S P. Jurajom Dolinským, SJ sa rozlúčia v piatok v trnavskej katedrále

Bratislava/Trnava 18. januára (TK KBS) Zo zosnulým kňazom zo Spoločnosti Ježišovej P. Jurajom Dolinským SJ sa rozlúčia na zádušnej svätej omši v piatok 21. januára 2022 o 11:30 v Katedrále Jána Krstiteľa v Trnave. Po svätej omši o 13:45 budú pohrebné obrady na cintoríne na Kamennej cestej.
P. Juraj Dolinský SJ sa narodil 9. novembra 1958 v Nitre. Kňazskú vysviacku prijal 12. júna 1983 v Nitre. Do Spoločnosti Ježišovej vstúpil 22. apríla 1986 v Bratislave, posledné sľuby zložil 31. júla 2003 v Bratislave, zomrel 15. januára 2022 v Prešove.
TK KBS informoval P. Peter Buša, SJ
obyčajná veriaca žena
Nech mu je Boh milostivý!
Dáko veľa tých kňazov teraz zomiera, náhle a ešte ani nie v dôchodkovom veku. Aj v Česku. Možno im pomohla ,,vakcína´´... kiež by to nebola pravda.

+ SMUTNÁ ZPRÁVA Z BRNĚNSKA +

Pohořelice u Brna - 21.01.2022

V pátek 21. ledna náhle zemřel velký sběratel 620 betlémů a děkan v Pohořelicích

otec Jaroslav Svoboda.

+ R.I.P. +

Farář Jaroslav Svoboda z Pohořelic na …More
Nech mu je Boh milostivý!
Dáko veľa tých kňazov teraz zomiera, náhle a ešte ani nie v dôchodkovom veku. Aj v Česku. Možno im pomohla ,,vakcína´´... kiež by to nebola pravda.

+ SMUTNÁ ZPRÁVA Z BRNĚNSKA +

Pohořelice u Brna - 21.01.2022

V pátek 21. ledna náhle zemřel velký sběratel 620 betlémů a děkan v Pohořelicích

otec Jaroslav Svoboda.

+ R.I.P. +

Farář Jaroslav Svoboda z Pohořelic na Brněnsku sbírá už od dětství betlémy a před Vánocemi jimi zaplní bezmála celý kostel. Ty nejmenší exempláře z jeho sbírky se vejdou do krabičky od sirek i skořápky od ořechu, ty největší naopak měří několik metrů.

Jaroslav Svoboda sbírá betlémy od dětství, tedy už 45 let. Některé sám vyrobil, některé koupil, některé zdědil, většinu ale dostal. „Mám i betlém přes dvě století starý, ten je z kůže, tehdy měli formu, kůži nahřáli, natáhli na formu a nechali ztuhnout,“ představuje své poklady Svoboda.

Nejen kůže, ale i papír, dřevo, keramika, vosk nebo banánové listí či perník. Betlémy ve farářově sbírce jsou z různých materiálů. „Jakýkoliv materiál, jakýkoliv motiv,“ potvrzuje Svoboda.

Galerie:
Betlém ze sbírky faráře Jaroslava Svobody (banánové listí) 4 fotky

Nejrozměrnější betlém stavěl Jaroslav Svoboda už od poloviny listopadu. Najít místo pro každou z dvou a půl tisíce figurek mu zabralo tři týdny. Všechny prošly jeho rukama a mají v betlému své místo, i když některé nejsou při pohledu zepředu ani vidět. „Zkuste si vylézt na žebříček, uvidíte celý betlém z ptačí perspektivy. Uvidíte i ty nejmenší figurky v pozadí u skal,“ nabádá zvědavce farář.

Za svůj život nashromáždil přes šest stovek betlémů. Kromě těch vyrobených v Česku jsou mezi nimi i ty, které vznikly tisíce kilometrů daleko. Třeba v Keni, Koreji nebo na Filipínách.

Pohořelický farář má sbírku šesti set betlémů. Je mezi nimi kožený i z banánového listí

Prosíme o přímluvné modlitby za bratra >Adaška< Adam Wolný, OFM Conv (minoritu), leží v Německu ve špitále na plícním odd má těžký průběh Kovidu -Korony (po druhé dávce očkování) Bohužiaľ, už zomrel.
+ Věčná Tobě pamjať Adašku (Adam Wolný, OFM Conv, nar *1977) + blažený pokoj v Božím náručí

28.12.2021

15.01.2022 ve večerních hodinách odevzdal svou duši Hospodinu otec Miroslav Šantin, /50r./ náš duchovní z Roudnice nad Labem.
Odpočívej v pokoji, drahý otče. Všichni Ti vyprošujeme Boží Království. Upřímnou soustrast mátušce a všem jejich osmim dětem.
Peter(skala)
Dakujem za tvoj pohľad a tiež som myslel na to, že zrejme boli zaočkovaní proti Covidu, čo im zhoršilo zdravotný stav a napokon zomreli.
Pomodlim sa za ich duše, možno ešte maju nádej ...

.. ináč, do zatvorky by som dal aj slovo: "pomohla" ... "vakcína". 😉
obyčajná veriaca žena
Ďakujem za opravu, správne, tak som to myslela. Pri tom jednom kňazovi vyššie je aj uvedené, že bol očkovaný. Áno, modlíme sa zvlášť za kňazov.
Christophor
R.I.P.