Clicks1.7K
pl.news
3

Müller: biskupi są poddani reżimowi

Potężne USA stoją na czele najbardziej brutalnej od 100 lat kampanii dechrystianizacji kultury zachodniej – powiedział portalowi Kath.net (26 stycznia) kardynał Gerhard Ludwig Müller.

Jednak nawet najwyższe władze watykańskie, w ślepym uprzedzeniu do Trumpa, bagatelizują wszystko, co jest rozpętane przeciwko chrześcijanom w USA, podkreśla Müller.

Chrześcijanie są oczerniani jako "prawicowcy" lub "naziści", gdy krytykują propagandę homoseksualną, aborcję, używanie narkotyków lub ideologię gender. Müller wyjaśnia, że ci, którzy oczerniają innych nazistowskimi porównaniami, a jednocześnie są nimi oburzeni, jednoczą się w buncie przeciwko Bogu, który stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo jako mężczyznę i kobietę.

Oczekuje on, że podobnie jak w Hiszpanii, amerykańskie szkoły katolickie, szpitale i instytucje charytatywne, które otrzymują finansowanie publiczne, będą poddawane naciskom, by zachowywać się niemoralnie lub zostaną zamknięte. Teraz stanie się jasne, czy mowa [Bidena] o "pojednaniu w społeczeństwie" była na serio, czy tylko propagandowym chwytem.

Müller krytykuje to, że Kościół w dużej mierze podporządkowuje się celom państwa: "Środkowoeuropejski biskup staje dziś przed wyborem, czy zostać konformistą, czy też przez niektórych ignorantów zostać naznaczonym jako 'fundamentalista'".

Grafika: Gerhard Ludwig Müller, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsYhsywodpij
pielgrzym55
Można by zmienić w tytule "są poddani" na "się poddali". Lepiej oddaje ich odpowiedzialność za ten stan rzeczy wynikający z zaniechania.
Weronika....S
Kościół instytucjonalny został obecnie poddany herodom, światowym i krajowym.