Clicks974
polakkatolik.pl
26
W obronie Papieza Franciszka (cz.1) (2019.03.24) LINK DO TEKSTU NA BLOGU: polakkatolik.pl/…/w-obronie-papie… #antykultura #ateizm #feminizm #Franciszek #homoseksualizm #Jezus #katolicyzm #…More
W obronie Papieza Franciszka (cz.1) (2019.03.24)

LINK DO TEKSTU NA BLOGU:

polakkatolik.pl/…/w-obronie-papie…

#antykultura #ateizm #feminizm #Franciszek #homoseksualizm #Jezus #katolicyzm #marksizm #muzułmanie #narody #narodowcy #patriotyzm #polityka #prawica #Watykan #wiara #wróg #zbawienie

PS:

Bardzo dziękuję za wszelkie ciepłe słowa i wsparcie :-)

Zapraszam na mojego bloga na polakkatolik.pl

Zachęcam oczywiście do komentowania i polubiania, ale przede wszystkim do dzielenia się dobrem w mediach społecznościowych:

FACEBOOK: www.facebook.com/polakkatolikpl/
TWITTER: twitter.com/polakkatolikpl
INSTAGRAM: www.instagram.com/polakkatolik.pl/
Irenikus
@polakkatolik.pl Jak słucham taki bełkot: "i z lewa na prawo i z prawa na lewo" albo "tam gdzie jest zło to jest i dobro" itp. Odnieś się lepiej do jakichś konkretów. Na przykład pytanie dziennikarza do Franciszka: czy należy nawracać protestantów? Odpowiedź: nie wolno tego czynić, bo jest to grzech przeciw ekumenizmowi! A ja się pytam: co oznaczają słowa "idźcie i nauczajcie wszystkie narody"? …More
@polakkatolik.pl Jak słucham taki bełkot: "i z lewa na prawo i z prawa na lewo" albo "tam gdzie jest zło to jest i dobro" itp. Odnieś się lepiej do jakichś konkretów. Na przykład pytanie dziennikarza do Franciszka: czy należy nawracać protestantów? Odpowiedź: nie wolno tego czynić, bo jest to grzech przeciw ekumenizmowi! A ja się pytam: co oznaczają słowa "idźcie i nauczajcie wszystkie narody"? A powiem jeszcze więcej, a raczej Pismo Święte nam to dalej mówi: "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!" Ten człowiek na tak wysokim szczeblu już przez samą tą wypowiedź, sam siebie ekskomunikował i tego nie trzeba nawet ogłaszać!
Rafał_Ovile
polakkatolik.pl pogubił się... i gubi innych.
polakkatolik.pl
Ponieważ niektórzy użytkownicy ewidentnie robią wszystko, nie aby dochodzić do prawdy lub rozmawiać, ale aby w tym przeszkodzić to zmuszony zostałem do ich zablokowania, aby nie przeszkadzali innym.
Doktor wiee
Rzekł do Niego Piotr: Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał. Odpowiedział mu Jezus: Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną. Rzekł do Niego Szymon Piotr: Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę! Powiedział do niego Jezus: Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy. Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: …More
Rzekł do Niego Piotr: Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał. Odpowiedział mu Jezus: Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną. Rzekł do Niego Szymon Piotr: Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę! Powiedział do niego Jezus: Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy. Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: Nie wszyscy jesteście czyści. A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? Wy Mnie nazywacie Nauczycielem i Panem i dobrze mówicie, bo nim jestem. Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem(J 13, 1–15). Jezus umył nogi wszystkim uczniom w tym Judaszowi który go zdradził podobnie jak wcześniej gdy posyłał 12 udzielił mu mocy wyrzucania złych duchów.Myślę że tak uczynił gdyż podobnie jak Bóg Ojciec szanował wolną wolę człowieka Zaś sam fakt zdrady miał miejsce już po ostatniej wieczerzy.Nie zmienia to faktu że uczynił to tylko swym uczniom nie zapraszał żadnych kobiet a tym bardziej pogan i dokładnie jest to wyjaśnione powyżej.Zdradę Judasza od zaparcia się Jezusa przez Piotra różni to że ten drugi gorzko nad sobą zapłakał i zobaczył jaki jest słaby .Judasz zaś po swoim upadku popadł w rozpacz która go pochłonęła .Czy któryś z tych pogan którym Biskup Rzymu obmył nogi uznaje Jezusa za swojego Pana?Czy są oni obmyci poprzez Chrzest który gładzi skutki grzechu pierworodnego?Oni są cali ,,brudni'' i czynienie wobec nich takich gestów jest wyzwaniem rzuconym Chrystusowi.i jego nauczaniu. Szkoda że autor tego materiału,, W Obronie Franciszka'' najpierw wzywa do dyskusji wszelkich oponentów następnie ich banuje nie mogąc widać sprostać ich argumentacji i wykazać im błąd.
Orare pro me
Sz.P. kanalizuje i wyolbrzymia temat: „jakiś "błędów", "zdrad" "Antychrystem" użyłem słów: "zasmucający filmik (owoc) „ - więc proszę ważyć słowa adekwatnie do dialogu i sytuacji - w której to zdecydowana większość nawet wśród Katolików po raz kolejny właśnie ze zdziwieniem i smutkiem ogląda "dziwne zachowanie" Czy -np. Watykański Mistrz Ceremonii nie mógł uprzedzić o tym, aby podchodząc do …More
Sz.P. kanalizuje i wyolbrzymia temat: „jakiś "błędów", "zdrad" "Antychrystem" użyłem słów: "zasmucający filmik (owoc) „ - więc proszę ważyć słowa adekwatnie do dialogu i sytuacji - w której to zdecydowana większość nawet wśród Katolików po raz kolejny właśnie ze zdziwieniem i smutkiem ogląda "dziwne zachowanie" Czy -np. Watykański Mistrz Ceremonii nie mógł uprzedzić o tym, aby podchodząc do eminencji nie pochylać głowy i nie całować pierścienia wg mnie mógł, więc, po co ten cyrk i kolejna pożywka dla różnych mediów? Zresztą nie jedyna np. chowanie Krzyża - mnie boli to, że ukrywa - obraza muzułmanina? A w sprawie zdrady proszę zapytać przedstawicieli prześladowanego i ukrywającego się podziemnego Kościoła w Chinach jak się czują po tym jak Papa Franciszek przyklepał fałszywe reżimowe "coś" myślę, że ten artykuł w miarę obiektywnie to przedstawia:

wpolityce.pl/swiat/413679-kosciol-…

wcześniej użyłem słowa - "Sz.P. kanalizuje" w kontekście komentarzy gdzie zdecydowana większość dotyczy kwestii "umywania nóg”, na którą to odpowiedzi nie widzę. Poruszyłem wcześniej temat z istoty mało znaczący teologicznie raczej należący do etykiety, mam nadzieję, że doktor wiee doczeka się odpowiedzi- to raczej większej wagi temat i tu bym oczekiwał obrony zgodnej z przekazem Ewangelicznym.
Ps. Nie bardzo rozumiem odniesienie Biskupa Rzymu do Ojca Tadeusza - nie widzę na jego dłoni Pierścienia Rybaka, więc jego zachowanie określam za poprawne. Wielu ludzi go zwyczajnie kocha za dzieło Radia Maryja jest autorytetem dla opuszczonych i schorowanych starszych ludzi i nie tylko - może tu by się pan podjął obrony 18-lat nieustannego oczerniania w mediach (wiadomo, jakich) - problem? NIE! ----Wiem, że Ojciec Tadeusz z Sz.P. z chęcią by się spotkał ustalić szczegóły.

Szczerze - z chęcią bym pomógł w obronie Papieża Franciszka i nie raz w sercu już na wszystkie sposoby próbowałem wyjaśnić sobie czy usprawiedliwić rożne wątpliwości związane z jego czynami (nie tym, co mówi a tym jak zarządza - szczególnie, co niszczy) - w obecnym stanie nie jest to możliwe, obiektywizm i ogląd w perspektywie Mądrości Bożej - Ewangelii nie w ocenie wg tego świata - póki, co pozostaje dla mnie tylko modlitwa w jego intencji.
polakkatolik.pl
I na koniec... filmik specjalnie dla Was:

www.youtube.com/watch

Z Bogiem! :-)
polakkatolik.pl
W takim razie nie tylko Papież źle czyni, ale większość biskupów i księży nawet... ojciec Rydzyk jak widać na poniższym filmiku:

www.youtube.com/watch

Jedni odbiorą to w wiadomy sposób jako chęć zatarcia złego obrazu "wywyższania" się, które niestety często miało miejsce wśród wielu hierarchów, którzy zbłądzili, drudzy jako zdradę i złamanie zasad.

Jeśliby jednak Papież kazał wręcz całować …More
W takim razie nie tylko Papież źle czyni, ale większość biskupów i księży nawet... ojciec Rydzyk jak widać na poniższym filmiku:

www.youtube.com/watch

Jedni odbiorą to w wiadomy sposób jako chęć zatarcia złego obrazu "wywyższania" się, które niestety często miało miejsce wśród wielu hierarchów, którzy zbłądzili, drudzy jako zdradę i złamanie zasad.

Jeśliby jednak Papież kazał wręcz całować się w pierścień to jestem przekonany, że wtedy to dopiero by grzmiały te same często osoby, którym przeszkadza gdy nie chce, aby całowano...

Tyle w temacie.

PS: Naprawdę dajcie sobie spokój w tym wyszukiwaniu co chwila jakiś "błędów", "zdrad" itd. bo jestem przekonany, że mało kto wysłuchał choćby ostatniej homilii Papieża bo skupiony był na wyszukiwaniu kolejnych filmików dowodzących tego, że jest "Antychrystem".
Orare pro me
Prawda - nam tylko po owocach można dokonać rozeznania i te należy przyjmować jako formę dowodową czyli wiarygodną - o tym mówi Pismo Święte.

Dzisiaj kolejny zasmucający filmik (owoc) dotyczy: cyt.

-gwałtownie odsuwa dłoń, nie pozwalając na złożenie pocałunku- (na pierścieniu nie na dłoni) . Papież uśmiecha się, ale wiernym nie jest do śmiechu.
Przypomnijmy, że Pierścień Rybaka symbolizuje …
More
Prawda - nam tylko po owocach można dokonać rozeznania i te należy przyjmować jako formę dowodową czyli wiarygodną - o tym mówi Pismo Święte.

Dzisiaj kolejny zasmucający filmik (owoc) dotyczy: cyt.

-gwałtownie odsuwa dłoń, nie pozwalając na złożenie pocałunku- (na pierścieniu nie na dłoni) . Papież uśmiecha się, ale wiernym nie jest do śmiechu.
Przypomnijmy, że Pierścień Rybaka symbolizuje nierozerwalną jedność między biskupem Rzymu i Kościołem, a całowanie go przez katolików jest wielowiekową tradycją. To również wyraz lojalności wobec papieża jako następcy świętego Piotra."
A także potwierdzenie papieskich zobowiązań wobec Kościoła Katolickiego.

www.youtube.com/watch

Tym czasem aby całować dłoń faryzeuszy - pierścień nie jest potrzebny- materiał dostępny na youtube.
ToMeK1978
Komentarz nie byl wulgarny pokaz mi Choc jedno slowo wulgarne klamco !!! Komentarz jest mocny i zgodny z faktami !!! I nie wciskaj kitow ze neguje ze ten obrzed nie jest praktykowany . Dobrze wiesz o co chodzi ze nie bierze sie ludzi z lapanki .......!!!!! Benedykt 16 jest prawowitym Papiezem tak czy owak czy komu sie to podoba czy nie !
polakkatolik.pl
Kimkolwiek Pan jest czy po pierwsze umie Pan czytać ze zrozumieniem a po drugie ma Pan choć odrobinę ogłady jak na Katolika przystało? Mój komentarz nie odnosi się tylko do Pańskiego a do wszystkich łącznie z przyszłymi. Do tego wyraźnie użyłem słowa "lub" a nie "i". Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru 😉
ToMeK1978
Jest to wiec odzwierciedlenie Ewangeli .........!Namiestnik Chrystusa umywa nogi swoim uczniom w tym przypadku kaplanom czy innym Chierarchom ....... a nie jakies nowinki ktore nie sa juz Katolickie i nie zgodne z faktami a takie cos wymyslane wg wlasnego widzimisie jest Ogromna herezja i totalnym zamachem na Ewangelie i tradycje KK !!!!!!!!!!!!!!!11
One more comment from ToMeK1978
ToMeK1978
Kto tu nie zna Histori KK . Prosze Cie KK zajmuje sie codziennie od juz x lat. A moze przypomnij sobie ze Judasz tez byl apostolem i takich Judaszow modernistow w KK nie brakuje. Powinien wiec umyc apostolom czyli tez modernistom- Judaszom, modernisci ida ta sama droga.... . Judasz nie byl kims przypadkowym....! tylko wlasnie uczniem tak jak i uczniami sa Ci obecni kaplani (apostolowie ..........…More
Kto tu nie zna Histori KK . Prosze Cie KK zajmuje sie codziennie od juz x lat. A moze przypomnij sobie ze Judasz tez byl apostolem i takich Judaszow modernistow w KK nie brakuje. Powinien wiec umyc apostolom czyli tez modernistom- Judaszom, modernisci ida ta sama droga.... . Judasz nie byl kims przypadkowym....! tylko wlasnie uczniem tak jak i uczniami sa Ci obecni kaplani (apostolowie ...........Judasze ) Nie wymyslaj bzdur bo sie osmieszasz !!!
polakkatolik.pl
Widzę, że od razu pokazało się wiele negatywnych komentarzy. W sumie spodziewałem się tego i dobrze. Niestety nie mam czasu na odpisywanie na wszystkie więc odpowiem na jeden. Weźmy pierwszy z góry. @ToMeK1978 Jeśli obmycie stóp przez Papieża Franciszka było herezją jak to piszesz to po pierwsze nie wiesz jaka jest definicja herezji a po drugie nie znasz historii Kościoła Katolickiego. Nie …More
Widzę, że od razu pokazało się wiele negatywnych komentarzy. W sumie spodziewałem się tego i dobrze. Niestety nie mam czasu na odpisywanie na wszystkie więc odpowiem na jeden. Weźmy pierwszy z góry. @ToMeK1978 Jeśli obmycie stóp przez Papieża Franciszka było herezją jak to piszesz to po pierwsze nie wiesz jaka jest definicja herezji a po drugie nie znasz historii Kościoła Katolickiego. Nie tylko obrzęd ten jest praktykowany od chyba nawet XII wieku, ale i Pan Jezus przypominam obmył stopu samemu... Judaszowi! Idąc więc Twoim "myśleniem" sam Pan Jezus byłby "heretykiem". Myślcie po pierwsze a dopiero potem się wypowiadajcie bo wstyd! Pozdrawiam i informuję, że po raz ostatni odpowiedziałem na zaczepny lub wulgarny komentarz :-)
ToMeK1978
Dodam jeszcze jedna rzecz bo umycie nog przez franciszka bylo herezja a tu ktos glupoty opowiada w tym materiale i rozmywa prawde . Przeciez Pan Jezus umyl nogi uczniom a uczniowie to apostolowie a apostolowie to Kaplani Chrystusa ..........!!!!! czyste herezje w tym materiale jakies protestanckie i modernistyczne !!!
ToMeK1978
Acha jeszcze jedno cos jednak w tym jest ze z wielu zrodel w calej histori jezuitow slychac ze niema dobrych opini o tym zakonie. podzielcie sobie slowo na pol : Jezu icki .........!
ToMeK1978
Biskup Rzymu nie jest atakowany z prawej strony, tylko jego herezje sa atakowane nie klekanie przed NSW S. czesto nie blogoslawi tylko zyczy smacznego obiadu , bierze udzial w profanacjach katedry np. w Boloni zastawiona jadlodajnia w Katedrze !!!, dokument amoris leticia: dopuszcza np. rozwodnikow do Komuni Sw !, sluzba syjonistom calowanie zydow po rekach w instytucie jadwaszem etc etc . Glosi …More
Biskup Rzymu nie jest atakowany z prawej strony, tylko jego herezje sa atakowane nie klekanie przed NSW S. czesto nie blogoslawi tylko zyczy smacznego obiadu , bierze udzial w profanacjach katedry np. w Boloni zastawiona jadlodajnia w Katedrze !!!, dokument amoris leticia: dopuszcza np. rozwodnikow do Komuni Sw !, sluzba syjonistom calowanie zydow po rekach w instytucie jadwaszem etc etc . Glosi herezje jest heretykiem i ma racje zeby za niego sie modlic Modlic o nawrocenie !!! On nie jest sam dobiera liberalow i modernistow ktorzy niszcza KK od wewnatrz wprowadzajac ekumenizm i protestantyzm w KK a usuwaja prawych kaplanow i Chierarchow tworzac im zakazy kary i usuwanie ze stanowisk przesladuja prawdziwy Kosciol Chrystusowy ! Ci liberalowie i modernisci nie sa z ducha Chrystusowego i modlmy sie za nich codziennie o nawrocenie ! Czasy ostateczne : Walka z Kosciola z Antykosciolem wewnatrz i na zewnatrz ! "Biskupi beda przeciw Biskupom ,Kardynalowie przeciw Kardynalom ....."
ToMeK1978
Juz udowodnilem o czym tu dyskutowac z szatanska nauka sie nie dyskutuje !
polakkatolik.pl
@Doktor wiee zapraszam do dyskusji w każdej chwili jeśli tylko argumenty będą logiczne oraz rozmowa będzie opierała się na faktach i materiałach źródłowych :-) Proszę udowodnić tu przed wszystkimi, że Papież Franciszek po pierwsze nie jest Papieżem oraz przytoczyć dowody na to, że jego nauka jest sprzeczną z Nauczaniem Pana Jezusa.
polakkatolik.pl
Bardzo dziękuję i cieszy mnie to, że tak duża liczba osób już oglądnęła ten filmik. Pozdrawiam :-)
Szukający PRAWDY
Pytanie do "polakkatolik" - dlaczego kasujesz moje komentarze ... ? Jeżeli Ty masz rację, to prawda sama powinna się obronić bez kasowania, a jeżeli ja to co chcesz osiągnąć poprzez kasowanie ....?
polakkatolik.pl
Nie przypominam sobie żebym cokolwiek kasował :-) Proszę śmiało wkleić jeszcze raz cokolwiek to było.
Szukający PRAWDY
Mój komentarz został skasowany 9.00. Jeżeli nie Ty to pytanie kto? Być może, ktoś poczuł się urażony co napisałem zgłosił kasację do glorii, może... tak więc jeszcze raz...
Szukający PRAWDY
Każdy, kto broni „papiestwa” biskupa Franciszka to:
- albo jest niespełna rozumu lub najłagodniej mówiąc nieświadomy co robi Franciszek i co dzieje się w Watykanie,
- albo jest zdrajcą KK np. należy do masonerii (narzędzie synagogi szatana – żydów, którzy ukrzyżowali Mesjasza),
- albo wyznaje inną pseudo religię (oprócz katolicyzmu) i tym samym widząc co robi biskup Franciszek broni go, gdyż …More
Każdy, kto broni „papiestwa” biskupa Franciszka to:
- albo jest niespełna rozumu lub najłagodniej mówiąc nieświadomy co robi Franciszek i co dzieje się w Watykanie,
- albo jest zdrajcą KK np. należy do masonerii (narzędzie synagogi szatana – żydów, którzy ukrzyżowali Mesjasza),
- albo wyznaje inną pseudo religię (oprócz katolicyzmu) i tym samym widząc co robi biskup Franciszek broni go, gdyż widzi że następuje unicestwienie KK,
- albo jest w KK tylko po to, aby właśnie od środka unicestwić KK.

Obecnie PAPIEŻEM JEST TYLKO BENEDYKT XVI, a biskup Rzymu:
- albo jest niespełna rozumu (już w Argentynie chodził do pseudo psychoanalityka, pytanie dlaczego nie czuł potrzeby pomocy u Pana Jezusa),
- albo jest zdrajcą KK,
- albo wyznaje inną religię (pseudo religię), a w KK jest tylko po to, aby go unicestwić od środka (ja tutaj na to stawiam).

Oczywiście za biskupa Franciszka należy się modlić.
polakkatolik.pl
@Weronika....S "Lewacy" używają Papieża do swoich celów kłamiąc, przekłamując itd. To całe "lubienie" to tylko "wrażenie", które budowane jest w mediach, min. przez... część "prawej" strony.
Anieobecny
Jeden z apostołów, kiedy Chrystus chciał obmyć mu stopy, prosił by go Jezus całego obmył
...
W tym przypadku wystarczyło same stopy...
A komu całe ciało wpierw trzeba obmyć...???

Kontynuuj temat polakukatoliku, ale opieraj się na faktach, na ziarnach, które to porodziły wszystkie te chwasty wielkiego larum...
Bo z tych ziaren owoce sporu kardynałów o, o ironio, prawdy wiary...
Których to stróżem…More
Jeden z apostołów, kiedy Chrystus chciał obmyć mu stopy, prosił by go Jezus całego obmył
...
W tym przypadku wystarczyło same stopy...
A komu całe ciało wpierw trzeba obmyć...???

Kontynuuj temat polakukatoliku, ale opieraj się na faktach, na ziarnach, które to porodziły wszystkie te chwasty wielkiego larum...
Bo z tych ziaren owoce sporu kardynałów o, o ironio, prawdy wiary...
Których to stróżem jest papież Franciszek...

I nie zapominajmy o codziennej modlitwie za papieża...