Oficjalnie: Watykan usprawiedliwia antykoncepcję

Jeśli "uwarunkowania praktyczne" czynią "rozmnażanie nieodpowiedzialnym", można zastosować techniki antykoncepcji, pisze Prałat Gilfredo Marengo w książce pt. Theological Ethics of Life (Teologiczna Etyka Życia), stanowiącej zbiór przemówień z konferencji zorganizowanej przez Papieską Akademię Życia i opublikowanej 1 lipca przez Wydawnictwo Watykańskie (oficjalne wydawnictwo Stolicy Apostolskiej).

Szalejący za Pachamamą Arcybiskup Lima, Carlos Castillo, odnosząc się do sztucznych metod antykoncepcji pisze - "to niezdrowe, żeby ludzkość zawsze wyciągała 'miecze Damoklesa', grożąc potępieniem, ilekroć zaniedbuje się ustalone normy", co równie dobrze mógłby stwierdzić w nawiązaniu do Franciszka próbującego potępić Obrządek Rzymski.

Orędownik antykoncepcji Ojciec Maurizio Chiodi proponuje "otwartość" względem "medycznie wspieranej prokreacji" [sztuczne zapłodnienie] dla par małżeńskich, jednocześnie wykluczając [nie wiadomo na jak długo] macierzyństwo zastępcze.

Przewodniczący Akademii, Arcybiskup Vincenzo Paglia, powiedział na łamach VaticanNews.va (30 czerwca), że książka otwiera "dialog" pomiędzy różnymi "punktami widzenia". Ciekawe, dlaczego Watykan nie jest "otwarty" na "dialog" dotyczący niepowodzeń SB II, wyższości Obrządku Rzymskiego i potrzeby nawrócenia?

Paglia dodaje, że Franciszek był informowany o wszystkim na bieżąco i popierał realizację projektu.

#newsBlykjvnrjk
Tymoteusz
„Watykan usprawiedliwia antykoncepcję”.
Bóg nie usprawiedliwi Watykanu !!!More
„Watykan usprawiedliwia antykoncepcję”.

Bóg nie usprawiedliwi Watykanu !!!
Walczyć o prawdę
,,Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta,,. I pewnie nie tylko jednego antychrysta...Zresztą Pismo Święte mówi ,,będzie wielu antychrystów,,