Clicks771
Marieta Ria
1
Posledný list mučeníka svojej matke 16. októbra bolo v španielskej Cordobe blahorečených ďalších 127 obetí španielskej občianskej vojny. Roky tejto vojny, známej ako Červený teror, mali za následok …More
Posledný list mučeníka svojej matke

16. októbra bolo v španielskej Cordobe blahorečených ďalších 127 obetí španielskej občianskej vojny. Roky tejto vojny, známej ako Červený teror, mali za následok zabitie približne 6 800 kňazov a rehoľníkov. Takmer 2 000 z nich bolo blahorečených, medzi ktorými je 79 kňazov, päť seminaristov, traja rehoľníci, jedna rehoľná žena a 39 laikov.

Otec Juan Elías Medina bol 25. septembra 1936, vo veku 33 rokov, zabitý. Keď jeho breviár našli vo väzenskej cele, vnútri bol nájdený list jeho matke.

Mama,
keď to píšem, zdá sa, že sa rozhoduje o mojom treste smrti. Napriek tomu píšem pokojne. Nech ti Boh dá silu prijať túto správu. Je radosť môcť ponúknuť syna Bohu, a ak si to želá, ponúkni ho. Pretože dúfam, že sa uvidíme v nebi, často sa modli „Môj Pane a môj Boh“, a ak môžeš, urob si dobrú spoveď, a tak budeme spolu žiť navždy v Sláve.
Povedz tým, ktorí sa na mňa pýtajú, aby sa veľa modlili za moju dušu, ktorá to bude veľmi potrebovať. Mojim súrodencom odkáž, aby boli dobrí a neprestali sa za mňa modliť. A predovšetkým vezmi do úvahy, že tvoj syn spokojne zomiera a v túto hodinu ťa milujem viac ako kedykoľvek predtým.
Tvoj syn, Juan.


Masima
doverujem-a-verim.blogspot.com