Clicks2.2K

Syn zapytał kiedyś swojego ojca.

Syn zapytał kiedyś swojego ojca:
„Jak żyłeś wcześniej bez dostępu do technologii:
bez internetu
bez komputerów
bez telewizorów
bez klimatyzacji
bez telefonów komórkowych? ”
Ojciec odpowiedział:
„Tak jak dzisiaj żyje twoje pokolenie:
bez modlitwy
bez współczucia
bez honoru
bez szacunku
bez wstydu
bez skromności
bez czytania książek .....
My, ludzie urodzeni w latach 1939 - 1985,
jesteśmy błogosławieni.
Nasze życie jest tego żywym dowodem:
grając i jeżdżąc na rowerach, nigdy nie nosiliśmy kasków.
Nie baliśmy się chodzić do szkoły samotnie od pierwszego dnia.
Po szkole bawiliśmy się do zachodu słońca.
Nigdy nie oglądaliśmy telewizji przez pół dnia.
Graliśmy z prawdziwymi przyjaciółmi, a nie z przyjaciółmi
z Internetu.
Jeśli kiedykolwiek byliśmy spragnieni, piliśmy wodę z kranu,
a nie z butelki.
Nie chorowaliśmy często , chociaż dzieliliśmy tę samą szklankę soku z czterema przyjaciółmi.
Nigdy nie przytyliśmy, chociaż codziennie jedliśmy dużo chleba
i ziemniaków.
Jesteśmy przyzwyczajeni do tworzenia naszych zabawek
i zabawy nimi.
Dzieliliśmy się naszymi zabawkami, książkami.
Nasi rodzice nie byli bogaci. Dali nam swoją miłość, nauczyli nas cenić duchowość, dali nam pojęcie prawdziwych ludzkich wartości - uczciwość, wierność, szacunek, ciężka praca.
Nigdy nie mieliśmy:
telefonów komórkowych
DVD, PlayStation
Xbox, gry wideo
laptopów, czatu internetowego.
"Ale mieliśmy prawdziwych przyjaciół!"

Odwiedzając dom przyjaciela bez zaproszenia, byliśmy ugoszczeni prostym i skromnym jedzeniem.

Nasze wspomnienia były na czarno-białych fotografiach,
ale były jasne i kolorowe, z przyjemnością przeglądaliśmy rodzinne albumy i z szacunkiem przechowujemy portrety naszych przodków.
Nie wyrzucamy książek do kosza, stanęliśmy po nie w kolejce.
Nie podawaliśmy naszego życia opinii publicznej i nie rozmawialiśmy o życiu innych z zachwytem, tak jak ty - pokazując swoje życie na Instagramie, publicznie omawiając swoje rodzinne sekrety w mediach.

Jesteśmy unikalnym i najbardziej wyrozumiałym pokoleniem,
ponieważ jesteśmy ostatnim pokoleniem, które słuchało swoich rodziców

i pierwszym pokoleniem, które słucha swoich dzieci.

Jesteśmy edycją limitowaną.❤️
Ucz się od nas!❤️

Doceń nas!❤️

wykop.pl/…yn-zapytal-kiedys-swojego-ojca-jak-zyles-wczesnie/
seku26
Czy jak by "tamto" pokolenie miało tyle demoralizujących gadżetów było by nadal takim ludzkim jak tu można przeczytać? Wątpię, to że tego nie było to tylko i wyłącznie Łaska Boża. Zresztą to sprawa konkretnego człowieka jak się zachowa.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tamto, pokolenie miało jeszcze wiarę, a to obecne już nie ma.
Wiary nie widać nawet u kapłanów.
seku26
Wiara to Łaska, wszystko jest Łaską od Pana Jezusa, oprócz grzechu choć i z tego Bóg dobro potrafi wyprowadzić. "Komu więcej dano od tego więcej wymagać się będzie". Uważam, że należy współczuć dzisiejszej młodzieży i dzieciom a nie chełpić się, że żyło się w czasach mniej zdemoralizowanych.
seku26
Nie oznacza to też, że poprzednie pokolenia nie miały czystszych serc, na pewno tak, tylko Pan Bóg każdego indywidualnie osądzi.
Julia Pole
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA, gdyby tamto pokolenie miało wiarę, nie wychowałoby dzieci w ten sposób. Może miało, ale ją straciło. Pokolenie JP2 zawiodło na całej linii.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Julia Pole,gdyby tamto pokolenie miało wiarę, nie wychowałoby dzieci w ten sposób. Może miało, ale ją straciło. Pokolenie JP2 zawiodło na całej linii.
--------------

Wiara nie jest czymś stałym i danym nam raz na zawsze, o wiarę trzeba co dzień walczyć, zabiegać o nią i modlić się o dar silnej wiary.
Wiele czynników przyczyniło się do utraty wiary, między innymi media, oraz słudzy szatana którzy…More
Julia Pole,gdyby tamto pokolenie miało wiarę, nie wychowałoby dzieci w ten sposób. Może miało, ale ją straciło. Pokolenie JP2 zawiodło na całej linii.
--------------

Wiara nie jest czymś stałym i danym nam raz na zawsze, o wiarę trzeba co dzień walczyć, zabiegać o nią i modlić się o dar silnej wiary.
Wiele czynników przyczyniło się do utraty wiary, między innymi media, oraz słudzy szatana którzy weszli do Kościoła , aby niszczyć naszą wiarę i głosić fałszywe nauki.
Ale największą przyczyną jest sam człowiek , który zaniedbuje Sakramenty Święte, przyjmuje fałszywe nauki niezgodne z Pismem Świętym i lekceważąco podchodzi do wszelkich Łask Bożych
przeciwherezjom
No, to napisał tylko o niektórych. Zbyt wielu znam ludzi ( i to z kręgów gorliwie katolickich!!) z mojego pokolenia - ja do niego należę, którzy niszczą swoje dzieci przede wszystkim moralnie, duchowo - to właśnie to pokolenie wychowuje swoje dzieci na grach, telewizji, na pozwalaniu im na wszystko, rozpieszczaniu. Dzieci zostały już zniszczone. Ten proces się tylko pogłębia. Jest bardzo źle i …More
No, to napisał tylko o niektórych. Zbyt wielu znam ludzi ( i to z kręgów gorliwie katolickich!!) z mojego pokolenia - ja do niego należę, którzy niszczą swoje dzieci przede wszystkim moralnie, duchowo - to właśnie to pokolenie wychowuje swoje dzieci na grach, telewizji, na pozwalaniu im na wszystko, rozpieszczaniu. Dzieci zostały już zniszczone. Ten proces się tylko pogłębia. Jest bardzo źle i za zniszczenie dzieci przez anty-wychowanie rodzice katoliccy będą musieli ciężko odpowiedzieć przed Bogiem. Grzech zaniedbania chrześcijańskiego wychowania dzieci jest jednym z najcięższych, który aktualnie wisi nad Polską. Ten szykowany atak reżimu, który wisi nad polskimi rodzinami, np planowany mord szczepionkowy na dzieciach jest już zapowiedzią wielkiej Kary Bożej. Dla oczyszczenia. Można tę karę odsunąć, ale trzeba się nawrócić, trzeba żałować za zmarnowane okazje w życiu, by wychowywać dobrze swoje dzieci - trzeba się z tego spowiadać!