуванням: чи будеш слухатися своєї совісті, Божих законів, чи будеш тут, за землі, шукати правду, любити її і захищати – за це колись отримаєш нагороду у вічному щасті. Якщо відкинеш правду і пов’язану з нею любов, то після смерті тебе чекає вічна трагедія.

Тому розумна держава повинна узаконити систему виховання, яка мала б формувати (насамперед, через систему освіти і через культуру) здорове виховання. Воно має бути пов’язане із запобіганням негативному впливу західної деморалізації і псевдокультури. Необхідно забезпечити, щоб батьки кожного учня отримали правильну освіту щодо виховання своїх дітей. Тому нехай обов’язково, під санкціями, відвідують хоча б протягом одного року курси (як мінімум, дві години двічі на тиждень) по здоровому вихованню дітей і по обмеженню негативних впливів на дитину. Культура, освіта і політика повинні прийняти в якості пріоритету формування здорової сім’ї, а, отже, і здорового молодого покоління.

Що для цього повинна робити Церква? Сьогодні вона повинна передусім дбати про власне відродження, щоб знову стати світлом і сіллю світу. Тільки після цього вона може запропонувати духовні засоби для відродження сім’ї та народу.

Ми вражені політичною системою Заходу, яка т.зв. антидискримінаційними законами оперативно легалізує антивиховання всього суспільства. Тому Росія, Україна і Білорусь мусять адекватними законами реагувати на ці декадентські явища і забезпечити узаконення здорових моральних принципів у своєму суспільстві. Людину роблять людиною добрі принципи. Підрив моральних цінностей означає самогубство окремих людей і народів.

Через популяризацію нечистоти і усунення моральних законів поширилася аморальність. Змінився спосіб життя. Християнські і здорові моральні принципи були витіснені, і зі свідомості людей зникла реальність смерті, Божого суду і вічності.

Щоб людина могла боротися з пристрастями та родовищем зла в собі, їй потрібна чітка мотивація – жива віра в Ісуса Христа, пов’язана з турботою про спасіння своєї душі.

+ Ілля

Патріарх Візантійського Вселенського (Католицького) Патріархату

+ Методій, ЧСВВр + Тимотей, ЧСВВр

єпископи-секретарі


29.09.2020

Візантійський Вселенський (Католицький) Патріархат (ВВП) ‒ це спільнота монахів, священиків та єпископів, які живуть у монастирях. Очолює ВВП Патріарх Ілля з двома єпископами-секретарями: + Тимотеєм і + Методієм. ВВП виник через необхідність захищати основні істини християнської віри від єресей та апостазії. Псевдопапу Бергольйо ВВП не визнає і йому не підпорядковується.