pl.news
1573

Argentyńczyk wie, dlaczego Franciszek odrzucił rezygnację kardynała Marxa

Cezarowie kazali popełnić samobójstwo tym, którzy popadli w niełaskę, Peroniści zmusili ich do powolnego popełniania samobójstwa, zakazując im rezygnacji, pisze Caminante-Wanderer.Blogspot.com (14 czerwca).

Według autora "przewrotność władzy przybiera wiele form", a Franciszek po raz kolejny podążył za peronistyczną tradycją, odmawiając przyjęcia rezygnacji monachijskiego kardynała Marxa.

To był makiaweliczny ruch, pisze Caminante, przeciwko makiawelizmowi naiwnego Niemca, który chciał zrezygnować, aby być wolnym i promować zbuntowany Synod Niemiecki. Jednakże Bergoglio rozbroił Marxa, który nie może już grozić rezygnacją, zmuszając go do sprzymierzenia się z Rzymem.

W ten sposób Marx został zneutralizowany, osłabiony, powalony: "jak ten, którego papież sam mianował, może teraz reprezentować rewolucjonistów?", pyta blog. Jednym celnym ciosem Bergoglio zlikwidował Marxa i pozostawił na jego miejscu zombie, powierzając mu "misję samobójczą".

Caminate rozpoznaje, że Bergoglio – osoba "pustogłowa" i "niepoważna" – jest mistrzem tych "małych sztuczek". Niczym pająk tka każdą możliwą intrygę uniemożliwiającą dyskusję o jego władzy. Blog przewiduje spektakularną walkę, pełną fauli, i zwycięstwo Franciszka nad naiwnymi niemieckimi biskupami.

7 czerwca Caminante napisał, że Niemcy są prawdziwym problemem dla Franciszka. Wynieśli go do władzy, ale kiedy chcieli, by spłacił dług – żeńskie kapłaństwo, homoseksualizm etc. – "zdali sobie sprawę, że Bergoglio nie spłaca długów – jak Argentyna."

Dlatego postanowili uzyskać to, co im się należało, poprzez synod. Ale Franciszek opublikował swoją Konstytucję Apostolską z 1 czerwca dekretującą, że biskup próbujący "wyświęcić" kobietę jest automatycznie ekskomunikowany i może zostać usunięty ze stanu duchownego – najsurowsza kara, jaką Kościół może wymierzyć. Dla Caminante jest oczywiste, że Franciszek skierował to do biskupów niemieckich.

Grafika: Reinhard Marx, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsEwxntzuvbo
CÓRKA MARYI