Protest przeciwko bluźnierczej wystawie w Warszawie

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zdecydowało się na prezentację wystawy Maurizio Cattelana pt. "Amen". Eksponowane są tam materiały szydzące z chrześcijaństwa. Krucjata Młodych …More
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zdecydowało się na prezentację wystawy Maurizio Cattelana pt. "Amen". Eksponowane są tam materiały szydzące z chrześcijaństwa. Krucjata Młodych zachęca do protestu.
Na zdjęciu - autor wystawy zatytułowanej "Amen", Maurizio Cattelan
Sztuka Współczesna chyba nie potrafi obejść się bez bluźnierstw. Maurizio Cattelan zademonstrował w Warszawie swoje „dzieła”, wśród których nie mogło zabraknąć ukrzyżowanej na łóżku kobiety, oraz zdechłego konia, którego opatrzono tabliczką z napisem INRI. Gdyby tego było mało, pod obrazem przedstawiającym ręce złożone do modlitwy, pseudoartysta postawił łóżko na którym leży dwóch mężczyzn. Wszystko to opatrzone tytułem „Amen”.
Krucjata Młodych przygotowała list, który setki internautów wysłały już do Dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję przeciw bluźnierstwom. Oto sugerowana treść listu:
Szanowny PanFabio Cavallucci
DyrektorCentrum Sztuki Współczesnej …
More
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
nie wyrzuciliśmy diabła z Polski, więc rozsiadł się tu wygodnie..
Nemo potest duobus dominis servire !
-Sztuka Współczesna chyba nie potrafi obejść się bez bluźnierstw.
Maurizio Cattelan zademonstrował w Warszawie swoje „dzieła”, wśród których nie mogło zabraknąć ukrzyżowanej na łóżku kobiety, oraz zdechłego konia, którego opatrzono tabliczką z napisem INRI.
Gdyby tego było mało, pod obrazem przedstawiającym ręce złożone do modlitwy, pseudoartysta postawił łóżko na którym leży dwóch …More
-Sztuka Współczesna chyba nie potrafi obejść się bez bluźnierstw.

Maurizio Cattelan zademonstrował w Warszawie swoje „dzieła”, wśród których nie mogło zabraknąć ukrzyżowanej na łóżku kobiety, oraz zdechłego konia, którego opatrzono tabliczką z napisem INRI.

Gdyby tego było mało, pod obrazem przedstawiającym ręce złożone do modlitwy, pseudoartysta postawił łóżko na którym leży dwóch mężczyzn. Wszystko to opatrzone tytułem „Amen”.-
masada
Co do chrześcijańskiej Italii mam wątpliwości.Nie będę się zagłębiała politycznie...< Wystawa jest "pokłosiem" pewnej ideologii, która tam się zakorzeniła.
sąsiad od serca
Czy na polskiej ziemi bluźnierstwom nie będzie końca?
Co z Polakami się stało? Ojczyzno ma sponiewierana tylko przyglądasz się niemo. Czas budzić się śpiący...
O Królowo nawet zaatakowano Cię w Twym świętym miejscu.