Clicks158
pl.news

Biskup chce "pozbyć się tego faszysty"

Biskup pomocniczy Belo Horizonte, Vicente de Paula Ferreira (50), napisał na Twitter.com 14 czerwca, że prosił Boga, aby "pokazał nam sposób na pozbycie się tego brazylijskiego faszysty".

Prałat mówił o brazylijskim prezydencie, Jairze Bolsonaro, prosząc Boga, aby dał "odwagę do stawienia czoła tyranowi, który zabija nasz naród", kończąc swoją modlitwę inwokacją "Wybaw nas, Panie, od złych rządów śmierci".

Kiedy im to pasuje – na przykład w przypadku proaborcyjnego prezydenta Bidena – bolszewicki kler szybko stwierdza, że "Kościół powinien trzymać się z dala od polityki". Gdyby Bolsonaro miał poparcie oligarchów, tchórzliwy Ferreira nigdy by go nie zaatakował.

Ferreira jest znanym krytykiem Bolsonaro. W marcu powiedział, że "barbarzyństwo jest celem naszego rządu", opowiadał się za impeachmentem Bolsonaro, odtrącając go jako "największego sojusznika Covid-19" i ubolewając nad "tym ludobójczym systemem kapitalistycznym".

Ferreira potrafi też inaczej. W maju powiedział portalowi Oglobo.Globo.com, że musimy pracować nad budową Królestwa Bożego, które "opiera się na braterstwie" [sic!] i że w związku z tym musimy "prowadzić dialog" [sic!] z ludźmi, "którzy nawet nie wierzą w Jezusa, ale walczą o wspólne sprawy".

#newsNfbeacnuum