Lucyna Zdancewicz shares this
41.3K
przeciwherezjom
Wcale nie kpią, bo się nas boją. Tylko by spróbowali.... "Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam". Ale prawda jest taka, że gdyby zajrzeć do ich mózgownic to rysują na naszych czołach wielkie kółka wariatów. Tak się przyzwyczaiłem, że to mnie nie rusza. Trzeba iść naprzód. A za zwiedzionych ludzi i o nawrócenie Polski trzeba się modlić. Potop będzie gorszy niż za czasów Noego. Fala powodziowa …More
Wcale nie kpią, bo się nas boją. Tylko by spróbowali.... "Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam". Ale prawda jest taka, że gdyby zajrzeć do ich mózgownic to rysują na naszych czołach wielkie kółka wariatów. Tak się przyzwyczaiłem, że to mnie nie rusza. Trzeba iść naprzód. A za zwiedzionych ludzi i o nawrócenie Polski trzeba się modlić. Potop będzie gorszy niż za czasów Noego. Fala powodziowa nadchodzi.
TomaszBiał
Jedni budują arki inni się szczepią nikt nie chce umierać ZYĆ NIESKONCZENIE. A NIEBO CZY KTOŚ CHCE UMRZEĆ I BYĆ PRZY BOGU.
MementoMori+++
Bóg nie troszczy się bardziej o tłum niż o jednostki. W końcu Eliasz liczył się bardziej niż 450 proroków Baala. Bóg z Abrahama wyprowadził wielki naród, pomimo że jego małżonka była bezpłodna do prawie ostatnich lat, to Jakuba Bóg nazwał Izrael. W logice Słowa Bożego, jednostki bojące się Boga , które go miłują i ludzi, mają przewagę nad całymi narodami. A tych jednostek może być bardzo dużo w …More
Bóg nie troszczy się bardziej o tłum niż o jednostki. W końcu Eliasz liczył się bardziej niż 450 proroków Baala. Bóg z Abrahama wyprowadził wielki naród, pomimo że jego małżonka była bezpłodna do prawie ostatnich lat, to Jakuba Bóg nazwał Izrael. W logice Słowa Bożego, jednostki bojące się Boga , które go miłują i ludzi, mają przewagę nad całymi narodami. A tych jednostek może być bardzo dużo w ukryciu.
przeciwherezjom
Tomek, piszesz absurd. Czy Noe - wielki święty ST nie chciał iść do nieba? Całe jego pokolenie nie chciało i nie zabezpieczało się ani w sensie doczesnym ani wiecznym. W zapiskach więziennych Prymasa Wyszyńskiego jest notka o jego zdumieniu nad lenistwem SB-eków. Zdumiewało go, że ludzie nauczeni ideologi komunistycznej, czyli całkowitego zaprzeczenia życia po śmierci, zupełnie nie dbali o …More
Tomek, piszesz absurd. Czy Noe - wielki święty ST nie chciał iść do nieba? Całe jego pokolenie nie chciało i nie zabezpieczało się ani w sensie doczesnym ani wiecznym. W zapiskach więziennych Prymasa Wyszyńskiego jest notka o jego zdumieniu nad lenistwem SB-eków. Zdumiewało go, że ludzie nauczeni ideologi komunistycznej, czyli całkowitego zaprzeczenia życia po śmierci, zupełnie nie dbali o doczesność. Chodziło (nie pamiętam dokładnie) o jakieś zaniedbania praktyczne przy budynku w którym Prymas był więziony. I On jako więzień, mało tego - więzień, który całkowicie pragnął tylko Nieba, całkowicie pogrążał swoją myśl w wieczności na swój sposób dbał (coś tam robili z drugim księdzem - nie pamiętam, dawno zapisków nie czytałem) o tą doczesność. I co ciekawe dbał jako ktoś, dla kogo nie miało to żadnego niemal znaczenia. Podejrzewał wówczas Prymas swój bardzo bliski koniec. Nie sądził że wyjdzie żywy z więzienia komunistów.
Tak to jest, że troska o byt doczesny - ale mądra troska - idzie w parze z troską o wieczne zbawienie własnej duszy i innych. I odwrotnie - ludzie którzy mają w nosie Boga wcale nie dbają o ten świat przyrodzony. Dbają tylko, by mieć kasę (dlatego siłą rzeczy pracują nad ulepszeniami i porządkiem na tym świecie - ale robią to tylko dla kasy i ew. sławy) i hulać i jeść smacznie i ... ratować możliwość zabawy na tym świecie i ratować się przed kowidem, bo im tę zabawę zabierze. Czy wiecie jaka jest główna przyczyna, że ludzie się szczepią? Nie, nie strach przed chorobą czy śmiercią. Absolutnie!!! Wszyscy, których znamy zaszczepili się bo jak mówią: "trzeba jakoś żyć"! Co w tym "jakoś żyć" się zawiera? Podam przykłady: Nie zaszczepisz się nie podróżujesz. Nie polecisz samolotem na wczasy - albo zrobisz kilka testów ale to gruba kasa i ryzyko. Kasa. Planowane jest, co wszyscy wiedzą, że wkrótce być może nie pójdzie na studia, nie pójdziesz do knajpy, będziesz miał problemy z zakupami. A to wszystko to podstawowe rzeczy by przyjemnie i wygodnie żyć na tym świecie. Jak żyć, to przyjemnie. I o to chodzi szczepionkowcom. Oni nie ratują istoty - daru życia doczesnego jako możliwości służenia Bogu i bliźniemu i daru Życia wiecznego.
MementoMori+++
Pytanie jakie można postawić czy Noe by zbudował arkę gdyby zajmował się tymi którzy stale mieli go za wariata? którzy z niego szydzili ? Z dzisiejszego II czytania :

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Efezjan (Ef 4, 17. 20-24)

Przyoblec się w człowieka nowego

Bracia:
To mówię i zaklinam się na Pana, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie z ich próżnym myśleniem.
Wy …
More
Pytanie jakie można postawić czy Noe by zbudował arkę gdyby zajmował się tymi którzy stale mieli go za wariata? którzy z niego szydzili ? Z dzisiejszego II czytania :

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Efezjan (Ef 4, 17. 20-24)

Przyoblec się w człowieka nowego

Bracia:
To mówię i zaklinam się na Pana, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie z ich próżnym myśleniem.
Wy zaś nie tak nauczyliście się Chrystusa. Słyszeliście przecież o Nim i zostaliście pouczeni w Nim, zgodnie z prawdą, jaka jest w Jezusie, że – co się tyczy poprzedniego sposobu życia – trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec się w człowieka nowego, stworzonego na obraz Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.