Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1.6K

Tylko Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem

Nie fałszywy prorok Mahomet. Nie Budda czy inny fałszywy bożek. Tylko Jezus Chrystus poniżony i wyśmiany, pobity i zmaltretowany, ubiczowany i ukrzyżowany, a potem zmartwychwstały jest prawdziwym Bogiem Wcielonym. On będzie sądził całą ludzkość. Pan panujących i Król królów.

Można to bardzo łatwo udowodnić, lecz większość ludzkości: albo nie chce uwierzyć lub nie potrafi w sposób właściwy używać rozumu; albo nie zna tej prawdy. Jest jeszcze inna część ludzkości: to ci, którzy znają prawdę o Chrystusie, wierzą w Niego, lecz lekceważą Jego Miłość (ogromna większość współczesnych i tak zwanych "niedzielnych" katolików).

Na szczęście jest także mała część autentycznych wyznawców Chrystusa, którzy wierzą w Niego i kochają Go szczerze (katolicy całkowicie oddani Jezusowi). Oni zmienią ten świat. Dokładniej: Bóg przez nich zmieni ten świat. Jeszcze dokładniej: Niepokalana Oblubienica Ducha Świętego uprosi tę łaskę i Ona w pewien sposób wychowuje tych ludzi.

Ta przemiana już się rozpoczęła. Nadchodzi nowa epoka chrześcijańska na ziemi, lecz najpierw ludzkość musi dotknąć samego dna. Nadchodzą wspaniałe czasy największego rozkwitu Kościoła w historii. Nadchodzi nowe średniowiecze, z tym że udoskonalone i pozbawione elementów negatywnych, takich jak niesprawiedliwość społeczna i nieposzanowanie ludzkiej godności.

Niech będzie Bóg uwielbiony!

Niech będzie pochwalona Niepokalana Bogarodzica!

Źródło grafiki: commons.wikimedia.org/wiki/File%3aTissotPilate.JPG
trio plus likes this.
Brakuje tylko jeszcze jednego, ale niezadługo przyjdzie czas że przywódcy państwowi będą składać sobie dary w postaci świętych relikwii jak to niegdyś bywało.Na razie kontentujmy się jaskółkami.

Król Belgów dziękuje Polakom za krew przelaną przy wyzwalaniu Belgii.
„Gdziekolwiek to było możliwe wasi rodacy kontynuowali walkę dokonując wszędzie aktów odwagi.
w swoim własnym kraju zorganizowali …More
Brakuje tylko jeszcze jednego, ale niezadługo przyjdzie czas że przywódcy państwowi będą składać sobie dary w postaci świętych relikwii jak to niegdyś bywało.Na razie kontentujmy się jaskółkami.

Król Belgów dziękuje Polakom za krew przelaną przy wyzwalaniu Belgii.
„Gdziekolwiek to było możliwe wasi rodacy kontynuowali walkę dokonując wszędzie aktów odwagi.
w swoim własnym kraju zorganizowali największy ruch oporu w całej okupowanej Europie.A poza krajem Polska utworzyła różne korpusy armii,które z wytrwałością i determinacja brały udział w niektórych największych bitwach o wyzwolenie".
Wyraził ubolewanie, że mimo heroicznych aktów odwagi polskich żołnierzy i ich wielkiego poświęcenia Polska po wojnie nie stała się wolnym państwem i przez 40 lat pozostawała pod kontrolą totalitarnego systemu, jakim był komunizm.
"Nie możemy o tym zapominać. W tym okresie Polacy wykazali się stoicką siłą, jaką pokazali już w czasie wojny. Podtrzymali, jak powiedział papież Jan Paweł II, fundamentalne wartości, które kochali i którym chcieli pozostać wierni. To temperament i wewnętrzny płomień pomogły w obaleniu żelaznej kurtyny. Oswabadzając Europę, polski duch rozbił haniebny mur, który nas rozdzielał.
Dziś stoimy przed krzyżami waszych żołnierzy,oddając hołd duchowi który prowadził ich naprzód.
Ten duch jest naszym wspólnym dziedzictwem"- podsumował Filip I.
www.pap.pl/aktualnosci/news%2C519214%2…
trio plus and one more user like this.
trio plus likes this.
Metropolita Santiago de Compostela powiedział, że „chrześcijaństwo jest najbardziej fascynującym sposobem przeżywania ludzkiego życia”. Człowiek nie może żyć bez nadziei. A ponieważ wiemy, że „nadzieją jest Chrystus”, trzeba wchodzić w dialog z tymi, którzy jej szukają.

Według legendy wybitny władca Węgrów, którego imię pochodziło od pierwszego męczennika – św. Szczepana, około 1000 r. wysłał …More
Metropolita Santiago de Compostela powiedział, że „chrześcijaństwo jest najbardziej fascynującym sposobem przeżywania ludzkiego życia”. Człowiek nie może żyć bez nadziei. A ponieważ wiemy, że „nadzieją jest Chrystus”, trzeba wchodzić w dialog z tymi, którzy jej szukają.

Według legendy wybitny władca Węgrów, którego imię pochodziło od pierwszego męczennika – św. Szczepana, około 1000 r. wysłał poselstwo do Rzymu z prośbą, aby papież umocnił jego państwo koroną królewską. Jak relacjonuje kronika węgiersko-polska, w tym samym czasie władca Polski, tu błędnie nazywany Mieszkiem (chodziło zapewne o jego syna Bolesława), również wysłał swoją reprezentację z tą samą prośbą. Papież zgodził się nadać wspaniale wykonaną koronę Piastowi, którą zlecił dla niego zrobić. Jednak następca św. Piotra w nocy miał widzenie, podczas którego ukazał mu się anioł i rzekł:
Jutro o godzinie pierwszej dowiesz się, że przybędzie do ciebie posłowie nieznanego ludu wywodzącego się ze Wschodnich Węgier, którzy po porzuceniu dzikości swego pogaństwa w pokorze rzuciwszy się na ziemię upraszać będą u ciebie królewską koronę dla swego księcia Stefana wraz z darem apostolskiego błogosławieństwa. Koronę więc, której przygotowanie poleciłeś dla księcia Polaków, Mieszka, ofiaruj bez walki księciu Węgrów, jak proszą o to jego posłowie, i wiedz, że należy mu się ona wraz z królewską chwałą za zasługi jego życia. (…) Czyń przeto tak jak powiedziałem!

Cytat za: Żywot Św. Stefana Króla Węgier, czyli kronika węgiersko-polska, R. Grzesik

www.magyazyn.pl/niesmiertelny-k…
One more comment from Matricaria
„Europa - czas przebudzenia? Znaki nadziei” - taki był temat tegorocznego zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) w Santiago de Compostela w dniach 3-6 października.W tematykę obrad wprowadził przewodniczący CCEE kard. Angelo Bagnasco. Rozpoczął od obrazu płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu, wraz z którą spłonęło – według niego – trochę obojętności wobec chrześcijaństwa,…More
„Europa - czas przebudzenia? Znaki nadziei” - taki był temat tegorocznego zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) w Santiago de Compostela w dniach 3-6 października.W tematykę obrad wprowadził przewodniczący CCEE kard. Angelo Bagnasco. Rozpoczął od obrazu płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu, wraz z którą spłonęło – według niego – trochę obojętności wobec chrześcijaństwa, leżącego u początków Europy. Zacytował Chestertona, który zauważył, iż niezliczoną ilość razy ogłaszano śmierć chrześcijaństwa, ale „zawsze powstawało ono z martwych, bo jest oparte na wierze w Boga, który dobrze zna drogę do wyjścia z grobu”.
www.gosc.pl/…/2
mk2017 likes this.
Radek33
I tylko wiara katolicka jest jedynie w całości dobra,święta i prawdziwa.Stwierdzenie ,że wszystkie religie są dobre to jedno z największych kłamstw szatana!
przeciwherezjom and one more user like this.
przeciwherezjom likes this.
Radek33 and 5 more users like this.
Radek33 likes this.
Andrzej Krupa likes this.
Lemmy7883 likes this.
jumaber likes this.
przeciwherezjom likes this.