Karol Karol
934

Grzechy !!! 😂 😂 😂 🤪 🤪 🤪

Grzechy, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia. Nawet się nie spodziewasz

Żyjesz w konkubinacie? Nie dostaniesz rozgrzeszenia
Zgodnie z wyznaniem katolickim ksiądz nie może rozgrzeszyć osoby, która mieszka i współprowadzi gospodarstwo domowe z partnerem bez zawarcia związku małżeńskiego. Aby ksiądz mógł udzielić rozgrzeszenia, wówczas wierny musiałby natychmiast wyprowadzić się od partnera.

Oczywiście rozgrzeszenie nie zostanie także udzielone osobie, która po otrzymaniu rozwodu cywilnego, jest w powtórnym związku. Dlaczego? Kościół katolicki nie uznaje rozwodów.
Znieważenie Najświętszego Sakramentu
Rozgrzeszenia nie dostanie również osoba, która znieważy Najświętszy Sakrament. Mowa tu o m.in. podeptaniu go lub przyjęciu go bez spowiedzi. Jest to bowiem grzech śmiertelny, który jednocześnie zaliczany jest do najcięższych według prawa kanonicznego.
Porzucenie wiary religijnej
Osoba, która całkowicie porzuci wiarę chrześcijańską, również nie może liczyć na rozgrzeszenie. W takim przypadku rozgrzeszenia może udzielić wyłącznie biskup.

Kiedy ksiądz nie dostanie rozgrzeszenia?
Rozgrzeszenia nie dostanie także ksiądz, który zdradził tajemnicę spowiedzi wiernego. Rozgrzeszenia księdza, który powiedział komuś innemu o spowiedzi wiernego, może dokonać jedynie Stolica Apostolska. Rozgrzeszenia nie dostanie również ksiądz lub osoba zakonna, która próbowała zawrzeć małżeństwo.

Nie żałujesz swoich grzechów? Nie dostaniesz rozgrzeszenia
Zgodnie z nauką kościoła spowiedź będzie nieważna, jeżeli osoba wierna nie wyraża żalu za swoje grzechy ani postanowienia poprawy. Są to bowiem jedne z 5 warunków dobrej spowiedzi, wobec czego niespełnienie tych warunków uniemożliwia rozgrzeszenia. Jeżeli celowo nie wyjawimy księdzu jakiegoś grzechu i jednocześnie przystępujemy do Komunii Św., wówczas jesteśmy narażeni na popełnienie śmiertelnego grzechu świętokradztwa.
Zobacz także: Największy "grzech" polskiego Kościoła. Jezuita wymienia jeden konkretny

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Bzdura osoba która porzuciła wiarę czyli odeszła z kościoła raczej nie potrzebuje rozgrzeszenia a jeżeli wróci dpowrotem to według Pisma Świętego będzie miała odpuszczone jak syn marnotrawny to po co się starać pościć ubiegać do kościoła ?
Na mszy jest!!!! Spowiadam się Bogu wszechmogącego …… To po co iść jeszcze do księdza 😡
Dziwne? Mieszkam w Austrii od 30 lat chodzę do kościoła katolickiego na mszy jest spowiedź ogólna i wszyscy idą do komuni 🤔🤔 Jak bym chciał się wyspowiadać u księdza to muszę go powiadomić i da mi termin na spowiedź W Polsce to już jest paranoja 😡

Za kasę wszystko dostaniesz. Zwłaszcza w kościele.
Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe, a będziesz wzorem dobrego człowieka.
Ta ich religia jest zakłamana, mówią że Bóg jest wszechmogacy to dlaczego ci księża uważają że Bóg takich ludzi nie wpuści do raju , zaprawdę powiadam wam katolicy Bóg jest najwyższy jeszcze trochę czasu minie za nim zostaniecie oświeceni
jak ja się cieszę że jestem ateistą, jestem wolny od tych wszystkich pierdół ,co to jest grzech , to dla mnie pojęcie obce , ja wyznaję wyższe wartości!!! grzech - pojęcie abstrakcyjne , ważne dla kościoła , to oni je ustanowili, zrobiłem coś niezgodnego z prawem ,coś nieetycznego czy niemoralnego to mówię o tym przed sądem a nie przed facetem w sukience , który obłapuje dzieci albo się bez przerwy onanizuje patrząc na nie cyrk , jestem wolny !!!!!!!!!
"Oczywiście rozgrzeszenie nie zostanie także udzielone osobie, która po otrzymaniu rozwodu cywilnego, jest w powtórnym związku. Dlaczego? Kościół katolicki nie uznaje rozwodów." Po rozwodzie cywilnym nie ma rozgrzeszenia, za to po kościelnym rozwodzie jak najbardziej. Vide Jacek Kurski.
to bóg zdecyduje, kto na ziemi był świętym a kto nie, i myślę też, że wielu się na sądzie ostatecznym zdziwi.
Czas odzyskać Lwów Lwowszczyzne
Bóg o tym zdecyduje kto żył grzesznie i kto przekroczy bramy raju a kto wrota piekieł . Także księży
Spójrzcie na Ukrainę, na Cyryla i niech mi ktoś powie, że jest jakaś wyższa istota....patrz jakiś Bóg

Bogu się spowiadam a nie księdzu