Clicks298
PiotrM
22

Co Polacy na to?

Mateusz Morawiecki. Foto: PAP

Polscy żołnierze służący w Iraku zostaną w tym kraju – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Decyzja ta jest sprzeczna z wolą parlamentu irackiego.

Rząd podjął decyzję co do pozostania polskich żołnierzy w Iraku.

– Parlament iracki podjął uchwałę, że wojska NATO powinny opuścić ich ziemie. Wraz z szefem NATO podjęliśmy jednak decyzje o pozostaniu w Iraku, ale też o podtrzymywaniu debaty z państwem irackim – powiedział premier Morawiecki.

Polska, pod wodzą PiS, jak zwykle wychodzi przed szereg. Niemcy poinformowały, że wycofują część swoich żołnierzy stacjonujących w Iraku i przerzucą ich do Jordanii i Kuwejtu. Podobne działania podejmuje Słowacja.

Nacisk na pozostanie wywierają Stany Zjednoczone. Warto przypomnieć, że władze Iranu zapowiedziały „miażdżącą zemstę” na Stanach Zjednoczonych, a Teheran rozważa aż trzynaście scenariuszy odwetu.

Konfederacja wezwała władze III RP do wycofania wojsk z Bliskiego Wschodu i nieangażowania się w konflikt między USA a Iranem.
woj_tek shares this.
Mark0S and one more user like this.
Mark0S likes this.
Mark0S
Jak mogą obcy reprezentować interesy naszego Narodu? Jak to możliwe, iż mimo tylu zdrad sztafety magdalenkowej wciąż spora część społeczeństwa ma klapki na oczach? Dysonans poznawczy wywołany długotrwałym, medialnym praniem mózgów czy może coś poważniejszego, demonicznego?
modernistae prohibere and one more user like this.
modernistae prohibere likes this.
PiotrM likes this.
PiotrM
SENSACJA! Kolejne bezczelne kłamstwo Dudy! Podczas irańskiego ataku zginął dowódca PKW w Iraku

8 stycznia, 2020 Bezpieczeństwo dziennik-polityczny.com/…/sensacja-kolejn… 19 514

Kiedy wreszcie Polska przestanie wspierać Amerykanów i ich mieszanie się w każdy zakątek świata? USA czerpią z tego niebagatelne korzyści, a koszty ponoszą inne kraje – vide embargo nałożone na Iran w momencie, kiedy …More
SENSACJA! Kolejne bezczelne kłamstwo Dudy! Podczas irańskiego ataku zginął dowódca PKW w Iraku

8 stycznia, 2020 Bezpieczeństwo dziennik-polityczny.com/…/sensacja-kolejn… 19 514

Kiedy wreszcie Polska przestanie wspierać Amerykanów i ich mieszanie się w każdy zakątek świata? USA czerpią z tego niebagatelne korzyści, a koszty ponoszą inne kraje – vide embargo nałożone na Iran w momencie, kiedy sytuacja się tam stabilizowała, a europejskie firmy nawiązywały/wznawiały tam kontakty i kontrakty. Widocznie Trump stwierdził, że Europie się nic nie należy i znowu rozpętał antyirańską nagonkę. A polskie władze, zwłaszcza obecne, wspierają go w tym działaniu bez szans na jakiekolwiek korzyści.
W niedzielę prezydent Andrzej Duda w TVP 1 zapewnił, że polskim żołnierzom w Iraku nic nie zagraża i oddziały zostaną wycofane z tego kraju, jeżeli władze nie będą chciały polskiej obecności i będzie zgoda sojuszników z NATO.
Prezydent podkreślał, że Polska i Polacy mają dobre relację z Iranem. Myśmy w żaden sposób w tym nie wzięli udziału i nie ma żadnych sygnałów, by było jakiekolwiek niebezpieczeństwo dla Polaków w tym momencie, wynikające z amerykańskiego ataku, w którym zginął irański generał Kasem Sulejmani.
„DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE JEST BEZPIECZEŃSTWO POLSKICH ŻOŁNIERZY I POLSKICH OBYWATELI” – dodał Andrzej Duda.
O irańskim ataku na bazę Al Asad w Iraku mówi dziś cały świat. W tej bazie oprócz Irakijczyków i Amerykanów stacjonują m.in. polscy żołnierze.
Kolejne bezczelne kłamstwo Dudy i MON nie mieści się w głowie! Centrum operacyjne MON poinformowało, że polskim żołnierzom w irackiej bazie Ajn al Asad nic się nie stało. O tym w swoim profilu na Twitterze też napisał Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak:

Mariusz Błaszczak@mblaszczak

Żaden z polskich żołnierzy w Iraku nie ucierpiał po atakach rakietowych na bazy Al Asad i Irbil. Jesteśmy w stałym kontakcie z dowódcą Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku.

999
07:15 - 8 sty 2020
help.twitter.com/en/twitter-for-web…

Ludzie o tym mówią: 512

Na osobiste polecenie prezydenta Dudy, MON utajnia prawdziwej informacji o polskich ofiarach ataku na bazy USA. Błaszczak próbuje manipulować opinią publiczną i opowiada bajki, że żaden z polskich żołnierzy w Iraku nie ucierpiał po atakach rakietowych na bazy Al Asad i Irbil.
Ale jak podaje informator zbliżony do Dowództwa Operacyjnego, podczas irańskiego ataku zginął dowódca PKW w Iraku płk Marcin Adamski. St.kpr. Radosław Sobczak został ciężko ranny, wybuch urwał mu prawą rękę. Ranny żołnierz został ewakuowany z bazy Al Asad do szpitala NATO w Ramstein. Oprócz tego oficer dodał „Jak wszyscy zginą to mnie nie będzie ich żal. Wiedzieli, że jadą na wojnę za grubą kasę jako najemnicy USA. A odpowiedzialni za wysłanie polskich najemników już się w mediach tłumaczą bo wiedzą, że przywiozą ich w trumnach”.
Czas zabrać nasze wojska i nie mieszać się w nie nasze wojny w imię niepewnych sojuszy. Inaczej wyjdziemy na tym interesie jak w Afganistanie, gdzie mieliśmy uczestniczyć przy odbudowie państwa, a uczestniczyliśmy w pogrzebach własnych żołnierzy.