Clicks461
maj057
2

Izrael w przygotowaniu do Wielkiej Wojny, a media milczą…

Izrael w przygotowaniu do Wielkiej Wojny, a media milczą…

Izrael przeprowadził w ubiegłym tygodniu największe manewry wojskowe od 20 lat, wg scenariusza symulującego wojnę z Hezbollah.
Największe Manewry I Pokaz Siły Za Ubiegłe Dwa Dziesięciolecia
Tysiące wojskowych na morzu, w powietrzu i na lądzie zostało zmobilizowanych przez Izraelskie Siły Obrony na granicy Libanu dla – jak się okazało – największych manewrów wojskowych w ostanim dwudziestoleciu. Ćwiczenia jak je określono,
przeorowadzono w intencji upokorzenia Hezbollah i Iranu, na przekór ich widocznemu wzrostowi siły w Syrii.
W ubiegły poniedziałek rezerwiści i żołnierze rozpoczęli symulację 10 dniowej wojny z militarnymi grupami Hezbollah i Shi’a, usytuowanych na większości terytorium Libanu. Izrael przygotował dwa szpitale polowe jak również helikoptery i ciężarówki dla ewakuacji symulowanych ofiar w ramach ćwiczeń.
Scenariusz Manewrów Przewidywał Eskalację Od Potyczek Granicznych Do Pełno Wymiarowej Wojny.
Ćwiczenia rozpoczęły relatywnie nieznaczące starcia graniczne , które rozwinęły się w wojnę w pełnej skali z założeniem eliminacji libańskich oponentów. Żołnierze, którzy wypełniali rolę Hezbollah zostali ubrani w tradycyjne mundury tej grupy i oznaczeni żółto-zieloną flagą.
Oficer IDF wyraził opinię, że celem całych ćwiczeń było przetestowanie kompetencji Dowództwa Północnego, jak również batalionów zaangażowanych w akcję. Podczas ćwiczeń żołnierze otrzymali rozkazy eliminacji Hezbollah do takiego stopnia ażeby odechciało im się chęci do ataku raz i na zawsze.
Manewry Otrzymały kryptonim „Światło Ziarna” (Light Of The Grain(?)
Manewry nazwane „Światłem Ziarna” były poprzedzone 18-to miesięcznym planowaniem. W manewrach zaangażowano okręty, łodzie podwodne, samoloty myśliwskie, psy i jednostki wojny cybernetycznej, podobnie jak drony i system obronyp/rakietowej Izraela.
Ostatnio doniesiono, że system obrony p/rakietowej Izraela został podniesiony do gotowości w związku z pierwszym testem i demonstracją przechwycenia rakiety w USA, powierzonej dla zorientowania armii amerykańskiej, w wyborze przejściowego rozwiązania dla obrony p/rakietowej średniego i krótkiego zasięgu. Znany jako Iron Dome (żelazna kopuła) rakietowy system obronny, uznany za skuteczny w wyniku 1.500 przechwyceń rakiet wystrzelonych z Gazy, od czasu jego gotowości w 2011 roku. Wspomniany system przechodzi nadal testy w celu określenia jego skuteczności wobec możliwych zagrożeń, ponieważ jeszcze nie ustalono jego pełnych możliwości, powiedział Ari Sacher – menadżer systemu Iron Dome.
Założeniem Ćwiczeń było Rozpoczęcie Wojny Z Iranem
izrael sposobi się do czegoś poważniejszego i z tego powodu gotowi swój system obrony do większych zadań, niż zagrożenia – domowej produkcji – rakiet z Gazy. Generalicja izraelska jest w trakcie przygotowywania dokumentu w zakresie obrony, ze szczególnym założeniem o wojnie z Iranem, a to stanowi główną przesłankę do określenia – co było rzeczywistym celem manewrów.
Ponad dekadę temu Izrael prowadził krótkotrwałą wojnę w Libanie z Hezbollah, i od jakiegoś czasu gotowi się do powtórki,
niedawno atakując Hezbollah w Syrii. Hezbollah był zawsze naturalnym sojusznikiem Syrii, od czasów rządów Hafez al-Assad’a.
Izrael także kontynuuje ataki na terytorium Syrii, lekceważąc prawo międzynarodowe i niszcząc rządowe instalacje w Syrii,
związane z Hezbollah. Jak dotychczas, zarówno Syria jak i Hezbollah pozostawiły je bez odpowiedzi ale wiadomo czego oczekiwać jeżeli Syria i Iran zdecydują się odpowiedzieć równie agresywnie.
Rząd rosyjski został ostrzeżony , że jeśli Iran będzie kontynuował swą ekspansywną obecność w Syrii, to Izrael odpowie zbombardowaniem palaców prezydenckich w Syrii. Izrael, oczywiście zdaje sobie realistycznie sprawę, że sam – bez pomocy USA – nie może wdać się w konfrontację z Iranem, Syrią i Hezbollah,
Hezbollah ma sojuszników w Rosji i Iranie; a ostatnio Rosja zagroziła za-veto-waniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ -określającej Hezbollah jako organizację terrorystyczną. Rosja również ostrzegła Izrael, żeby nie atakował Iranu lub Syrii, jakkolwiek tego ostrzeżenia nie sformułowano bezpośrednio. Powiedziano, że naruszenie przez jakąkolwiek stronę prawa międzynarodowego i suwerenności Syrii, nie będzie tolerowane.
Rosja I Iran Ostrzegają, Że Udzielą Wspólnej Odpowiedzi
Prezydent Donald Trump atakując Rząd Syrii w kwietniu, spowodował reakcję Iranu i Rosji w oświadczeniach, razem z Hezbollah, ostrzegając, że następny atak spotka się ze stosowną odpowiedzią. Hezbollah który spędził sześć lat na arenie wojennej w Syrii, wzmacniając się o nowych bojowników – w opinii jego weteranów – uważa, że mogą liczyć na militarny sukces w regionie.
Przed rozpoczęciem konfliktu w 2006 roku, Hezbollah dysponował 13.000 tys. pocisków rakietowych a obecnie zgromadził ich około 150.000, obok poważnych rakiet dostarczonych przez Rosję, zdolnych – jak się uważa – razić cele w całym Izraelu.
Żadna z tych informacji nie dociera do światowych News’ów, toteż jedynie ci, którzy poświęcają temu uwagę , są zdolni do
uświadomienia sobie rozwoju sytuacji, zagrażającej konfrontacją z udziałem Izraela. Póki co, nie mamy pojęcia czy świat zmierza do usypiania jednej wojny gotując inną – stąd możliwe, że izraelska symulacja inwazji ma na celu odstraszenie i ostudzenie głów oraz wygaszenie konfliktu pomiędzy przeciwnikami.
—————————
na YouTube:www.youtube.com/watch
—————————–
autor: Lukas Magnuson
www.disclose.tv/…/140258
———————————–
Tłumaczenie: bezmetki
Bos016
maj057 likes this.
maj057
Izrael przeprowadził w ubiegłym tygodniu największe manewry wojskowe od 20 lat, wg scenariusza symulującego wojnę z Hezbollah.