Clicks35.1K

Cud Eucharystyczny podczas nowenny do Chrystusa Króla w Indiach (13.11.2013)

Slawek
910
Cud Eucharystyczny w Indiach – 13 listopada 2013 Vilakannur: ponad 10 000 osób zebrało się w wiejskim kościele w archidiecezji Tellicherry w Kerala w Południowych Indiach – po rozejściu się wiadomośc…More
Cud Eucharystyczny w Indiach – 13 listopada 2013
Vilakannur: ponad 10 000 osób zebrało się w wiejskim kościele w archidiecezji Tellicherry w Kerala w Południowych Indiach – po rozejściu się wiadomości o pojawieniu się podczas porannej Mszy – twarzy Jezusa na Hostii.
Archidiecezja powołała zespół celem przebadania tego, co wydarzyło się w Kościele Chrystusa Króla w Vilakannur, jakieś 50km na wschód od miasta Kannur.
Sześćdziesięcioletni proboszcz – Fr. Thomas Pathickal – powiedział: “Kościół nie spieszy się z popularyzacją takich wydarzeń” powiedział dla portalu mattersindia.com. Kapłan, który przybył do parafii trzy lata temu – wyjaśnił, iż zastosował się do instrukcji arcybiskupa George Valiaattam z Tellicherry – zalecającej zamknięcie “cudownej” hostii w tabernakulum i pozostaniu z wiernymi na modlitwie w kościele.
Aktualnie w świątyni modli się ponad 500 osób, oczekując na decyzję archidiecezjalnego zespołu badającego o wystawieniu hostii na widok publiczny.
Przedstawiciele policji oraz służby odpowiadające za porządek publiczny przybyli na miejsce, ponieważ ludzie z innych parafii zaczęli się gromadzić w Vilakannur, a pojazdy zablokowały drogę do Paithalmala – słynnego obszaru turystycznego.
Ksiądz proboszcz wyjaśnił, iż cud wydarzył się, kiedy parafia przygotowywała się do uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, obchodzonej 24 listopada.
W trakcie Podniesienia na Mszy Św. o godz. 7 rano – ksiądz zwrócił uwagę na fragment dużego kawałka chleba użytego do konsekracji. “Stał się duży i jaśniejszy, wkrótce pojawiła się twarz”. Kapłan powiedział, że pozostawił hostię na boku i kontynuował Mszę Św. używając innej hostii trzymanej w tabernakulum.
Po Mszy Św. zawołał zakrystianina, który powiedział, że to jest twarz Jezusa. Kapłan umieścił hostię w monstrancji i wystawił na ołtarzu do adoracji. Setki ludzi, jak K J Thomas – ujrzało jaśniejącą twarz brodatego mężczyzny z długimi włosami. “Była czarno-biała, nie w kolorze” wyjaśnił Thomas portalowi mattersindia.com..
Ks. Pathical dodał, iż twarz była nadal widoczna kiedy zamknął hostię w tabernakulum ok. godz. 11 – poinstruowany przez arcybiskupa.
K J Thomas powiedział, że jego wiara podwoiła się po zobaczeniu “cudu”. Przybył akurat do Naduvil, 3 km na wschód, w sprawach urzędowych – gdy usłyszał o nowościach. “Pospieszyłem tutaj i miał szczęście zobaczyć Jezusa”, dodał.
Powiedział, że wiele osób było niezadowolonych, jak ksiądz odmówił im pokazania hostii.
Założona w 1962 roku parafia liczy ponad 500 rodzin i 1 250 katolików, większość z nich to drugie i trzecie pokolenie ludzi, którzy wyemigrowali ze stanu Kerala w ubiegłym wieku.

Tłumaczył Jarek “Czekający”
www.youtube.com/watch
wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/…/cud-eucharystyc…
wojan50 and one more user like this.
wojan50 likes this.
Jantran likes this.
Wizytka
Bogu niech będą dzięki- chwała Panu!!!
daniel.k likes this.
daniel.k
TAJEMNICA KOMUNII ŚWIĘTEJ.
12.02.2012
Pan Jezus : Moja córko, chcę przybliżyć ci zrozumienie tego wzniosłego aktu, jakim jest nasze połączenie w czasie Komunii świętej. Córko, chcę, abyś zrozumiała i dojrzała to, że w czasie Komunii świętej dokonuje się rzecz zupełnie niezwykła i niebywała. Wstępuję do twojej duszy i do twojego ciała jako Bóg i jako Człowiek, bowiem przyjmujesz Moją Duszę i …More
TAJEMNICA KOMUNII ŚWIĘTEJ.
12.02.2012
Pan Jezus : Moja córko, chcę przybliżyć ci zrozumienie tego wzniosłego aktu, jakim jest nasze połączenie w czasie Komunii świętej. Córko, chcę, abyś zrozumiała i dojrzała to, że w czasie Komunii świętej dokonuje się rzecz zupełnie niezwykła i niebywała. Wstępuję do twojej duszy i do twojego ciała jako Bóg i jako Człowiek, bowiem przyjmujesz Moją Duszę i Bóstwo, ale także Moje Ciało i Moją Krew, która łączy się z twoją krwią. Jestem połączony z tobą w sposób ścisły i realny. Odczuwasz błogość posiadając w sobie najwyższą Świętość i Moc. Wykorzystuj tę chwilę i proś Mnie gorąco o co tylko chcesz, bo wiesz, że wówczas nie mogę ci niczego odmówić. Jestem oddany tobie poprzez miłość i radość, jaką odczuwam przebywając w tobie. (...) Ta radość i szczęście, jakie odczuwam przebywając w miłującej Mnie duszy, nie równa się z niczym. Jestem wówczas najbliżej kochającego serca, które Mnie pragnie. Jeśli dusza oddaje się w Moje władanie i nie zastrzega sobie żadnych praw, radość ta jest pełna i przeradza się w zupełną rozkosz. Dla duszy, która Mnie tak uszczęśliwia, gotów jestem dokonać rzeczy wielkich, rzeczy niemożliwych, dlatego proś Mnie wówczas, bo zniewalasz Moje Serce i uśmierzasz Mój gniew..."

Pan Jezus do Agnieszki
akwamaryna
Z artykułu do którego poniżej podaję link wynika, że cud miał miejsce 15 listopada, a nie 13. Wydaje się to bardziej wiarygodne, tym bardziej, że 15-ty to pierwszy dzień nowenny.

mattersindia.com/kerala-village-…
balbina
This posting has been cancelled by the author of the medium.
OD NOWA 30 likes this.
wierny
Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski natychmiast !!!!!!!!!!!!
malgorzata__13
Papieża Duch przyprowadził z Argentyny
Pan JEZUS poszedł królować do Jndii
a ty Europo trzymaj się mocno płaszcza MARYI
to nie umrzesz w zapomnieniu.
ptyś
jadwiska and 4 more users like this.
jadwiska likes this.
aragorn111 likes this.
Teresa45 likes this.
74pat likes this.
malgorzata__13 likes this.
mkatana
Pan Bóg dał znak swojej realnej obecności w Najświętszym Sakramencie, w tym biednym kraju, w którym katolicy są tak bardzo prześladowani. Chwała Panu. Bogu niech będą dzięki.
akwamaryna
www.archdioceseoftellicherry.org/parish-view.php

maps.google.pl/maps:true&ie=UTF8&cid=17140772837997050341&q=Christ+The+King+Church&iwloc=A&gl=PL&hl=pl