Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
m.rekinek
43.3K

GAME OVER. ERA TANIEJ ŻYWNOŚCI I ENERGII SKOŃCZYŁA SIĘ !

Wszystkie nasze style życia wkrótce ulegną zasadniczej zmianie, ale ogromna większość populacji nie wie jeszcze, czego się spodziewać. Przez całe życie zawsze mogliśmy liczyć na kilka rzeczy.

Zawsze była tania benzyna do zatankowania naszych pojazdów, aw supermarkecie zawsze były góry tanich artykułów spożywczych. Bez względu na to, kto był w Białym Domu i co jeszcze działo się na świecie, te dwie rzeczy pozostały takie same. Niestety te czasy już minęły i już nie wrócą.

Weszliśmy w największy kryzys energetyczny, jakiego kiedykolwiek doświadczyliśmy, i nie zniknie on w najbliższym czasie.

Powinieneś więc przyzwyczaić się do wysokich cen gazu. Na początku tego miesiąca w południowej Kalifornii ustanowiono nowe rekordy wszech czasów...

Los Angeles-Long Beach – 6,46 USD (rekordowy rekord)
Hrabstwo Orange - 6,42 USD (rekord sobotni)
Hrabstwo Ventura - $6,40
Hrabstwo Riverside - 6,33 USD (rekordowy rekord)
Dzielnica San Bernardino – 6,32 USD


Ale to nie jest prawdziwy problem.

Prawdziwym problemem jest gaz ziemny.


Z powodu wojny na Ukrainie dostawy gazu ziemnego w Europie stały się niezwykle ograniczone, co zepchnęło ceny do stratosfery.

Będzie to oczywiście miało duży wpływ na produkcję żywności w nadchodzących miesiącach.

Według Bloomberga, ponad dwie trzecie wszystkich mocy produkcyjnych nawozów w Europie zostało już zamkniętych z powodu rosnących cen gazu ziemnego...

Kryzys nawozowy w Europie pogłębia się, ponieważ ponad dwie trzecie mocy produkcyjnych zostało zatrzymanych przez rosnące ceny gazu, zagrażające rolnikom i konsumentom daleko poza granicami regionu.

To absolutnie potężna historia, ale prawie nikt w Stanach Zjednoczonych jej nie zgłasza.

Światowa produkcja nawozów gwałtownie spadnie, co będzie miało bardzo poważny wpływ na produkcję rolną na całym świecie...

Likwidacja zakładów azotowych w Europie to nie tylko problem w Europie” – powiedziała. „Zmniejszenie podaży na skalę obserwowaną w tym tygodniu nie tylko zwiększa krańcowy koszt produkcji nawozów azotowych, ale także ograniczy rynek światowy i wywrze presję na dostępność składników pokarmowych dla roślin w Europie i poza nią.

Widzimy już, że ceny w innych miejscach znów rosną. Według Green Markets, w piątek w Nowym Orleanie cena popularnego mocznika azotowego wzrosła o ponad 20%, najbardziej od marca, zaledwie kilka tygodni po wybuchu wojny.

Wiem, że nawozy nie są dla wielu najbardziej ekscytującym tematem, ale prawda jest taka, że około połowa światowej populacji głodowałaby, gdybyśmy ich nie mieli...

W rzeczywistości szacuje się, że nawóz azotowy zasila obecnie około połowy światowej populacji. Innymi słowy, szacuje się, że Fritz Haber i Carl Bosch — pionierzy tego przełomu technologicznego — umożliwili życie dziesiątkom miliardów ludzi, którzy w innym przypadku zmarliby przedwcześnie lub w ogóle się nie urodzili.

Niech ten akapit zapadnie na chwilę.

Jedynym sposobem nawet na zdalne wyżywienie wszystkich na planecie jest użycie ogromnych ilości nawozu, ale teraz fabryki nawozów w całej Europie muszą zostać zamknięte z powodu cen gazu ziemnego.

Dopóki będzie trwał światowy kryzys energetyczny, będzie trwał również światowy kryzys żywnościowy.

Rosja jest zazwyczaj największym eksporterem gazu ziemnego na świecie, a zakończenie wojny na Ukrainie w znacznym stopniu przyczyniłoby się do rozwiązania naszych obecnych problemów.

Ale wojnie na Ukrainie nie będzie końca.

Po raz kolejny zachodni politycy zapewniają nas, że wojna nie skończy się, dopóki Rosja nie zostanie wydalona z każdego centymetra ukraińskiego terytorium.

Obejmuje to Donieck, Ługańsk i Krym.

Oczywiście Rosjanie rozmieściliby taktyczną broń nuklearną na długo przed tym, zanim dotarliśmy do tego punktu.

A kiedy Rosjanie użyją taktycznej broni jądrowej, Zachód zrobi to samo.

W obecnej sytuacji nie ma „skoczni” dla tej wojny.

Zamiast tego po prostu odliczamy dni do wybuchu wojny nuklearnej.

Przykro mi to mówić, ale taka jest prawda.

Gdyby Amerykanie naprawdę zrozumieli, o co toczy się gra, w całym kraju doszłoby do masowych protestów pokojowych.

Tymczasem najgorsza wieloletnia susza od 1200 lat nadal niszczy produkcję rolną w zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

Reporter FOX odwiedził ostatnio pola kukurydzy w hrabstwie Wayne w stanie Nebraska i to, co odkrył, jest niezwykle mrożące krew w żyłach...

Stoję pośrodku pola kukurydzy, że gdyby to był normalny rok, czyli gdyby kukurydza rosła tak, jak powinna, nie mogłaby mnie teraz nawet zobaczyć” – relacjonowała. Connell McShane z firmy FOX Business w Wakefield w stanie Nebraska. „To byłoby ponad moją głowę. Ale teraz patrzę na to, może najwyżej do kolan.

McShane odwiedzał pole po polu w hrabstwie Wayne i znalazł te same krótkie łodygi z bardzo rzadkimi uszami. Ponad 99% dzielnicy jest dotknięta wyjątkową suszą.

Ta susza trwa już od lat.

A ona się pogarsza.


Na zachodnim wybrzeżu ostrzega nas, że produkcja pomidorów, czosnku i cebuli będzie w tym roku bardzo rozczarowująca z powodu suszy.

W efekcie w 2023 roku ceny będą znacznie wyższe...

Oprócz pomidorów wpłynie to również na inne uprawy, takie jak czosnek i cebula.
Tegoroczne zbiory, które jeszcze nie trafiły jeszcze nawet na półki sklepów spożywczych, sprawiają, że produkt jest o 25% droższy dla przetwórców, przetwórców i nabywców niższego szczebla” – powiedział Reuterowi Don Cameron, prezes California State Board of Food and Agriculture. „Cebula i czosnek zostały już wynegocjowane na rok 2023 z dalszym wzrostem cen o 25%.

To się naprawdę wydarzyło.

Ceny żywności mogą wydawać się teraz wysokie, ale prawda jest taka, że są to najniższe, jakie kiedykolwiek będą.

Koszty życia stają się coraz bardziej uciążliwe, a niezliczona liczba ludzi z miesiąca na miesiąc naprawdę walczy o związanie końca z końcem.


Dzisiaj natknąłem się na tweeta od 47-letniego prawnika, który wyjaśnił mi ten punkt...

20 lat temu, kiedy byłam kelnerką, mieszkałam w rogu, 1 sypialnia w centrum z pięknym widokiem na wodę za 700 dolarów miesięcznie.
- Podobny apartament kosztuje obecnie 3600 dolarów miesięcznie, czyli ponad pięć razy więcej.

- Jako prawnik w wieku 47 lat nie mogę sobie pozwolić na mieszkanie w mieszkaniu, w którym mieszkałam w wieku 27 lat i czekanie na stoliki.

Niestety to, przez co przeszliśmy do tej pory, to dopiero początek.

Koszty benzyny będą nadal rosły.

Koszt gazu ziemnego będzie nadal rósł.

Koszty żywności będą nadal rosły.

W rzeczywistości koszt prawie wszystkiego będzie nadal rósł.

Sztucznie nadmuchany styl życia, którym cieszyliśmy się od dziesięcioleci, wkrótce zniknie, a na horyzoncie pojawia się ogromny ból.

Ostrzegano nas, że tak się stanie, a teraz nadszedł dzień rozliczenia.

Zachęcam do odpowiedniego przygotowania.

The Era Of Cheap Food And Cheap Gasoline Is Over
antoni ptak
poliniaki nie rozumieją nic, zadowoleni płacą kartami bo im tak wygodnie; gdy już zrozumieją, że przez to zabrano im wolność będzie już jak zwykle za późno
Krystian N.
Kluczem są Midterms - wybory w listopadzie w USA. Jeśli pójdą po myśli globalistów to mamy przerąbane (wojna). Ale jeśli nie, to czeka nas jeszcze walka o prawdę i sprawiedliwość.
Osobiście jestem pesymistą.
Anieobecny
Najbardziej przeraża, że ludzie będą tym faktem zdziwieni...
kazik0804