wacula25wp.pl
MariaBarbara Piszesz -[bo niby dlaczego jest inne od Ewangalii?]--To nie jest inne a szersze pojęcie Boskie .I dlatego trzymajmy się lepiej ewangelii św. .Bo nie musimy znać więcej ponieważ są już trudności na portalu .
MariaBarbara
W koncu tu chodzi o slowa Pana Jezusa zawarte w Ewangelii. Pismo sw. dokladnie mowi ,, nie dopusc bysmy ulegli pokusie. Czy nasze poglady tu sie licza? Tlumaczenie modlitwy jest bledne, bo niby dlaczego jest inne od Ewangalii? Interpretacja Pana Jezusa sie liczy, nie nasza.
wacula25wp.pl
A to abyśmy nie ulegli pokusie zależy od nas samych mamy wolną wolę .Bóg okazuje miłosierdzie, łaskę komu i kiedy Sam Chce! Bóg podda wszystkich pod zwiedzenie (Ap.13:3) szatanowi (oprócz Reszty) I dlatego Bóg ma prawo poddać duszę ludzką pokusie i to czyni aby poddać ją próbie jak J.CH. na pustyni i tak że świętych jest to konieczne do zbawienia
sylwia31
Bledne rozumowanie wielu: na kazdego splywaja pokusy Bog dopuszcza pokusy zlego bo kiedys szatan przed buntem nalezal do Niego a Bog jest duzo mocniejszy i potrafi wykozystywac szatana po to by czlowiek sie doskonalil do swietosci i im nie ulegal . Kazdy swiety mial ogromne pokusy lecz przy pomocy Boga umial z nimi walczyc .
sylwia31
VrS koralika nie Dopusc mnie abym ulegl pokusie znaczy proszenie boga o sile zebym nie ulegl tej pokusie w momencie najwiekszego kuszenia kiedy jestem na granicy ze moge ulec jest to jak najbardziej prawidlowa prosba , i to w zadnym wypadku nie wystawia na probe Pana Boga. A nie wodz oznacza zeby pan Bog zabral pokusy ! przeciez one na kazdego przychodza prosze spojrzec zwlaszcza na swietych jak …More
VrS koralika nie Dopusc mnie abym ulegl pokusie znaczy proszenie boga o sile zebym nie ulegl tej pokusie w momencie najwiekszego kuszenia kiedy jestem na granicy ze moge ulec jest to jak najbardziej prawidlowa prosba , i to w zadnym wypadku nie wystawia na probe Pana Boga. A nie wodz oznacza zeby pan Bog zabral pokusy ! przeciez one na kazdego przychodza prosze spojrzec zwlaszcza na swietych jak bardzo byli kuszeni nigdy nie prosili zeby Bog zabral pokuse(nie wodz nas) coz w tedy by bylo za poswiecenie nie bylo by walki ze zlem .....zwyciestwa nad zlem. Pan Jezus np byl kuszony na pustyni nie mowil Ojcu wez tego szatana zeby mnie nie zwodzil lecz wytrzymal to kuszenie mial sile nie ulegl zlemu
bliźniak
Pewien znany kapłan powiedział"gdy modlimy się w ciszy możemy modlić się słowami z pisma Świętego "i nie dopuść abyśmy ulegli pokusie".
wacula25wp.pl
Bóg Ojciec Święty ma prawo poddać duszę ludzką pokusie i to czyni aby poddać ją próbie jak J.CH. i wszystkich świętych to jest KONIECZNE dla nieba .A KTO wytrwa i oprze się w pokusie, bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia wiecznego .
MariaBarbara
Bog moze wystawiac nas na probe, ale nie podsowajac nam pokusy tylko przez zadania trudne do spelnienia. Na przykladzie bogatego mlodzienca : Jezus proponuje mlodziencowi oddac bogactwa biednym i pojsc za nim. Nie ma w tym zadnej pokusy ale jest trudne zadanie. Pojawila sie pokusa zatrzymania bogactw i facet ulegl pokusie zamiast posluchac Jezusa. Od kogo przyszla pokusa? Przeciez nie od Pana …More
Bog moze wystawiac nas na probe, ale nie podsowajac nam pokusy tylko przez zadania trudne do spelnienia. Na przykladzie bogatego mlodzienca : Jezus proponuje mlodziencowi oddac bogactwa biednym i pojsc za nim. Nie ma w tym zadnej pokusy ale jest trudne zadanie. Pojawila sie pokusa zatrzymania bogactw i facet ulegl pokusie zamiast posluchac Jezusa. Od kogo przyszla pokusa? Przeciez nie od Pana Jezusa.
MariaBarbara
Co oznacza ,,wodzic"? Chyba pochodzi od ,,wodza". Wodz wskazuje droge, ktora nalezy isc. Tak wiec nie moze wskazywac droge pokus . Mamy strzec sie pokus, unikac ich bo nie pochodza od Boga. Ktos kiedys powiedzial ze Bog pozwala na pokusy abysmy hartowali wiare. Niemozliwe, poniewaz Bog nie korzysta z uslug diabla, pokusa zawsze pochodzi od diabla.
KoraliKa
I nie wódź nas na pokuszenie'' dla mnie jest prośbą; Panie nie prowadź mnie drogą pokus, bądź mi prawdą, życiem i światłem w którym widzę z daleka niebezpieczeństwo, które mogę ominąć dzięki Twojej Panie światłości i miłości, gdyż jestem słabym i skłonnym do upadków człowiekiem, natomiast: ''niedopuść abym uległ pokusie'' jest w pewnym sensie wystawianiem Boga na próbę, dobrowolnym wchodzeniem …More
I nie wódź nas na pokuszenie'' dla mnie jest prośbą; Panie nie prowadź mnie drogą pokus, bądź mi prawdą, życiem i światłem w którym widzę z daleka niebezpieczeństwo, które mogę ominąć dzięki Twojej Panie światłości i miłości, gdyż jestem słabym i skłonnym do upadków człowiekiem, natomiast: ''niedopuść abym uległ pokusie'' jest w pewnym sensie wystawianiem Boga na próbę, dobrowolnym wchodzeniem na drogi pełne niebezpieczeństw w paszcze lwa - grzechu, ''i nie dopuść abym upadł''? Jak tu nie upaść? więc ja proszę Ojcze nasz; ''i nie wódź nas na pokuszenie''.
sylwia31
Nie wiem jak to jest ale Ja uzywam slow niedopusc abym ulegl pokusie . i Jest w Pismie Swietym ta modlitwa Ojcze nasz Pana Jezusa tylko wlasnie z tymi slowami nieco bardziej rozbudowana
borgan
Pierwszy człowiek przed upadkiem nie podlegał skutkom grzechu, np. cierpieniu. Dlatego żył w sytuacji niesłychanie łatwiejszej, niż Chrystus, który jako człowiek podlegał cierpieniu i wielorakim udrękom doczesności - skutkom grzechu pierwszego człowieka i całej ludzkości.
HOOI II
Proszę Cię o dwie rzeczy,
nie odmów mi - proszę - nim umrę:
8 Kłamstwo i fałsz oddalaj ode mnie,
nie dawaj mi bogactwa ni nędzy,
żyw mnie chlebem niezbędnym,
9 bym syty nie stał się niewiernym,
nie rzekł: «A któż jest Pan?»
lub z biedy nie począł kraść
i imię mego Boga znieważać. Prz. 30