Clicks27
lt.news

Vatikano viršūnių susitikimas buvo „gigantiška uždanga visoms prieštaringoms melagystėms“ - Michael Voris

Vatikano viršūnių susitikimas, kuriame turėjo būti aptarta lytinių išnaudojimų problema Bažnyčioje, buvo viena gigantiška uždanga visiems prieštaringiems dvasininkų dangstymams, vasario 22-ąją Bažnyčiai kritikos pažėrė renginio socialinės žiniasklaidos informatorius, apologistas ir punditas Michael Voris.

Voris nurodo liūdnai pagarsėjusią Makariko bylą. Pasak jo, Vatikanas vengė išsamesnio tyrimo, nes Makarikas ištisus dešimtmečius buvo pakankamai įtakingas ir galėjo vietinius politikus palenkti savo bei Bažnyčios naudai. Taigi, toks tyrimas būtų atskleidęs visas nepatogias tiesas.

Voris taip pat domėjosi abejais Makariko Kardinolais Cupich bei Tobinu: „Kuo iš tiesų ypatingi šie dvasininkai, kad Makarikas jų norėjo tik pačioje hierarchijos ešalono viršūnėje?“

Voris įvardijo Kardinolus Farrell ir Wuerl, kurie taip pat neatsikrato Makariko bičiulių etiketės. Apologistas įsitikinęs, jog būtent šie Kardinolai slepia visą svarbiausią informaciją, kol tuo pačiu metu tvirtina esą itin „nustebę“ tokiomis naujienomis apie savo mentorių.

Voris primena, jog lapkričio mėn. JAV Vyskupų susitikimo metu buvo pateiktas pasiūlymas inicijuoti pasaulinį tyrimą, kad Makariko byla būtų pagaliau išaiškinta. Tačiau, Vatikanas pasiūlymą atmetė. Cupich teigė, jog ši problema bus išspręsta dėl lytinių išnaudojimų dvasininkijoje rengiamame Vatikano viršūnių susitikime.

Vis dėlto, tai neįvyko, nes, Voris manymu, iš tiesų nė nebuvo tokių ketinimų ir tikslų.

Verčiau priešingai: siekiama kažkas, ko reikėjo publikai patenkinti, tarsi iliuzija, kad problema yra sprendžiama ir atitinkami veiksmai yra inicijuojami.

Paveiksliukas: Blase Cupich, Theodore McCarrick, #newsKlrsjzuplg