RZEŹ KRYPTOWALUT i chaos na rynku zwiastujące nadchodzącą „matkę wszystkich upadków”

Absurdalne, ale często rozgłaszane twierdzenie, że „krypto to cyfrowe złoto” upadło. Token LUNA, część ekosystemu „stablecoin” TerraUSD, okazał się całkowicie niestabilny, spadając do zera po ogromnej hiperinflacyjnej akcji związanej z tworzeniem tokenów LUNA (w połączeniu z czynnikiem odkupienia / wyprzedaży), które w tym tygodniu pogrążyło się w spirali śmierci.

Wszyscy inwestorzy LUNA zostali całkowicie wymazani, a sama idea „stablecoina” mocno podbiła wiarygodność. (Tylko w świecie kryptowalut coś opisanego jako „stabilne” przez całą społeczność może spaść do zera praktycznie z dnia na dzień, a prawie nikt nie wykrzyknąłby ironii.)

Jak ostrzegałem przez wiele lat, krypto jest technologią o wielu znaczących zaletach, ale nigdy nie popełnij błędu, myśląc, że krypto jest „magazynem wartości”. Nie jest. Jeśli chcesz zatrzymać coś, co ma wartość, kup fizyczne złoto i srebro. Krypto służy do transakcji, a nie oszczędności, a wszyscy krypto „hodlerzy” błagają ludzi o „hodlowanie” swoich monet (unikanie ich sprzedaży) wyłącznie dlatego, że był to jedyny sposób na zachowanie piramidy Ponzi w stanie nienaruszonym. Ale jeśli „wartość” w kryptowalutach zależy od tego, czy nikt nigdy jej nie wymienia ani nie sprzedaje, to naprawdę nie ma głębi tej „wartości”?

Bitcoin spadł o prawie 60% ze swoich szczytów, a krwawa rzeź kryptowalut, która miała miejsce w tym tygodniu, psychologicznie wstrząsnęła „inwestorami” krypto, którzy od dawna myśleli, że kryptowaluta będzie rosła w nieskończoność, nigdy nie czekając na korekty ani kontrole rzeczywistości.


Dla przypomnienia, jestem zdecydowanym zwolennikiem zdecentralizowanej waluty, a ostatnio poleciłem Monero, monetę prywatności, ze względu na jej znacznie lepszą architekturę i funkcje ochrony prywatności.

Moim zdaniem Monero jest wszystkim, czym Bitcoin obiecywał być, ale nie udało się go dostarczyć . (Zastrzeżenie: W czasie tego podcastu nie posiadałem żadnych tokenów Monero. Obecnie posiadam Monero o wartości mniejszej niż 300 USD, ponieważ nie „przechowuję” aktywów w krypto. Mam tylko tyle, aby użyć ich do transakcji w razie potrzeby .)
Oto ten podcast:

Bańka na Wall Street też niedługo pęknie

Ale krypto nie jest jedyną bańką wokół. Na każdą uczciwą miarę znajdujemy się obecnie w „bańce wszystkiego”, a być może tylko złoto i srebro reprezentują prawdziwą okazję, którą można znaleźć. Prawie wszystko inne znajduje się w bańce: akcje, obligacje, nieruchomości, kryptowaluty, używane pojazdy i oczywiście waluty fiducjarne, które nie są niczym poparte. Bańka ma oczywiście niesamowitą skalę i niedługo zacznie się niszczyć podczas odwijania. Żadna bańka w historii nie była tak duża i rozległa, a żaden krach w historii nie może się równać z krachem, który nadchodzi.

W tym tygodniu udowodniono, że kryptowaluty nie są bezpieczną przystanią dla krachu akcji . W rzeczywistości trend spadkowy w kryptowalutach wydaje się być silnie skorelowany z wyprzedażą na Wall Street. Ponieważ handlowcy giełdowi są uruchamiani wezwaniami do uzupełnienia depozytu, sprzedają aktywa kryptograficzne, aby spełnić marże na spadających akcjach. To z kolei przechodzi kaskadowo w wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego w przestrzeni kryptograficznej, co tylko przyspiesza spiralę kryptowalut w dół.

Dlatego uważam, że Fed będzie wkrótce zmuszony do zmiany kursu i obniżenia stóp procentowych, jednocześnie zalewając rynek nową płynnością , kupując akcje, obligacje i wszystko w zasięgu wzroku. Bilans Fedu ma eksplodować, co jest przeciwieństwem tego, co Fed twierdzi, że próbuje osiągnąć. Ale po tym tygodniu zdali sobie sprawę, że nawet najmniejsze podniesienie stóp procentowych może zniszczyć ten kruchy, rozdmuchany rynek akcji. Odwrócenie kursu to tylko kwestia czasu, co oznacza, że Fed wybierze hiperinflację jako kierunek działaniastąd naprzód. Oznacza to również, że rynek akcji poszybuje w górę po raz kolejny, gdy Fed wprowadzi do systemu większą płynność. Ale oznacza to również, że ostateczna katastrofa będzie o wiele gorsza niż powinna.

Uzyskaj pełną analizę z dzisiejszego podcastu o aktualizacji sytuacji na stronie Brighteon.com:

Situation Update, May 13, 2022 - CRYPTO CARNAGE, market mayhem leading speculators to SUICIDE

CRYPTO CARNAGE and market mayhem foreshadowing the "mother of all collapses" to come