Clicks341

Eurokomisár pre justíciu Reynders prezradil detailné informácie o fungovaní covidových pasov.

Koronavirusové opatrenia sa pomaly zmierňujú, očkovanie v krajine prebieha v plnom prúde a s blížiacim sa letom rozmýšľa veľa ľudí nad tým, kam by šlo na dovolenku. Podľa plánu Európskej komisie si ľudia užijú leto predovšetkým so zeleným cestovateľským pasom, v ktorom budú informácie o očkovaní, o prekonanej chorobe, alebo PCR testoch

Na snímke budova Európskej rady v Bruseli

V Českej televízii prezradil eurokomisár pre justíciu Didier Reynders, ako budú tieto covid pasy fungovať. Reynders uviedol, že spolupracujú s Českou republikou, ako aj s ďalšími 26 štátmi, aby si boli istí, že majú pripravené technické podmienky.

„Aby si všetci občania mohli požiadať o certifikát, na ktorom budú uvedené všetky očkovania, potvrdenie o prekonanej chorobe alebo PCR testy. Pretože je nám jasné, že možno v júni alebo v júli tu bude veľa naočkovaných ľudí, ale niektorí budú na vakcínu ešte stále čakať. Napríklad preto, že nebudú patriť k prioritným skupinám podľa národných očkovacích stratégií. Alebo preto, že jednoducho nechcú byť zaočkovaní“, vysvetlil.

Podľa jeho slov sa nebudú dáta uchovávať na európskej úrovni, ale na národných úrovniach s tým, že medzi štátmi sa bude ochrana proti covidu overovať prostredníctvom QR kódu.

„Ďalšou otázkou je diskriminácia, ktorej sa chceme vyhnúť. Očkovanie nebude jedinou možnosťou, ako cestovať. Môžete použiť PCR test. Alebo stráviť nutný čas v karanténe“, pokračoval ďalej.

Certifikáty z iných členských krajín

Dotkol sa aj ceny covidových testov s tým, že Európsky parlament rieši ich ceny. Dodal, že sa snaží, aby bola cena čo najnižšia.

Podľa jeho slov to celé bude fungovať tak, že členské krajiny budú vydávať rovnaký certifikát s tým, že budú akceptovať certifikáty aj z iných členských krajín.

„Preto sme sa rozhodli pre nariadenie EÚ, pretože je to pre členské štáty záväzné. Budú kvôli tomu musieť vyvinúť zvláštne aplikáciu, a k tomu im chceme poskytnúť technickú podporu. Ale tiež finančnú pomoc, ktorá s vývojom pomôže. Každý členský štát dostane jeden milión eur, aby mohol využívať rovnaký systém ako ostatní“, uviedol.

Dodal, že covidový pas bude zadarmo k dispozícii v digitálnej alebo papierovej podobe a čo sa týka covidových PCR testov, bude všetko záležať na jednotlivých štátoch, ako si nastavia cenovú politiku.

Spomeňme, že Európska komisia predstavila v uplynulých dňoch covid pasy ako možnosť, vďaka ktorej si Európania budú môcť užiť bezpečne leto.

hlavnespravy.sk/…ne-informacie-o-fungovani-covidovych-pasov/2522632

Zavádza nás Európska komisia na svojej stránke o pripravovanom migračnom pakte? Alebo rovno profesionálne a drzo klame? – gloria.tv

Slovensko sa po výzve EÚ intenzívne pripravuje na zavedenie COVID pasov, povedal premiér. Čo v nich bude zaznamenané? – gloria.tv

Aby sa mladí muži nevyhli vojne, ak k nej dôjde? Kvôli minutiu testov a distribúcii vakcín? Bude sa núdzový stav predlžovať, až kým sa neschváli pandemický zákon? Právnik naznačil, čo všetko za tým môže byť ! – gloria.tv
Libor Halik
Budují mezinárodní totalitu. Jsou to h-ajzlové horší než Hitler.