Clicks97
Peter(skala)

Bezdetní, či tehotné ženy v obavách o svoje dieťa majú už svojho patróna na Slovensku. V tejto dedine môžu zažiť zázrak

Ohradzany 16. októbra 2019 (HSP/Foto: HSP)

Dňa 6. októbra 2019 bola farnosti Ohradzany pri svätej omši odovzdaná relikvia svätého Gerarda Majellu (,,ex ossibus”). Tento svätý je patrónom tehotných žien, matiek, manželov túžiacich po deťoch i žien v rizikovom tehotenstve

Na snímke zobrazenie sv. Gerarda a relikvia “ex ossibus” vo farskom kostole v Ohradzanoch

Chrám Nanebovzatej Panny Márie sa ozýval spevom a modlitbami domácich i pútnikov (mladých manželských párov, rodín) zo Slovenska. Svätú omšu celebroval a v homílii priblížil živý vzťah sv. Gerarda k Bohu páter Róbert Režný CSsR. V závere svätej omše bol požehnaný aj obraz talianskeho svätca, ku ktorému bola relikvia slávnostne uložená.

Relikvia, ktorá sa dostala do malebnej obce na východe Slovenska, je od redemptoristov z mesta Materdomini v Taliansku, kde je v sanktuáriu uložené telo sv. Gerarda.

“Od tohto dňa je tak relikvia prístupná k verejnej úcte pre všetkých, ktorí to potrebujú. Stačí sa ohlásiť a dohodnúť emailom s pánom farárom. Srdečne ste v našej farnosti vítaní”, tvrdí správa farnosti, duchovný otec Vincent Pristáš.

Ako ešte skôr pre Hlavné správy priblížil, on sám v danom regióne pozná prípady matiek a ich detí, ktorým počas tehotenstva lekári nedávali šancu a matky tlačili k potratu. “Tieto deti mali mať podľa vyšetrení lekárov ťažké postihnutia, či vrodené vady nezlúčiteľné so životom. Deti sú však už pár mesiacov, či rokov po pôrode a tešia sa dobrému zdraviu. Lekári tomu ešte stále nemôžu uveriť a divia sa že žijú a sú zdravé”, hovorí Pristáš. Matky týchto detí sa modlili práve ku spomínanému svätcovi Gerardovi.

“Verím, že cestu k tomuto mocnému pomocníkovi si nájde veľa mamičiek, otcov a detí a zároveň, ako farár tejto farnosti, pozývam všetkých, ktorí túto pomoc potrebujú. Sv. Gerard preto prichádza k nám, aby sme my nemuseli veľa cestovať a aby pomáhal. Všetko je Božia milosť,” uviedol farár Vincent Pristáš.

Dodávame, že sviatok sv. Gerarda Majellu pripadá práve na dnešný deň, 16. októbra.

Modlitba k sv. Gerardovi:

Ó, svätý Gerard, ty si podobne ako Spasiteľ nežne miloval deti a svojimi modlitbami si mnohé oslobodil od chorôb a dokonca aj smrti. Láskavo zhliadni na zarmútených rodičov, ktorí ťa prosia o zdravie pre svoje dieťa, ak je to Božia vôľa. Predlož Bohu ich prísľub, že vychovajú toto dieťa ako dobrého kresťana a budú ho strážiť slovom i príkladom pred smrteľným malomocenstvom hriechu. Prosíme ťa, ó, svätý brat, o túto priazeň skrze nežnú lásku, akou Pán Ježiš a Panna Mária požehnali tvoje nevinné detstvo. Amen.