Clicks817
csk.news
22

Prostě Nepravdivé: Podle Kardinála Kaspera, Küng Byl “Rehabilitován”

Kardinál Walter Kasper pro Corriere.it uvedl, že Katolický teolog a pozdější synkretista Hans Küng se před smrtí s Církví "smířil".

Kasper byl Küngův asistent na kdysi slavné Univerzitě Tübingen, která od té doby upadla do bezvýznamnosti.

Minulé léto, Kasper Františka po telefonu informoval, že Küng by blízko smrti. František Kasperovi řekl, aby mu poslal pozdravy a požehnání "z Křesťanské komunity".

"Bylo to jako by se Küng cítil v míru s Církví a s Františkem, jakýmsi druhem smíření," komentoval Kasper po té co odeslal Františkova slova.

Ale Generální Tajemník Küngovy Světové Etické Nadace, Stephan Schlensog, byl s Kasperem v rozporu před tím než KNA.de uvedla, že Kasperovo hodnocení bylo "jednoduše nepravdivé."

Krátce před Vánocemi, Küng napsal Františkovi dopis s politováním toho, že Církev jej nerehabilitovala vzhledem k jeho zásluhám. "Smíření vypadá jinak," řekl Schlensog. Küngův dopis zůstal nezodpovězený.

Marný a egocentrický Küng nebyl nikdy jako kněz sankcionován. Ale když byla exkomunikace proti biskupům Pia X zrušena, s vervou a bez nemilosrdně proti tomu protestoval.

Obrázok: Walter Kasper, © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsJklrxnsimb
apredsasatoci
Liberalny duch má do neba vstup zakázaný.
Ani ten najlepší kamarát ho tam nepretlači.
apredsasatoci
Sa hnevate, že vám Pravdu hovorím?

Liberalizmus, odveký nepriateľ cirkvi!
apredsasatoci
Nehnevate sa, pobúrený ste není. To je dobre!

A či nepravdu hovorím?
Krásný pokojný den
Víte kolik lidí bylo na světě co někomu něco přikazovali a zakazovali a sami se pasovali i do role nebeských strojvůdců? Už samotný pojem - vstup - je poněkud zjednodušující a mírně ultimativní.... Ono je to spíše o setkání, vrůstání, procitnutí, prohlédnutí, vzkříšení ... Naše slova jsou příliš jednoduchá na obsáhnutí podstaty, a pokud navíc někdo chce slova limitovat závorami... A jde-li o …More
Víte kolik lidí bylo na světě co někomu něco přikazovali a zakazovali a sami se pasovali i do role nebeských strojvůdců? Už samotný pojem - vstup - je poněkud zjednodušující a mírně ultimativní.... Ono je to spíše o setkání, vrůstání, procitnutí, prohlédnutí, vzkříšení ... Naše slova jsou příliš jednoduchá na obsáhnutí podstaty, a pokud navíc někdo chce slova limitovat závorami... A jde-li o Glacensis, dal bych tam lajk, ale je tam Martina zalajkovaná a vedle tohoto lotra opravdu lajk dávat nebudu.
apredsasatoci
Glacensis
Vidíte, ja by som si nikdy nedovolila písať svoj názor.
Kresťan nemá písať svoj názor. Ak sa samozrejme na kresťanka iba nehrá.

Pozor! Treba rozlišovať medzi sudením a pragmatickým pomenovaním reálneho stavu veci.
Pretože, Blahoslaveni milujúci Pravdu!
Pravda Oslobodzuje!
Krásný pokojný den
To je asi vtip zdá se mi? Viz. ja by som si nikdy nedovolila písať svoj názor.
Kresťan nemá písať svoj názor. Ak sa samozrejme na kresťanka iba nehrá.


Raději to nebudu komentovat. Brát to vážně by znamenalo akceptovat zacyklované myšlení, které popírá sebe samu.
apredsasatoci
Kali, ty máš mať Kristovu myseľ, si nevedel?
Prečo si nevybrat lepšie?
Krásný pokojný den
Velkou chybu dělají hloupí a namyšlení lidé. Chtějí si osedlat koně zvaného vláda a moc, chtějí si sednou do křesla zvaného mysl a vůle Boží, chtějí popřít sebe sama v jakési pokoře a stávají se ale polámanými loutkami zbavené vší osobitosti a imitující cosi. Nastává trauma masek a rej šejdířů. Takový psycho mišmaš. Není to nic nového, zvláště sektářské, tradiční a charismatické kruhy mohou v …More
Velkou chybu dělají hloupí a namyšlení lidé. Chtějí si osedlat koně zvaného vláda a moc, chtějí si sednou do křesla zvaného mysl a vůle Boží, chtějí popřít sebe sama v jakési pokoře a stávají se ale polámanými loutkami zbavené vší osobitosti a imitující cosi. Nastává trauma masek a rej šejdířů. Takový psycho mišmaš. Není to nic nového, zvláště sektářské, tradiční a charismatické kruhy mohou v něčem ulítávat. O moudrosti to není, spíše o psychoklišé a pýše. Jak říkám, nic nového. Z pozice zkušenosti a věku to mohu tvrdit.
apredsasatoci
Potom je podľa teba pyšný Boh, apost. Pavol. 😬

Ja ťa veľmi Kali nečítam. Na čo aj. Ale nerozumiem, čo vlastne hľadáš na týchto stránkach.
Myslím si, že lepšie je byť echtovny komunista ako proradný kresťan.
Krásný pokojný den
Já myslím, že, že pokud někdo jako apredsasatoci napíše: já bych si nikdy nedovolila psát svůj názor. Křesťan nemá psát svůj názor. Pokud se samozřejmě na křesťanka pouze nehraje.

Pak otázky typu co někde kdo hledá a nebo výrazy echtovny komunista kontra ... ukazují spíše na jakýsi komunikační oxymóron. Víc v tom nehledám. Kdo nemá svůj názor ztrácí osobnost.... A to zajisté Bůh nechce ani …More
Já myslím, že, že pokud někdo jako apredsasatoci napíše: já bych si nikdy nedovolila psát svůj názor. Křesťan nemá psát svůj názor. Pokud se samozřejmě na křesťanka pouze nehraje.

Pak otázky typu co někde kdo hledá a nebo výrazy echtovny komunista kontra ... ukazují spíše na jakýsi komunikační oxymóron. Víc v tom nehledám. Kdo nemá svůj názor ztrácí osobnost.... A to zajisté Bůh nechce ani nežádá. Pochop kdo můžeš. 😊
apredsasatoci
Ľudský názor na základe padlej prírodzenostu, alebo Kristova myseľ.
Evidentne si si vybral.
Veľa šťastia!
Krásný pokojný den
Vidíš Glacensis a v tom je to krásné, jak lidé mohou mít své různé postoje. Například ačkoli mnohé i mnoho respektuji, tak v otázce tzv. Martiny, kterou jsem zde viděl jednat pod různými registracemi už deset let zastávám jiné stanovisko. A po zkušenostech se této registrace zastávat nechci ani ji ctít. A proč? Protože porušila všechna možná pravidla působení zde, včetně alternicků a nesmyslů vč.…More
Vidíš Glacensis a v tom je to krásné, jak lidé mohou mít své různé postoje. Například ačkoli mnohé i mnoho respektuji, tak v otázce tzv. Martiny, kterou jsem zde viděl jednat pod různými registracemi už deset let zastávám jiné stanovisko. A po zkušenostech se této registrace zastávat nechci ani ji ctít. A proč? Protože porušila všechna možná pravidla působení zde, včetně alternicků a nesmyslů vč. placaté země a spol. A tam má tolerance a důvěra důvodně končí. 😊
apredsasatoci
Áno, ty si si vybral Glacensisa. Iný si vyberie Lenina..... 🤔

Nieže sami nevychádzajú, ešte aj iným bránia!
apredsasatoci
Ak som veľká kuchárka budem vyhľadávať kuchársky portál a na športový nepoleziem.
Čo potom vy ateisti/pohania robíte na kresťanskej platforme?
Kľudne zotrvajte! Chcela som len povedať, že tomu nerozumiem. 🤔
ekans
apredsasatoci
Glacensis
Neodchádzajú do ústrania. Prečítaj si ekansov článok.
Boh hovorí. Človek poslúcha - berie svoj kríž a nasleduje Krista.
Toto je kresťanstvo!
Kresťanstvo nie je sebarealizácie!
Krásný pokojný den
Vážně? Tak se prosím apredsasatoci zeptám tebe nebo ekanse, jak umí vyložit charisma neomylnosti. Citlivě, moudře a sofistikovaně, aby to pochopil i prosťáček. Stejně tak vyložit témata víry a mravů.... A nebo, zda existuje nějaký seznam výroků, jež byly chápány jako neomylné a v jakém rozsahu. A jak je to s bulou Unam Sanctam, vnímáte ji jako neomylnou a jak to vnímá Církev? Jak probíhá onen …More
Vážně? Tak se prosím apredsasatoci zeptám tebe nebo ekanse, jak umí vyložit charisma neomylnosti. Citlivě, moudře a sofistikovaně, aby to pochopil i prosťáček. Stejně tak vyložit témata víry a mravů.... A nebo, zda existuje nějaký seznam výroků, jež byly chápány jako neomylné a v jakém rozsahu. A jak je to s bulou Unam Sanctam, vnímáte ji jako neomylnou a jak to vnímá Církev? Jak probíhá onen úkon ex cathedra a jak to lze rozlišit? A nebo se jedná opravdu jen o mariánská dogmata 1854 a 1950? Děkuji za reakci.
ekans
kutáku s tebou nikdo nediskutuje, běž se zeptat na lampárnu
Krásný pokojný den
Glacensis je zajisté svéprávný člověk, jistě ti odpoví.
Joske
Tyto zprávy pouze dokazují, že tzv. pastýři jsou ve skutečnosti úředníci a strážci Satanovy matrice. Tito lidé ve vás vypěstovali strach ze samostatného myšlení. Mnozí jste se stali závislými na názorech lidí, kteří slouží Satanu. Probuďte se a Kristus vás osvobodí.
6Ať vás nikdo nesvádí prázdnými slovy, neboť pro tyto věci přichází Boží hněv na syny neposlušnosti. 7Nemějte s nimi tedy nic …More
Tyto zprávy pouze dokazují, že tzv. pastýři jsou ve skutečnosti úředníci a strážci Satanovy matrice. Tito lidé ve vás vypěstovali strach ze samostatného myšlení. Mnozí jste se stali závislými na názorech lidí, kteří slouží Satanu. Probuďte se a Kristus vás osvobodí.
6Ať vás nikdo nesvádí prázdnými slovy, neboť pro tyto věci přichází Boží hněv na syny neposlušnosti. 7Nemějte s nimi tedy nic společného. 8Kdysi jste byli tmou, ale nyní jste světlem v Pánu. Žijte jako děti světla — 9ovoce světla je ve veškeré dobrotě, spravedlnosti a pravdě — 10zkoumejte, co se líbí Pánu, 11a nemějte žádnou účast na neplodných skutcích tmy, spíše je usvědčujte. 12Neboť o tom, co se u nich vskrytu děje, je hanba i mluvit. 13Ale všechno, co je světlem usvědčováno, je zjevováno, 14neboť všechno, co je zjevováno, je světlo. Proto praví: ‚Probuď se ty, kdo spíš, a vstaň z mrtvých, a zazáří ti Kristus.‘ 15Dbejte tedy pečlivě na to, jak žijete; nežijte jako nemoudří, ale jako moudří; 16vykupujte čas, protože dny jsou zlé. 17Proto nebuďte nerozumní, ale rozumějte, co je Pánova vůle. Ef 5:6-17
Joske
Mnohé změnit? Co například?

Glacensis A proč jste se nestal Vy knězem? Mohl jste mnohé změnit.
Joske
Na vnějších okolnostech se nedá nic změnit. Jsou nástrojem k našemu tříbení. Probouzet bližní z duchovního spánku silou nelze. Co lze? Odevzdat se Pánu Ježíši a trpělivě sloužit Bohu i bližním.
Probuď se, kdo spíš a zazáří ti Kristus!