Clicks2K
pl.news
3

Nowy watykański biurokrata będzie walczył z SSPX

Papież Franciszek wskazał pochodzącego z Francji Monsignore Particka Descourtieux jako osobę odpowiedzialną za organizacje rytu trydenckiego, w tym Bractwo Kapłańskie św. Piusa X (30 marca).

Descourtieux zajmie miejsce abpa Guido Pozzo, byłego sekretarza
zakończonej komisji Ecclesia Dei, w której pracował przez dziesięć lat.

Descourtieux, odebrawszy święcenia w 1986, trzy lata później przyjechał do Rzymu.

HommeNouveau.fr opisuje go jako człowieka uprzejmego i dyskretnego, który zawsze starał się wspierać grupy tradycyjne, a ma "bezpośredni dostęp do papieża Franciszka".

#newsQzbsclytxu
Rafał_Ovile
W angielskim tytule jest czasownik "deal" (nie walczył ale zajmował / administrował - może ktoś ma lepsze tłumaczenie). Natomiast aktualna rzeczywistość ukazuje uznanie przez FSSPX Franciszka jako prawowitego papieża i decyzji dyscyplinarnych Franciszka, które uprawdopodobniają utworzenie prałatury personalnej dla Bractwa.
Sw.Joanna
Nie we wszystkich krajach Bractwo Piusa X jest bastionem wiary.
Weronika....S
Usunięto mój komentarz nawiązujący do wypowiedzi Kardynała Saraha, który stwierdził, że współczesna sytuacja Kościoła przypomina zdradę apostołów w Wielki Piątek na podstawie: PCH 2019.03.28.

Bractwo Piusa X jest bastionem wiary katolickiej wolnym od modernizmu i ekumenizmu. Gdy piszę komentarze na PCh, nie są usuwane, tu owszem. Podejrzewam, że to będzie zasadą Glorii TV, bowiem zablokowano …More
Usunięto mój komentarz nawiązujący do wypowiedzi Kardynała Saraha, który stwierdził, że współczesna sytuacja Kościoła przypomina zdradę apostołów w Wielki Piątek na podstawie: PCH 2019.03.28.

Bractwo Piusa X jest bastionem wiary katolickiej wolnym od modernizmu i ekumenizmu. Gdy piszę komentarze na PCh, nie są usuwane, tu owszem. Podejrzewam, że to będzie zasadą Glorii TV, bowiem zablokowano mnie na 36 godzin, a teraz usuwa się komentarze, grzechem podobno posoborowym jest mówienie prawdy jak ktoś to już zasugerował, ale nie mówienie prawdy jest natomiast grzechem autentycznym, i chyba powszechnym.