Edward7
3146.7K

Ukraina organizuje fałszywy atak rakietowy na Polskę, aby uruchomić Artykuł 5 NATO

Zdjęcia fragmentów należą one do silnika 48D6 rakiety serii 5V55 systemu S-300 AD- z Ukrainy.

"Bardzo szanowane konto w mediach społecznościowych zajmujące się śledzeniem broni, które jest ogólnie postrzegane jako przychylne stronie ukraińskiej, złamało szeregi, zdecydowanie sugerując, że to, co wylądowało w polskim mieście, było ukraińską rakietą przeciwlotniczą..."
'- ZeroHedge.com

🇺🇦 Ukraine Weapons Tracker on Twitter
So what crashed in the village of Przewodów, Poland today? With the cooperation of @blueboy1969 we analyzed the available photos of fragments and came to a clear conclusion that they belong to the 48D6 motor of the 5V55-series missile of the S-300 AD system- a Ukrainian one.

Czyli co się dzisiaj rozbiło w miejscowości Przewodów w Polsce?
Przy współpracy @blueboy1969 przeanalizowaliśmy dostępne zdjęcia fragmentów i doszliśmy do jednoznacznego wniosku, że należą one do silnika 48D6 rakiety serii 5V55 systemu S-300 AD- ukraińskiego.

POLSKA PSYOP: Kolejne sfabrykowane odwrócenie uwagi, ale od czego dokładnie?
Zauważcie przejrzystą propagandę mediów w powyższym nagłówku. Nie było żadnego dochodzenia zakończonego przez kogokolwiek, a CIA's Mockingbird Media już obwinia Rosję ... Nie powinno być żadnych wątpliwości, że fałszywe flagi ataki rakietowe w Polsce, właśnie zainscenizowane przez Ukrainę w zmowie z NATO i wywiadem amerykańskim, zostały przeprowadzone aby osiągnąć różne cele.... chcą zaangażowania Polski, czyli rozszerzyć wojnę.

Media od razu piszą ; Two dead after Russian missiles land in NATO state Poland
Rosyjskie rakiety lądują w należącej do NATO Polsce zabijając dwie osoby
Dwie osoby zginęły w Polsce po tym, jak dwie zabłąkane rosyjskie rakiety wylądowały w pobliżu granicy z Ukrainą. Rakiety wylądowały w państwie NATO po tym, jak Rosja zbombardowała dziś masowo ukraińskie miasta, do których wystrzelono ponad 100 rakiet...

Uderzenia rakietowe na Kijów i Charków - poważne problemy z elektrycznością - uderzenie w kwaterę główną VSU na Ukrainie
Fale rakiet odpalanych z samolotów z Morza Kaspijskiego i "Kaliber" odpalanych z Morza Czarnego są w drodze i uderzają wewnątrz Ukrainy. Pierwsza fala rakiet wystrzelonych z samolotów z Morza Kaspijskiego - zbliża się około 14:50 (czasu kijowskiego, czyli minus godzina od czasu moskiewskiego) Druga fala rakiet - ± 15:30 Mówi się też o wystrzeleniu "Kalibra" z Morza Czarnego.Urzędnicy donoszą, że Rosja wystrzeliła rakiety z Morza Czarnego, Morza Kaspijskiego, a także podobno w powietrzu są bombowce Tu-95. Analityk wojskowy USA Maj (Rtd) Hauser "Russian Air Force (RuAF) ma co najmniej 4x Tu-95s i 4x Tu-160s w powietrzu na wschód od Doniecka, prawdopodobnie wystrzeliwując pociski cruise z odległości 100-150 km; inne doniesienia rosyjskie fregaty i krążowniki uruchamiające więcej pocisków cruise ". Rosyjskie uderzenia rakietowe na Ukrainę uderzyły w Kijów, pozbawiając go dowództwa i sztabu operacyjnego WSW.
(...)
48% Ukrainy jest bez prądu i energii elektrycznej. Ogłoszono stan wyjątkowy. Polska ma zapewnić dodatkowe dostawy energii elektrycznej. W 30% Kijowa nie działają stacje wodne. Rzecznik ukraińskich sił powietrznych powiedział, że w dzisiejszym zmasowanym ataku rakietowym armia rosyjska użyła około 100 rakiet typu cruise. W Kijowie potwierdzono, że uderzono w budynki sztabu generalnego i dowództwa operacyjnego Sił Zbrojnych Ukrainy... Burmistrz Lwowa informuje o trudnej sytuacji: 80% miasta jest bez prądu, wstrzymano dostawy ciepła, nie kursuje transport elektryczny
(...)
Wczoraj Zelensky ogłosił wielkie zwycięstwo dla Ukrainy, które zakończy wojnę... nie 24 godziny później cały kraj jest bez prądu, wody, żywności, a wojsko jest w pełnej zapaści.
(...)
Dwa "pociski" trafiły do wnętrza POLSKI. Dwie zabłąkane rakiety spadły we wsi Przewodów w województwie lubelskim w pobliżu granicy z Ukrainą. Trafiły w suszarnie zbożowe. Zginęły dwie osoby. Na miejscu jest policja, prokuratura i wojsko.


W tej chwili nie wiemy, czy były to rosyjskie pociski, czy ukraińskie pociski obrony powietrznej, które zabłądziły. Polska w trybie pilnym zwołuje Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony... Udostępniono mi zdjęcie przedstawiające FRAGMENT rakiety. Nie wiadomo jeszcze, czy jest to rosyjski pocisk, czy ukraiński pocisk obrony przeciwlotniczej. Nikt nie mówi w tej chwili, czy to jest rosyjska rakieta, czy ukraińska rakieta obrony przeciwlotniczej.

We
dług eksperta ds. rakiet, z którym Hal Turner Radio Show rozmawiał zaledwie kilka minut temu, "Pewne podobieństwo do części sekcji silnika pocisków serii 5V55 używanych z systemami S-300 SAM." W takim razie mogą to być szczątki ukraińskiego pocisku AD, a może to plus pocisk cruise, który przechwycił. Jednak to NIE JEST IDENTYFIKACJA NA TEN CZAS. Rosjanie zaprzeczają, że są odpowiedzialni za uderzenie w Polskę Zastępca rzecznika Departamentu Stanu USA mówi, że USA rozmawiają z polskimi urzędnikami i partnerami z NATO, aby ocenić sytuację po doniesieniach o rosyjskich rakietach uderzających w polskie terytorium Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński mówi, że rakiety w Polsce "to rosyjski atak na bezpieczeństwo zbiorowe" i mówi "Musimy działać."...


Słowo od byłych kolegów z Intel Community: Rosjanie uderzyli i zabili grupę oficerów NATO w centrum dowodzenia logistyką w ukraińskim mieście w pobliżu tego obszaru granicznego z Polską. Ukraińskie S-300 próbowały dopaść nadlatujące rakiety Kaliber, ale spudłowały, co nie jest niczym niezwykłym. Pociski S-300 poszły w stronę Polski. (HT Remark: Zelensky wie o tym, a jednak STILL poszedł do telewizji, twierdził, że to "rosyjskie rakiety do Polski" i oświadczył "Musimy działać." Wydaje się jasne, że ten człowiek faktycznie próbuje rozpocząć 3 wojnę światową).

UPDATE 4:40 PM EST -- POTWIERDZONO: POLSKA PODNOSI GOTOWOŚĆ WOJSKOWĄ W CAŁYM KRAJU.

UPDATE 4:48 PM EST -- Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy powiedział, że pocisk, który uderzył w Polskę nie jest ukraiński. "Rosja promuje teraz teorię spiskową, że to rzekomo pocisk ukraińskiej obrony powietrznej spadł na Polskę" - powiedział Dmytro Kuleba.
(...)
UPDATE 5:28 PM EST -- ANALIZA ZDJĘĆ FRAGMENTU POCISKU
Zdjęcie fragmentu pocisku znalezionego w miejscu uderzenia w Polsce, w porównaniu z innymi znanymi fragmentami pocisków znalezionymi w bardzo wielu miejscach na Ukrainie, wydaje się niezbicie wskazywać na pochodzenie pocisków: Zdjęcie na dole to fragment pocisku znaleziony na miejscu uderzenia w Polsce. Powyżej po lewej i prawej stronie znajdują się inne fragmenty pocisków znalezione na Ukrainie w innych miejscach uderzenia na terenie całego kraju. Na zdjęciach u góry po lewej i prawej stronie widać fragmenty, które prowadzą do jednoznacznego wniosku, że fragment w Polsce należy do silnika 48D6 pocisku serii 5V55 systemu S-300 AD - ukraińskiego.


Uderzenia rakiet w Polsce pochodziły z ukraińskich rakiet obrony powietrznej; NIE rosyjskich.
więcej dalej - ***** FLASH ***** POLAND HIT?!?! (See Bottom Update) Missile Strikes on Kiev and Kharkov - Major Electric Troubles - Ukraine VSU HQ Hit
Sławomir Sokołowski
Żadnych reperkusji ze strony NATO nie będzie, najwyżej takie, że NATO dołączy do naszych wrogów!
darek104
Rosyjskie uderzenia rakietowe na Ukrainę uderzyły w Kijów, pozbawiając go dowództwa i sztabu operacyjnego VSU. W Kijowie potwierdzono, że uderzono w budynki sztabu generalnego i dowództwa operacyjnego Sił Zbrojnych Ukrainy... ---- no ale w budynkach nie siedzieli raczej. Rosjanie uderzyli i zabili grupę oficerów NATO w centrum dowodzenia logistyką w ukraińskim mieście w pobliżu tego obszaru …More
Rosyjskie uderzenia rakietowe na Ukrainę uderzyły w Kijów, pozbawiając go dowództwa i sztabu operacyjnego VSU. W Kijowie potwierdzono, że uderzono w budynki sztabu generalnego i dowództwa operacyjnego Sił Zbrojnych Ukrainy... ---- no ale w budynkach nie siedzieli raczej. Rosjanie uderzyli i zabili grupę oficerów NATO w centrum dowodzenia logistyką w ukraińskim mieście w pobliżu tego obszaru granicznego z Polską.
JOKAMA shares this
11.4K
Tomasz Cows
Super rozwiązana sprawa gratuluje.
Walczyć o prawdę
Ukraina zaatakowała Polskę?
Sługa Prawdy
Sługa Prawdy
Prymitywna gra nie warta świeczki, nie wciągnie nas taki marny aktor w swoje gejwojenki?
stefan syn bartłomieja
Znaleźli kawałek rakiety....reszta wyparowała.. 😂
Dziecko
Aktor już w tv chciał nas włączyć w konflikt,a wara od Polski
Adrianna7
„RAKIETA ZOSTAŁA WYSTRZELONA PRZEZ UKRAINĘ” - doniesienia anonimowych źródeł z USA
„RAKIETA ZOSTAŁA WYSTRZELONA PRZEZ UKRAINĘ” - doniesienia anonimowych źródeł z USA
sługa Boży
To oczywista prowokacja.
seku26
Zelensky sam sobie walcz z Rosją, wara od Rzeczpospolitej!
Izabela Sylwia
Ukraina od prawie 9 miesięcy nie może sobie poradzić z Rosją.
Juan Ramirez
Pomimo tego, ze byla najpotezniejsza armia w europie, oczywiście po rosyjskiej. I pomimo tego, ze rosja atakuje 1/5 swojej armii. Reszta czeka, co odpali nato.
Posoborowe absurdy
Prowokacja jak w Gliwicach przed wybuchem II wojny światowej
andrzej marek zieliński
A kto robił te zdjęcia i gdzie i kto je znalazł bo miejscowi tego nie widzieli . W tv pokazywali zdjęcia ze zbombardowanych miast ukraińskich a okazało się ze pokazywali archiwalne z Jugosławii Libii czy Syrii .Ludzie myślcie . Samochód po dostaniu rakietą leży w całości obok do góry kołami choć praktycznie nie powinno być po nim śladu co wskazuje ewidentnie że wybuch był od spodu no i całe …More
A kto robił te zdjęcia i gdzie i kto je znalazł bo miejscowi tego nie widzieli . W tv pokazywali zdjęcia ze zbombardowanych miast ukraińskich a okazało się ze pokazywali archiwalne z Jugosławii Libii czy Syrii .Ludzie myślcie . Samochód po dostaniu rakietą leży w całości obok do góry kołami choć praktycznie nie powinno być po nim śladu co wskazuje ewidentnie że wybuch był od spodu no i całe nienaruszone opony samochodu choć powinny się zjarać . To ta sama joode banda wciska nam teraz kit twierdziła że w zamachu na Pentagon uderzył w niego samolot choć ewidentnie była to rakieta bo nie było śladów uderzenia skrzydeł .
jacenty_11 shares this
82.7K
Sługa Prawdy
.. Nie powinno być żadnych wątpliwości, że fałszywe flagi ataki rakietowe w Polsce, właśnie zainscenizowane przez Ukrainę w zmowie z NATO i wywiadem amerykańskim, zostały przeprowadzone aby osiągnąć różne cele.... chcą zaangażowania Polski, czyli rozszerzyć wojnę.
jac05
Przed nami kolejna część planu.Najpierw sprowokowali Rosję, teraz prowokują nato.
Tomasz Cows
NO WIEKSZEJ BZDURU NIE SŁYSZALEM.
Jan Kowalski
Czekałem na pierwsze kłamstwo Glorii.tv w tym temacie. Zero faktów, zero wiarygodnych źródeł, zero dowodów. Fake'owe konto na Twitterze.
Ciekawe czy za ocieplenie klimatyczne na Grenlandii też odpowiada Ukraina.More
Czekałem na pierwsze kłamstwo Glorii.tv w tym temacie. Zero faktów, zero wiarygodnych źródeł, zero dowodów. Fake'owe konto na Twitterze.

Ciekawe czy za ocieplenie klimatyczne na Grenlandii też odpowiada Ukraina.
V.R.S.
@Jan Kowalski
"Czekałem na pierwsze kłamstwo Glorii.tv w tym temacie. Zero faktów, zero wiarygodnych źródeł, zero dowodów"
---
To przespałeś pan całą wczorajszą akcję kolegów troli pt. "Rosja zaatakowała Polskę". A tak się napracowali.
Piotr Piotr
V.R.S.
towarzysz V.RS. zawsze na posterunku
Mieszanie faktów, pomijanie niektórych to specjalność towarzysza V.R.S.
Jak wiadomo rakieta systemu S 300 używana jest zarówno przez stronę ukraińską i rosyjska w wojnie na Ukrainie.
Strona ukraińska używa tych rakiet między innymi do zestrzeliwania rakiet hipersonicznych Rosji, jak się okazuje strona rosyjska używa tych samych rakiet do ostrzału …More
V.R.S.
towarzysz V.RS. zawsze na posterunku
Mieszanie faktów, pomijanie niektórych to specjalność towarzysza V.R.S.
Jak wiadomo rakieta systemu S 300 używana jest zarówno przez stronę ukraińską i rosyjska w wojnie na Ukrainie.
Strona ukraińska używa tych rakiet między innymi do zestrzeliwania rakiet hipersonicznych Rosji, jak się okazuje strona rosyjska używa tych samych rakiet do ostrzału wybranych celów naziemnych na Ukrainie z powodu ograniczonej ilości pocisków hipersonicznych

Biden:" Rakieta, która spadła na Polskę, mogła nie być wystrzelona z Rosji" - taki był pierwszy komunikat z USA
nie znaczy że tak było w rzeczywistości.
Rakiety mają zasięg do 200 km a więc rakieta mogła być wystrzelona również z terytorium Białorusi.
Natychmiastowe pojawienie się zdjęć szczątków rakiety ze znakami wodnymi "Izviesti" miało wskazywać że rakieta należy do Ukrainy - w domyśle Ukraina ostrzelała terytorium Polski by sprowokować Polskę i Nato do włączenia sie w wojnę.
Rakietę mogła wystrzelić także Rosja by pokazać że rakiety mogą spadać na Polskę - jako ostrzeżenie w związku z udzielaną pomocą militarną Ukrainie, w tym wypadku nie jest to na rękę NATO jaki USA bo nikt póki co nie chce "ginąć" na Ukrainie.

Podsumowując akcja wymierzona w Polskę choć jak stwierdził prezydent Andrzej Duda

najprawdopodobniej był to nieszczęśliwy wypadek
V.R.S.
@Piotr Piotr
Dużo pisaniny od rzeczy w pana stylu.
Szkoda że już rano, tj. na wiele godzin przed popełnieniem przez pana powyższego bełkotu podano z powołaniem się na prezydenta USA że dwójkę Polaków w Przewodowie zabiła rakieta ukraińskiej "obrony przeciwlotniczej". To po pierwsze.
Po drugie, rodzi się zatem zasadne pytanie czego szukała ta obrona przeciwlotnicza na terytorium Polski i to tak …More
@Piotr Piotr
Dużo pisaniny od rzeczy w pana stylu.
Szkoda że już rano, tj. na wiele godzin przed popełnieniem przez pana powyższego bełkotu podano z powołaniem się na prezydenta USA że dwójkę Polaków w Przewodowie zabiła rakieta ukraińskiej "obrony przeciwlotniczej". To po pierwsze.
Po drugie, rodzi się zatem zasadne pytanie czego szukała ta obrona przeciwlotnicza na terytorium Polski i to tak "skutecznie"?
Po trzecie, nie padło od wczoraj nawet zwykłe "przepraszam" ze strony reżymu pana komika wypromowanego za pieniądze oligarchów.
Piotr Piotr
V.R.S.
od kiedy to pan uznaje twierdzenia Bidena za prawdziwe?
to samo tyczy się tzw. pisowców
Ja Grzesznik shares this
283
Izabela Sylwia
@Kot spaślak. też mam do ciebie proste pytanie: dlaczego mnie zablokowałeś?
Izabela Sylwia
Więc napisz wiadomość prywatną,oczywiście zachowam to dla siebie.