Clicks3.9K
MILOSLAV
2
Rodina a společnost. Další část dokumentu Křesťané ve společnosti. Základní otázky Sociální nauky Církve.More
Rodina a společnost.

Další část dokumentu Křesťané ve společnosti. Základní otázky Sociální nauky Církve.
Irbis
Alespoň někdo z biskupů u nás také poví jasné slovo
Arcibiskup Graubner brání instituci rodiny
Ivo Patta
Jedná se o vysoce kvalitní snímek. Zabývá se rodinou do základů i do detailů. Tvůrci si zde dokonce všimli i skutečnosti, že ti kdo nevychovají děti, žijí ve stáří z práce a daní cizích dětí a vykrádají tak vklady rodičů vložené do výchovy dětí. Tuto skutečnost politici vůbec nechápou, ačkoliv o ní dokonce mluví, jako např. premiér P. Nečas: "Stáří není pojistná událost, přestože v průběžném syst…More
Jedná se o vysoce kvalitní snímek. Zabývá se rodinou do základů i do detailů. Tvůrci si zde dokonce všimli i skutečnosti, že ti kdo nevychovají děti, žijí ve stáří z práce a daní cizích dětí a vykrádají tak vklady rodičů vložené do výchovy dětí. Tuto skutečnost politici vůbec nechápou, ačkoliv o ní dokonce mluví, jako např. premiér P. Nečas: "Stáří není pojistná událost, přestože v průběžném systému používáme termínu pojištění, pojistná sazba a podobně.
-Vytvořit … vůči generacím dnešním čtyřicátníkům a mladším,kteří řekněme si otevřeně, platí v rámci průběžného systému penzi stávajícím penzistům". (Na adrese: www.demografie.cz).
Jediné, na co je třeba upozornit, je záměna výchovy a vzdělání. Rodina dítě vychovává a tím do něj vkládá sociální kapitál. Škola dítě vzdělává a tím do něj vkládá lidský kapitál. Není to ale chyba tvůrců snímku ale pomýlení sociologů, kteří sociální kapitál z rodiny zcela svévolně odebrali a vložili jej do sociálních sítí. Právě tímto krokem sociologové rodinu zcela zdegradovali v očích společnosti a proto právem se dnes sociologie nachází ve zmatení pojmů. Sociologie z tohoto důvodu není dnes schopna předložit politikům žádná smysluplná řešení směřující k nápravě současného stavu v tzv. sociálně rozvinutých státech a odvrátit tím státní bankrot a s ním i bankrot sociálního státu. Viz "Sociální kapitál a směřování sociologie", na adrese:
www.demografie.cz/index.php