Clicks1.6K
pl.news
1

Owoc Soboru: wyrzucony arcybiskup Milingo kończy 90 lat

Protestant Emanuel Milingo 13 czerwca skończył 90 lat. Paweł VI uczynił go arcybiskupem Lusaki w wieku 38 lat i wyświęcił go osobiście.

Milingo szybko stał się sławny jako "uzdrowiciel" i "egzorcysta" powodując znaczny harmider, więc został przeniesiony do Watykanu, gdzie Jan Paweł II powiedział mu, "Wasza Ekscelencjo, bądźcie roztropni, ale nie za bardzo".

Był również twórcą hip-hopowym i uczestniczył w 1997 roku we włoskim festiwalu muzycznym w Sanremo z piosenką "Gubudu gubudu" (video).

Kiedy miał 71 lat, Milingo ożenił się z 43-letnią koreanką, Marią Sung, w masowym małżeństwie z sektą księżycową. Powiedział później:

"Przez 43 lata jako celibatowy kapłan znałem Boga tylko jako mężczyznę. Teraz, poprzez mój związek z Marią, przyszedłem zobaczyć drugą stronę Bożego serca, która jest żeńska." Chrystus i św. Paweł nie byli małżeństwem.

Po jego zawieszeniu rozpoczął kampanię na rzecz żonatych księży i "wyświęcił" sześciu żonatych biskupów. Został wyrzucony ze stanu duchownego w grudniu 2009 roku.

Teraz Milingo wraca do Lusaki na rentę watykańską przyznaną mu przez Benedykta XVI.

Grafika: Emanuel Milingo © wikicommons, CC BY-SA, #newsJshjsorjct

durius
Widocznie proboszcz z mojej parafii wziął z niego przykład.