Clicks2.8K
pl.news
4

Rzeź w kościele przechowującym Arkę Przymierza

Co najmniej 750 osób nie żyje po ataku na znany na całym świecie etiopski kościół prawosławny Matki Bożej z Zion w Axum, donosi Eepa.be (9 stycznia).

W kościele znajduje się Arka Przymierza Mojżesza. Znajduje się on w północnym regionie Tigray i został zaatakowany 15 grudnia. Setki osób, które ukryły się w środku, zostały wyprowadzone na plac przed kościołem i zastrzelone.

ChurchTimes.co.uk donosi, że ataku dokonały etiopskie wojska rządowe i milicja Amhara, która rządzi przy południowej granicy Tigray.

Na początku listopada 2020 r. region Tigray i rząd etiopski weszły w konflikt, który szybko przerodził się w jawną wojnę. Szacuje się, że w czasie konfliktu zginęły tysiące ludzi.

Grafika: Our Lady of Zion, Axum © wikicommons, CC BY-SA, #newsZdaszldxzg

piotr2019
Wieczny odpoczynek racz im dac Panie. A swiatlosc wiekuista niechaj im swieci. Amen
O tym zdarzeniu NIE PRZECZYTASZ ani w serwisie Reutersa, ani w BBC, ani Fox news...ani w Vatican news, ani w polskich wiadomosciach... Tych "zamordowanych" nie ma... po prostu zostali zamordowani i ZNIKNELI....
Beatus 1
Nie zniknęli. Zostali męczennikami. Bóg ich nie opuści.
wacula25wp.pl
A dobry Bóg ukrył i zabrał ARKĘ do nieba aby złoczyńcy i bluźniercy nie zniszczyli Bożego imienia innym
przeciwherezjom
Troszkę im zazdroszczę. Męczeńska krew zmywa wszystkie winy, nie trafia się do czyśćca. Warto się zapisać do ich klubu, tych, co "wybielili swe szaty we Krwi Baranka".