Clicks8
NewsLetters

Роздуми над Словом життя Ів. 15,26

«Як прийде Утішитель, якого зішлю вам від Отця, Дух істини, який від Отця походить, то Він і свідчитиме за Мене»

Ввечері перед Своєю смертю, прощаючись з апостолами, Ісус декілька разів говорить про Святого Духа.

«Якщо любите ви Мене, то Мої заповіді берегтимете. І проситиму Я Отця, і дасть Він вам іншого Утішителя, щоб з вами був повіки, Духа істини, якого світ не може сприйняти, бо не бачить Його і не знає. Ви ж Його знаєте; бо перебуває Він з вами, і буде в вас» (Ів. 14,15-17).

«Це мовив Я до вас, коли з вами перебував. А Утішитель, Святий Дух, якого Отець в ім’я Моє зішле, той навчить вас усього і все вам нагадає, що Я сказав вам» (Ів. 14,25-26).

«Кажу вам, однак, правду: Ліпше для вас, щоб Я відійшов. Бо коли не відійду, то Утішитель до вас не зійде. Якщо ж відійду, пришлю Його до вас. І коли прийде Він, то переконає світ у грісі, у справедливості і в засуді: щодо гріха ‒ бо не вірують у Мене, щодо справедливості ‒ бо йду до Отця мого і ви Мене вже не побачите; щодо засуду ‒ бо князь цього світу засуджений. Багато ще Я маю вам повідати, та не перенесли б ви нині. Тож коли зійде той Дух істини, Він і наведе вас на всю правду, бо не промовлятиме від себе, лише буде повідати, що вчує, і звістить те, що настане» (Ів. 16,7-13).

Про Святого Духа також говорить послання до Римлян 8,1-16. Цей уривок закінчується словами: «Сам Дух свідчить разом із нашим духом, що ми діти Божі».

Протягом двох тижнів ми будемо пригадувати, що Святий Дух свідчить про Ісуса. Дух Божий прийшов у день П’ятидесятниці, але ми повинні часто прикликати Святого Духа, в різних ситуаціях, особливо тоді, коли просимо за світло для прийняття рішення. У молитві до Святого Духа ми промовляємо чотири прохання: щоб Святий Дух прийшов ‒ «прийди!», потім «вселися в нас», «очисти» і «спаси». Ці чотири прохання можемо для нашої користі пригадувати в короткому зітханні віри. Вони містяться в молитві «Царю Небесний». Просімо щодня про Святого Духа, особливо близько 9-ї години, бо о 9-й годині в день П’ятидесятниці Святий Дух зійшов на апостолів. Також особливим способом пригадуймо цю подію щонеділі. Просімо про нове й нове наповнення Божим Духом для наступаючого дня. І в Літургії, в епіклезі, просімо про Святого Духа, щоб Він зійшов на нас, а також на освячені дари і уприсутнив таїнство Христової смерті. Треба знати, що християнин є храмом Святого Духа. Це велика гідність. Він не є мертвим храмом, але живим храмом Святого Духа. Святий Дух, Дух правди, має наповнити наше мислення, нашу волю і наші почуття, інакше їх наповнює дух світу і відводить нас на шлях обману.

У Слові життя будемо просити зокрема про те, щоб Святий Дух через нас свідчив про Ісуса, тому що ми духовно сліпі, не розуміємо духовні речі, а тим більше Божі таїнства, хоча й устами їх визнаємо. Саме Святий Дух має вводити нас до все глибшого пізнання Ісуса Христа, Його присутності в нас та Його відкупительної смерті, яку Він приніс за кожного з нас особисто, щоб відкрити для нас браму до вічного життя. Тією вузькою дорогою до вічного життя є якраз Христова смерть. В останню мить Ісус вигукнув: «Отче, в руки Твої віддаю духа Мого!» В посланні до Римлян сказано: «Сам Дух свідчить разом із нашим духом, що ми діти Божі». А також: «Ми прийняли Духа усиновлення, яким кличемо: Авва-Отче!».

У Слові життя, яке будемо повторювати, Святий Дух називається Утішителем або Заступником: «Як прийде Утішитель, якого зішлю вам від Отця, Дух істини, який від Отця походить, то Він і свідчитиме за Мене». У посланні до Римлян сказано, що «Святий Дух заступається за нас невимовними зітханнями» (Рим. 8,26).

А чому Святий Дух є також Утішителем? Кожен, хто шукає правду і бореться з брехнею та злом, часто відчуває себе абсолютно безсильним, йому здається, що зло і брехня цілковито здолають його. Кожен потребує підбадьорення, щоб не залишитися паралізованим, потребує потіхи, щоб не здатися на цій дорозі за правдою, метою якої є вічне життя. І саме тут діє Святий Дух, який не тільки підбадьорює і потішає, але й свідчить про Ісуса. Він є Той, хто просвічує наші думки під час читання Святого Письма, життя святих або в конкретній життєвій ситуації, і дає справжню мудрість для свідчення про Ісуса, в Якому є наша перемога над гріхом і над смертю. Святий Дух вводить нас до повної правди. Тільки в Святому Дусі ми можемо сказати: «Ісус Христос ‒ Господь!» (1 Кор. 12,3).

Підписатися на розсилку нових публікацій від ВВП
mailerlite.com/webforms/landing/b9p8t8