Clicks901
marekbogdan
7
Teolog x. Gregory Hesse. X. Gregory Hesse (1953-2006) jest w polskim środowisku tradycyjnych katolików osobą raczej nieznaną. Warto więc przybliżyć postać tego nietuzinkowego kapłana. X. Hesse urodzi…More
Teolog x. Gregory Hesse.

X. Gregory Hesse (1953-2006) jest w polskim środowisku tradycyjnych katolików osobą raczej nieznaną. Warto więc przybliżyć postać tego nietuzinkowego kapłana.

X. Hesse urodził się w roku 1953 w Wiedniu. Jego wuj był prałatem i proboszczem parafii św. Rocha w Wiedniu. W młodości Gregory pracował jako robotnik w fabryce Mercedes-Benz, jednak poczuł powołanie kapłańskie i w 1976 roku wstąpił do seminarium duchownego w Rzymie. Na rzymskim uniwersytecie Angelicum zrobił dwa doktoraty – jeden z teologii a drugi z prawa kanonicznego (dyplomy te uważał swoją drogą za całkowicie bezwartościowe). Święcenia kapłańskie przyjął w 1981 roku w Bazylice św. Piotra z rąk abp. Aurelio Sabattaniego (1912-2003). Następnie pracował przez kilka lat w Watykanie jako sekretarz kard. Alfonsa Sticklera SDB (1910-2007). Kard. Stickler słynął jako gorący obrońca tradycyjnej liturgii oraz tradycyjnego magisterium, był autorem znakomitego opracowania „Teologiczna atrakcyjność Mszy Trydenckiej” oraz książki broniącej tradycyjnej dyscypliny dotyczącej celibatu „Celibat kapłański – rozwój historyczny i podstawy teologiczne” (wyd. Ignatius, 1995). W 1986 roku kard. Stickler wszedł w skład rady dziewięciu kardynałów (oprócz niego znaleźli się w niej kardynałowie: Ratzinger, Mayer, Oddi, Casaroli, Gantin, Innocenti, Palazzini oraz Tomko) utworzonej przez papieża Jana Pawła II w celu udzielenia odpowiedzi na pytania: czy Msza święta w tradycyjnym rycie rzymskim została zakazana oraz czy biskup może zabronić podległemu sobie kapłanowi odprawienia tej Mszy? Ośmiu na dziewięciu kardynałów odpowiedziało na te pytania przecząco, ale potrzeba było ponad 20 lat, aby autorytet Ojca Świętego oficjalnie potwierdził to stanowisko (co uczynił Benedykt XVI w motu proprio Summorum Pontificum w 2007 roku). Po przejściu kard. Sticklera na emeryturę ks. Hesse rozpoczął pracę w Tajnym Archiwum Watykańskim.

gazetawarszawska.com/kosciol-swiety/2510-x-gregory-hesse-1953-2006
Weronika....S
Jezusowi Chrystusowi nie podoba się kapłan w masce, bo to bunt przeciwko naturze, którą Pan Bóg i Jego Ojciec obdarzył człowieka. Ale ich w tym względzie mało interesuje zdanie Pana Boga. Dobrze, że maski podobają tym się zwyrodnialcom, masonom. Trzeba przyznać, że świetnie udał im się ten szantaż koronawirusowy, opracowywany skrzętnie przez kilka przez Sorosa i Gatesa. To ich droga na …More
Jezusowi Chrystusowi nie podoba się kapłan w masce, bo to bunt przeciwko naturze, którą Pan Bóg i Jego Ojciec obdarzył człowieka. Ale ich w tym względzie mało interesuje zdanie Pana Boga. Dobrze, że maski podobają tym się zwyrodnialcom, masonom. Trzeba przyznać, że świetnie udał im się ten szantaż koronawirusowy, opracowywany skrzętnie przez kilka przez Sorosa i Gatesa. To ich droga na zatracenie, z której trudno będzie im zawrócić przy takich niewątpliwie demonicznych sukcesach.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Wiele rzeczy nie podoba się Jezusowi, np. :

-Kapłan, który sprawuje Liturgię Mszy Św. w grzechach ciężkich!
-Kapłan, który namawia ludzi do łamanie 3 Przykazania Bożego!
-Kapłan, który nienawidzi wszystkich Księży i wiernych,
uczestniczących we Mszy Św. w Novus Ordo!
-Kapłan, który nienawidzi i osądza Naszego Świętego Papieża!
-Kapłan, który wyzywa wiernych od ,,dzieci diabła''!
-Kapłan, który …More
Wiele rzeczy nie podoba się Jezusowi, np. :

-Kapłan, który sprawuje Liturgię Mszy Św. w grzechach ciężkich!
-Kapłan, który namawia ludzi do łamanie 3 Przykazania Bożego!
-Kapłan, który nienawidzi wszystkich Księży i wiernych,
uczestniczących we Mszy Św. w Novus Ordo!
-Kapłan, który nienawidzi i osądza Naszego Świętego Papieża!
-Kapłan, który wyzywa wiernych od ,,dzieci diabła''!
-Kapłan, który jest wilkiem przebranym za ,,baranka''!
- Kapłan, który jest zwodzicielem i heretykiem!

A Msza Św. w rycie Novus Ordo, przeżyta świadomie i z czystym sercem może być milsza Bogu niż, Msza Święta Tradycyjna, z sercem wypełnionym nienawiścią . To nie ryt nas uświęca, ale OFIARA JEZUSA CHRYSTUSA, KTÓRA DOKONUJE SIĘ W KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ NA CAŁYM ŚWIECIE.
Dopóki nie wejdzie do Kościoła ohyda spustoszenia Msze Św. w NOVUS ORDO są ważne.
wlowoj
kowidowe parchy nie wymiękają, zamykają szpitale - idą na kolejne "rekordy"...
wacula25wp.pl
I tu masz rację że zamykają szpitale jakby reszta była zdrowa -smutne to
Weronika....S
@wacula25wp.pl by reszta zmarła bez pomocy, bo o to chodzi zbrodniarzom.
wacula25wp.pl
No aż tak źle to nie jest .Ale wlowoj MA rację
Elkam
"W wieku 36 lat przeszedł zawał serca. Z racji choroby dostał zalecenie lekarskie wypijania codziennie co najmniej litra wina, co stosował do końca życia"