Clicks25
lt.news

Pranciškaus Bažnyčia: vienkartinės pirštinės tampa naująja dogma

Dvasios tėvas Leonardas Rikota iš Šv. Agotos parapijos Vilabatės mieste (Sicilija) tapo pirmuoju kunigu, pašalintu dėl Italijos vyskupų koronaviruso liturgijos, kuri verčia kunigus skirstyti Komuniją tik į rankas ir mūvint pirštines.

Gegužės 18-osios homilijoje Rikota tai pavadino „Eucharistine mėsininkų parduotuve“ ir „šventvagyste“. Dvasininkas pabrėžė, kad pašventintos ostijos dalys gali prilipti prie vienkartinių pirštinių: „Ar aš privalau dalelę Kristaus išmesti į šiukšlių dėžę? Verčiau apskritai neskirstyčiau Komunijos.“

Socialinėje žiniasklaidoje skelbiama, kad Rikotą iš tiesų nušalino 57 metų Palermo arkivyskupas Koraas Loreficas, kuris išgarsėjo važinėdamas dviračiu savo katedroje (apačioje).

Loreficas teigė, kad Rikoda „atsistatydino“ atsisakęs dalinti Komuniją į rankas, tačiau tai „leidžia“ Vatikano dokumentai.

„Asmeniniai įsitikinimai, kuriuos pavieniai asmenys pateikia kaip autentišką doktriną, negali būti primesti tikintiesiems“, – svarstė Loreficas, tarsi koronaviruso laikotarpiu Komunija į rankas būtų „autentiška doktrina“.

#newsIzatadmvhv