Traditionis custodes: arcybiskup Roche sugeruje, że Sobór Watykański II był heretycki

Celebracja Mszy Trydenckiej "w jakiś sposób" bardziej świętej czy modlitewnej niż Novus Ordo [rzekomo] nie jest "problemem liturgicznym, jest to problem eklezjalny", powiedział arcybiskup Arthur Roche, prefekt Kongregacji Kultu Bożego, antykatolickiemu portalowi NcrOnline.org (21 stycznia).

Słowa Roche'a sugerują, że "eklezjologia Vaticanum II" jest heretycka, ponieważ stoi w opozycji do Liturgii Rzymskiej, która była odprawiana każdego dnia podczas Vaticanum II.

Pomimo tego, co nazywa "mnóstwem bluzgów na blogach", Roche bluzga, że większość biskupów obrządku łacińskiego [sic!] rozumie "znaczenie modlitwy i celebracji Eucharystii za pomocą tej samej Mszy" – chociaż Novus Ordo nigdy nie rozwinęło formy unitarnej i dlatego jest źródłem stałego konfliktu nawet wśród parafii i wspólnot NO.

Powołując się na "regularne kontakty z biskupami i konferencjami biskupów", Roche stwierdza, że "większość" biskupów "przyjęła" Traditionis Custodes Franciszka "z otwartymi ramionami".

Jest to tylko kolejne kłamstwo, ponieważ ankieta Franciszka z 2020 roku przeprowadzona wśród biskupów wykazała, że większość biskupów była zadowolona z Summorum Pontificum.

#newsJvmktmodmx
Maciej Marczyński
do Elkam . Ośmieszasz się tu człowieku , trolu. Nawet cie nikt nie komentuje bo wszystkich zablokowałeś. Bezsensowna twoja robota. No chyba że ci za to płacą. ale się dałeś sprzedać , sprzedawczyku z targowicy
slawomira1812 shares this
1