Kuffa o liberálnych kresťanoch: Tí sú ešte horší než liberáli. Liberáli sa aspoň priznávajú, že neveria v Boha. Bratislava 2. septembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot) Otec Marián Kuffa v svojej poslednej …More
Kuffa o liberálnych kresťanoch: Tí sú ešte horší než liberáli. Liberáli sa aspoň priznávajú, že neveria v Boha.

Bratislava 2. septembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot)

Otec Marián Kuffa v svojej poslednej kázni vystríhal ľudí pred liberálnymi kresťanmi, ktorí nás v tejto dobe špinia viac ako liberáli samotní. Podľa jeho slov ide o poslednú úlohu, ktorú chce v Cirkvi čestne splniť

Na snímke Marián Kuffa

Kuffa priznáva, že rozmýšľal aj o tom, či v tejto jeho snahe nezohráva úlohu aj jeho pýcha. Ale keď asi pred rokom povedal biskupom na konferencii: “Ak je to moja ješitnosť a pýcha zastavte ma.” Tak to nikto z nich neurobil a dokonca mu dali ešte aj požehnanie. O to viac je však Kuffu kritizovaní niektorými médiami, napríklad denníkom Postoj.

Preto nás aj teraz opäť vystríha pred liberálmi, ku ktorým sa oproti minulým rokom pridali už aj liberálni kresťania. “Tí sú ešte horší než liberáli. Liberáli sa aspoň priznávajú, že neveria v Boha. Ale liberálni kresťania povedia, že veria v Boha ale na druhú stranu povedia, že nenávidia Krista, ktorý k nám hovorí cez biskupov a kňazov. Kto vás počúva, mňa počúva. Kto vami pohŕda, mnou pohŕda. Tam máš odpoveď.”

A to je dnes aj naša úloha a túto úlohu si chce splniť aj on. “A chcem ju čestne spraviť. Či sa to páči liberálom, nezaujíma ma to. A liberálnym kresťanom? Tí budú tvrdšie súdení, lebo oni veria v Boha. Liberálni kresťania, tak mútia vodu a tak špinia a podrážajú nám nohy,” hovorí Kuffa a dodáva, že za to všetko čo robia, budú prísnejšie súdení, lebo mali väčšie poznanie ako liberáli.

“Farizeji mali obrovskú chybu, že si mysleli, že sú svätejší než Kristus a zákoníci si mysleli, že sú múdrejší než Kristus a poúčali samotného Krista. A tak to aj dneska robia liberálni kresťania.”

Na záver Kuffa dodáva, že to ako sa k tomu postavíme a čo si z toho vezmeme závisí už len na nás. “Pyšní poslucháči, môžeš im hovoriť čo chceš. Pokorní, obrátia sa. Tí ktorí sa pýtajú a hľadajú, tak zasievam semienko do vašich sŕdc.”