01:11:40
brat Ryszard
113K
Harry Potter i okultyzm. O dr Aleksander Posacki - Konferencja - Harry Potter i okultyzmMore
Harry Potter i okultyzm.

O dr Aleksander Posacki - Konferencja - Harry Potter i okultyzm
+ + +
Chory Portier.. warto posłuchać.. chroń swoje dzieci przed zagrożeniami demonicznymi..
UWOLNIENIE OD ZŁYCH DUCHÓW shares this
2
OKULTYZM.
Czym jest okultyzm?
Kościół nie rozdziela magii na białą czy czarną. Magia w każdym wypadku, obojętnie jaką nada się jej nazwę, jest odwołaniem się do tajemnic przyszłości do wiedzy o przyszłości, do wiedzy, którą posiada tylko Bóg. Niezdrową ciekawość rzeczy przyszłych wykorzystuje bowiem szatan aby zwodzić ludzi i dawać im przekonanie, jakoby byli "równi" Bogu w wiedzy o rzeczach,…More
OKULTYZM.

Czym jest okultyzm?
Kościół nie rozdziela magii na białą czy czarną. Magia w każdym wypadku, obojętnie jaką nada się jej nazwę, jest odwołaniem się do tajemnic przyszłości do wiedzy o przyszłości, do wiedzy, którą posiada tylko Bóg. Niezdrową ciekawość rzeczy przyszłych wykorzystuje bowiem szatan aby zwodzić ludzi i dawać im przekonanie, jakoby byli "równi" Bogu w wiedzy o rzeczach, ktore mają nastąpić.
Pod pojęciem okultyzmu kryją sie wszelkie formy odwoływania sie do tajemnych mocy poprzez:
spirytyzm, biała i czarna magia,
karty tarota, horoskopy, wróżbiarstwo, astrologia, jasnowidztwo,
bioenergoterapia, posługiwanie się wahadełkiem etc.,
posługiwanie się nieznanymi energiami i stosowanie takich technik jak np. reiki czy metoda Silvy w celu zaprogramowania swojego umysłu; także joga, channeling itd.
satanizm i kulty demoniczne, voodoo,
posługiwanie się symbolami pogańskimi i satanistycznymi, także amulety,
duchowe praktyki związane z mitycznymi wierzeniami np. hinduistycznymi, tybetańskimi,
Kościół nie rozdziela magii na białą czy czarną. Magia w każdym wypadku, obojętnie jaką nada się jej nazwę, jest odwołaniem się do tajemnic przyszłości do wiedzy o przyszłości, do wiedzy, którą posiada tylko Bóg. Niezdrową ciekawość rzeczy przyszłych wykorzystuje bowiem szatan aby zwodzić ludzi i dawać im przekonanie, jakoby byli "równi" Bogu w wiedzy o rzeczach, które mają nastąpić. Za tym kryje się już ciężki grzech pychy. Pewną wiedzę o rzeczach przyszłych posiadają osoby obdarzone przez Ducha Swiętego darem proroctwa, lecz nie ma to jednak nic wspólnego z magią - charyzmatycy są bowiem osobami pelnymi pokory i wyzbytymi niezdrowej ciekawości, a przez co mogą, poprzez łaskę, poznać rzeczy, które Bóg w swej dobroci, dla uswięcenia danej osoby pozwala im widzieć.

Okultyzm i magia łączą się z wiarą w istnienie duchowych sił lub energii które moga pomóc człowiekowi w poznaniu przyszłości, odzyskania zdrowia, uzyskania nadzwyczajnych władz duchowych (np. czytanie w myślach innych osób, poznawanie przyszłości, mozliwość oddzialywania na innych lub porozumiewania się ze zmarłymi. Wiele praktyk paraokultystycznych występuje w New Age pod nazwą medycyny naturalnej.

Kilka razy na miesiąc otrzymujemy listy od osób, które parały się praktykami takimi, jak opisaliśmy wyżej. Zaskutkowało to poważnymi problemami natury duchowej oraz demonicznymi opresjami, często do takiego stopnia, iż niezbędna była interwencja egzorcysty. Dlatego apelujemy, aby osoby, które posiadają amulety, talizmany, karty tarota, wahadełka, publikacje związane z okultyzmem itd., je wyrzucili lub zniszczyli. Jeśli złe konsekwencje praktyk okultystycznych dotyczą także Ciebie, zajrzyj do działu "Pierwsza pomoc".