Benedikt XVI. prišiel do Nemecka navštíviť chorého brata Georga. Je to možno posledný raz, čo sa …

Benedikt XVI. prišiel do Nemecka navštíviť chorého brata Georga. Je to možno posledný raz, čo sa obaja bratia Georg a Joseph Ratzinger vidia na tomto svete. Emeritný pápež Benedikt XVI. vo štvrtok …More
Benedikt XVI. prišiel do Nemecka navštíviť chorého brata Georga. Je to možno posledný raz, čo sa obaja bratia Georg a Joseph Ratzinger vidia na tomto svete.
Emeritný pápež Benedikt XVI. vo štvrtok 18. júna dopoludnia pricestoval do Regensburgu, aby bol po boku svojho brata Mons. Georga Ratzingera, ktorý je chorý.
Z vatikánskeho kláštora Mater Ecclesiae cestoval Benedikt XVI. spolu s osobným sekretárom Mons. Georgom Gaensweinom, v sprievode svojho lekára, zdravotníka, jednej zo spolupracovníčok z radov memores domini a dôstojníka Vatikánskeho žandárskeho zboru.
Emeritný pápež strávi v Regensburgu „potrebný čas“, informoval vatikánsky hovorca Matteo Bruni.
Bratov Ratzingerovcov, 93-ročného Josepha a o tri roky staršieho Georga, spája pevné puto. Kňazstvo prijali v ten istý deň, 29. júna 1951 vo freisinskom dóme. Mons. Georg Ratzinger, známy svojím hudobným talentom, bol častým hosťom u brata vo Vatikáne, či už v období 2005 – 2013 počas jeho pontifikátu, ako aj po jeho zrieknutí sa …More
Mira393
Tak to je jeho zdraví ještě dobré že tu cestu zvládl....z Itálie do Německa.
Varovanie