tommy1
426

PAŹDZIERNIK – MIESIĄC POŚWIĘCONY MARYI I MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ

1 października 2022

Rozpoczynający się dziś październik to miesiąc poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. Matka Boża w czasie objawień, wielokrotnie wzywała wiernych do codziennego odmawiania tej modlitwy w intencji nawrócenia grzeszników i pokoju na świecie.

Metropolita lwowski, ks. abp Mieczysław Mokrzycki, zaapelował, aby w tym miesiącu w sposób szczególny powierzać Matce Bożej losy Ukrainy. W przeżywanie tego czasu włącza się m.in. sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu .

Kustosz toruńskiego sanktuarium, o. Andrzej Laskosz CSsR, zachęca, aby całymi rodzinami zawierzać Maryi troski świata a przede wszystkim sprawę pokoju na świecie.

– Jest to potrzebne nam wszystkim, dlatego że Matka Boża chce nas doprowadzić do Nieba. W tajemnicach różańcowych nie ma nic innego jak rozważanie wszystkiego, co jest związane z życiem, działalnością, ale także ze śmiercią i zmartwychwstaniem naszego Pana Jezusa. Zachęcam, by przybywać także do naszego Sanktuarium, tym bardziej że trzeba się modlić o pokój na świecie, bo czasy są bardzo niespokojne. Matka Boża nas ochroni, jeśli będziemy wzywać jej wstawiennictwa. Zachęcam, by dzieci oraz młodzież również brali udział w modlitwie, aby rozkochali się w różańcu. Codziennie odmawiajmy różaniec – zaznacza o. Andrzej Laskosz CSsR.


Różaniec był umiłowaną modlitwą m.in. św. Jana Pawła II oraz Prymasa bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. W historii Polski modlitwa ta przyczyniła się do wielkich zwycięstw m.in. w Bitwie Warszawskiej , jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl