Môže katolík objímať stromy? Sv. Bonifác vyrúbal posvätný dub germánov.

Mnohí dnes objímajú stromy, aby si "dobili energiou". Je to hriech proti prvému Božiemu prikázaniu a má pôvod v pohanstve.

Sv. Bonifác vyrúbal posvätný dub germánov. To isté urobili svätí Cyril a Metod v Tauride.

svätý Bonifác, zdroj : www.deutschlandfunkkultur.de - Keď Bonifác obrátil Nemcov

🌳

Poviem vám príhodu, ktorá sa naozaj stala. Išli sme s priateľmi pozdĺž hornej Vltavy až pod Čertovu stenu. Je to krásne miesto pre odpočinok na veľkých kameňoch pri vode, obklopené starými stromami.
Moji priatelia, milovníci prírody, začali objímať stromy, aby z nich načerpali silu. Robí to hocikto. Pozoroval som ich rozpačito, sám som sa k tomu veľmi nemal, aj keď mám stromy veľmi rád. Spýtali sa ma polovážne a poloironicky: "Myslíš si, teológ, že objímanie stromov je diabolstvo?"

To som povedať nemohol. Aj stromy sú naši bratia, ako voda, slnko, mesiac. A brat s bratom sa predsa môže objímať. Tak som najprv nepovedal nič. Prenechali mi rafinovane najväčší, krásný a statný buk uprostred a zvedavo čakali, čo budem robiť ďalej.
Objal som ho a v duchu som mu povedal: "Milý brat buk, zdravím ťa v mene nášho Stvoriteľa a Pána Ježiša Krista."
Potom som stíchol a započúval sa, či mi odpovie. Odpovedal: "Ďakujem, braček, že zo mňa nechceš vysávať silu ako tí druhí. Čudujem sa vám, ľuďom, že si ju žiadate od nás, stromov, keď ju predsa môžete dostať od Boha priamo - skrze Ducha svätého. My stromy sme na svojho Stvoriteľa nezabudli, my vieme, že každý z nás na svojom Pánovi stojí a padá".

Odpovedal som mu: "Ďakujem, braček buk, za jasné slovo. Nech ti skrze mňa požehná Ten, ktorý nás oboch stvoril, a ktorý dodnes dává život celému svetu. Viem, že len Ním žijeme, hýbeme sa a trváme." A buk zašepkal čosi, čo znelo ako Amen.
Spustil som ruky z kmeňa, obrátil sa k priateľom a pokusil sa im o tom niečo povedať. Nerozumeli. Vraj : To je predsa jedna sila, zhora i zdola, božská i ľudská, sila zeme i stromov, slnka i hviezd, ktorá nás všetkých obklopuje a nesie. Nechcelo sa mi do hádky. Zase som chvíľu mlčal. Potom som povedal: "Áno, ale táto všetka sila má jediný prameň. Vy pozeráte na silu, já sa snažím pozerať k prameňu."
Nepremýšľali, prečo by tá všetka sila musela mať prameň. Vraj tu jednoducho je. Nepovedali síce výslovne, že je božská a večná, ale nejak tak to zrejme mysleli.
"No, vidíte," ja na to. "Tomu hovorím zostať na pol ceste."
Odporovali: "Ale ďalej už žiadna cesta nevedie!"
Ja na to: "Asi ju nevidíte, ale keď niekto niečo nevidí alebo necíti, ešte zďaleka to neznamená, že to nie je. Nikto nikdy nevidel elektromagnetické vlny. A predsa sú."
Všetci sme naďalej priatelia, ale majú ma dodnes za trochu divného rojka...

Zdroj : stuz.cz - Objímaní stromů
Janko333
ludia objímaju stromy a zvieratá viac rodinu. Deti majú ledva jedno ale zato mačky a psov majú viac ako deti, choré.
Peter(skala)
Hačiko je dojmený pribeh psa, ktorý ale treba ovedať, že vyobrazuje zufalých ludí, čiže ludí ktorí sa utapaju vo svojich žialoch a nenapreduju vpred.

Každý človek, ktorý pride o svojich bližnych má právo žialiť na istý čas, ale potom musí ísť dalej, aby služil a pomáhal ostatným. Aj pes môže prejaviť citi voči svojmu pánovi, ale potom musí služiť dalším... ak sa túla alebo nečinne vysedáva na …More
Hačiko je dojmený pribeh psa, ktorý ale treba ovedať, že vyobrazuje zufalých ludí, čiže ludí ktorí sa utapaju vo svojich žialoch a nenapreduju vpred.

Každý človek, ktorý pride o svojich bližnych má právo žialiť na istý čas, ale potom musí ísť dalej, aby služil a pomáhal ostatným. Aj pes môže prejaviť citi voči svojmu pánovi, ale potom musí služiť dalším... ak sa túla alebo nečinne vysedáva na jednom mieste, tak nikomu nepomáha a ludia su z neho potom nešťastní, že mu nemôžu pomôcť. To sa stáva niektorým zvieratám v zoo, ale ked aj na slobode, tak to už je na zaplakanie.