służebnica Pańska
WYZNANIA Z ZAŚWIATÓW

MSZA ŚWIĘTA

A.: Były niektóre drobne rzeczy, które powinny być zmienione, ale większość nie. Wierzcie mi! W liturgii praktycznie nic nie potrzeba było zmieniać. Ani lekcja, ani Ewangelia nie muszą być czytane w języku krajowym. Byłoby lepiej, gdyby Msza św. była odprawiana po łacinie. Bo spójrzcie na święte przemienienie, jedynie na nie i to jest bardzo kłujące {…
More
WYZNANIA Z ZAŚWIATÓW

MSZA ŚWIĘTA

A.: Były niektóre drobne rzeczy, które powinny być zmienione, ale większość nie. Wierzcie mi! W liturgii praktycznie nic nie potrzeba było zmieniać. Ani lekcja, ani Ewangelia nie muszą być czytane w języku krajowym. Byłoby lepiej, gdyby Msza św. była odprawiana po łacinie. Bo spójrzcie na święte przemienienie, jedynie na nie i to jest bardzo kłujące {rzucające się w oczy). Przy św. przemienieniu używa się tych słów: — “
To jest Ciało Moje, Które za was będzie wydane", a później jeszcze: — “To jest Krew Moja, Która za was i za wielu będzie wylana". Tak powiedział Jezus.

E.: Czy nie jest dobrze, jeżeli się mówi: — “za wszystkich?" (zamiast: za wielu będzie wylana) Mów prawdę w Imię...! Nie wolno ci kłamać!!!

A.: Nie, właśnie nie. Przekład ten, nie jest tak całkiem dobry i mówi się po największej części (w wielu współczesnych posoborowych przekładach liturgicznych (niepolskich) — “za wszystkich". (Zdanie nawiasowe pochodzi od tłumacza). Musi być nie “za wszystkich", a “za wielu..." Jak tylko tekst nie jest dobry, dokładny, to natychmiast nie ma całej pełni łask. Msza św. jest z pewnością ważna, ale nie ma tam już całej pełni łask; kanałem łask płyną one już bardzo skąpo.
służebnica Pańska
Msza św. jest z pewnością ważna, ale nie ma tam już całej pełni łask; kanałem łask płyną one już bardzo skąpo.
Weronika....S
Mogę zaświadczyć, że zetknęłam się nie tak dawno z próbą wprowadzenia nowej formy Konsekracji. Dzięki szybkiej oficjalnej reakcji pana Piotra nie ponowiono prób w Diecezji Sosnowiec, takie jest moje odczucie na dzień dzisiejszy. Na stronie you tube umieściłam dłuższy komentarz pod tym tematem.
PiotrM
Abp. Vigano:
youtube.com/watch?v=NbO-1jO1LlE
od 18.30.sekunda do 19.
PiotrM
Abp. Vigano potwierdza nasz film w tym mocnym wywiadzie. Powinien być na Głównej ale cóż.
Farkas Ilona
we wloszech juz dawno zmieniono.,a teraz wprowadzaja 'rose'