Clicks659
csk.news
1

Chybný argument: „Konzervatívny“ kardinál Napier obhajuje sv. prijímanie do ruky

Pro-život Abby Johnson, matka ôsmich detí, uviedla na konferencii LifeSiteNews.com 21. júla o fakte, že sv. prijímanie do ruky viedlo k nedostatku viery v zmenu oblátky na telo Kristovo.

Durbannský kardinál Wilfrid Napier v Južnej Afrike odmietol na Twitter.com (29. júla) jej tvrdenie ako „veľmi nebezpečnú líniu myslenia“.

"Skutočnosť, že ruky sa v požehnaní dotýkajú, musí dať rukám osobitný význam a dôležitosť," uviedol. To je pravda, ale chýba to.

Pokračuje: „Čo môže byť v skromnom geste neodôvodnené, keď niekto zopne ruky, aby privítal „dar života“? Na túto otázku už dlho zodpovedala svätá realita sv. prijímania do ruky.

Napier verí, že práve Viera určuje, ako dôstojne sa uskutočňuje spôsob sv. prijímania, a nie naopak. Aj keď skutočnosť, že sv. prijímanie do ruky sa nedá rozdávať bez toho, aby padali jeho častice na zem, nemôže „odstrániť vieru“.

V prípade sv. prijímania do ruky je lex credendi (Viera v Eucharistiu) v rozpore s lex orandi (liturgia zahŕňajúca sv. príjímanie do rúk).

Obrázok: Wilfrid Napier, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsQvzwobvxtd

obyčajná veriaca žena
Aj keď skutočnosť, že sv. prijímanie do ruky sa nedá rozdávať bez toho, aby padali jeho častice na zem, nemôže „odstrániť vieru“.
Takže môžeme spokojne profanovať Eucharistiu, však, pán kardinál?!