Clicks13
lv.news

Pērta: būt priesterim kļūst par noziegumu

Pērtas arthbīskaps Timotijs Kostello (Austrālija) iebilst pret jauno likumu, kas saskaņā ar kriminālkodeksu pieprasa priesteriem ziņot par seksuālu vardarbību, kas dzirdēta grēksūdzē (piemēram, žurnālista). Rietumaustrālijas štata parlamenta šonedēļ pieņemtie tiesību akti atceļ civiltiesisko aizsardzību uz grēksūdzes zīmoga.

Kostello pastorālajā vēstulē (PerthCatholic.org.au, 21. oktobris) raksta, ka šis lēmums "noziedzīgi nodara uzticību mūsu priesteru mūsu katoļu ticības prakses būtiskai dimensijai". Viņš noliedz, ka šī likuma dēļ kāds nepilngadīgais būs labāk aizsargāts.

Viņš saka, ka ir "apmulsis" par šo lēmumu, taču viņam nav nekāda pamata apšaubīt mūsu parlamentāriešu godprātību un labos nodomus.

Kostello piebilst, ka kritiķi [=baznīcas nīdēji] cenšas Baznīcu uzskatīt par nereaģējošu uz seksuālās vardarbības gadījumiem: "Tas ir gan neprecīzi, gan negodīgi."

Līdzīgi likumi pret grēksūdzes zīmogu jau pastāv Dienvidaustrālijā, Viktorijā, Tasmānijā un Kanberā. Šo valstu arhibīskapi ir paziņojuši, ka ignorēs likumu.

Attēls: © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsGhmytiujpn