Clicks10
lv.news

Francisks uzskata, ka ēšana un sekss ir “dievišķīgi”

Ēšanas un dzimumakta prieks ir “dievišķs”, Francisks apgalvo Terra Futura, kas ir viena no viņa interviju grāmatām, kuru izdevis itāļu gardēdis Karlo Petrini (Rte.ie, 9. septembris).

"Bauda izriet tieši no Dieva, tā nav nedz katoliete, nedz kristiete, nedz kas cits, tā vienkārši ir dievišķa", un "ēšanas prieks un dzimumtieksme nāk no Dieva", Francisks saka.

Viņš pagātnē netaisnīgi apsūdz baznīcu par “pārāk dedzīgu morāli”, kas “liedza baudu”, ko Francisks sauc par “nepareizu kristīgā vēstījuma interpretāciju”.

Viņš domā, ka necilvēcīgs, rupjš, vulgārs “prieks” ir jānosoda, kamēr jāpieņem cilvēcisks, vienkāršs, morāls prieks. Tomēr tāda ir baznīcas nostāja pagātnē.

"Ēšanas prieks ir tāds, lai uzturētu jūs veselīgu, tāpat kā seksuāls prieks, lai padarītu mīlestību skaistāku un garantētu sugas saglabāšanos," piebilda Francisks, kurš kopš kļūšanas par pāvestu ir pieņēmis lieku svaru.

Patiesībā ēšana un seksuālās aktivitātes pašas par sevi ir labas, cilvēciskas, dabiskas. Tie ir jāaudzē, bet nekādā ziņā nav "dievišķi".

#newsGksctdyhnp