Clicks2K
Lech42
23

Msza Trydencka w Diecezji Radomskiej

Informuję, że w związku z wydaniem dzisiaj przez papieża Franciszka motu proprio "Traditionis custodes" Msze trydenckie w Diecezji Radomskiej zostają zawieszone do momentu zatwierdzenia przez Księdza Biskupa nowej formuły funkcjonowania naszego Duszpasterstwa. Do tego czasu proszę wszystkich wiernych o niezachwianą ufność oraz wytrwałą modlitwę, by prace nad nową koncepcją Duszpasterstwa przyniosły jak najlepszy owoc.
Oremus!
Ks. Dawid Karaś, Diecezjalny Duszpasterz Tradycji Katolickiej
Brygada Świętokrzyska NSZ
TCHÓRZE !!! KOGO SŁUCHACIE ??? HERETYKA ANTYPAPIEŻA -WILKA W OWCZYCH SKÓRACH ???
Jan Kanty Lipski
wlowoj
aj, znowu dałem się nabrać :) Strona płatna.
Tadeusz Kaktus
To raczej wypływa z lenistwa, bo Msza Święta Tradycyjna pięciokrotnie więcej zużywa energii kapłana, niż Msza posoborowa. Taki młody a leniwy Karaś.
MementoMori+++
Odprawiałeś chociaż jeden raz mszę? Czyli miernikiem wiary wg Ciebie jest zużytkowanie energii ? Ciekawe 🤔 . Podejrzewałem że ci co skaczą na mszy i klaszczą więcej energii zużywają albo drwale w lesie.
Tadeusz Kaktus
Nie zużywają. Skakać jak pajac może każdy. Przeżyć mistycznie Mękę Chrystusa to wysiłek. Onieśmielająca liturgia wymagająca i duchowo i fizycznie. Za twarda dla śliskich, obłych karasi, ślizgiem przemykających po powierzchni.
Tadeusz Kaktus
Gorszy niż świnia.
"Franciszek bowiem jest przegrany i wszystko, co może zrobić, to wstrząsać Kościołem w furii jak demony wstrząsają ciałem opętanego. Nic więcej nie jest w stanie uczynić. Otrząśnie w ten sposób z Kościoła jedynie plewy, oczyści go, a potem, na przyjście Chrystusa wejdzie w stado świń i popędzi ku przepaści razem z nimi.
Oby tymi świniami nie okazali się polscy biskupi, niszcząc…More
Gorszy niż świnia.
"Franciszek bowiem jest przegrany i wszystko, co może zrobić, to wstrząsać Kościołem w furii jak demony wstrząsają ciałem opętanego. Nic więcej nie jest w stanie uczynić. Otrząśnie w ten sposób z Kościoła jedynie plewy, oczyści go, a potem, na przyjście Chrystusa wejdzie w stado świń i popędzi ku przepaści razem z nimi.
Oby tymi świniami nie okazali się polscy biskupi, niszcząc Mszę Świętą Wszechczasów."
wordpress.com/…pontificum-obnaza-klamstwo-hermeneutyki-ciaglosci/

Ks. Karaś nie proszony wyszedł przed szereg, zanim jeszcze ktokolwiek go o to poprosił. Świnie mają więcej honoru.
Weronika....S
Zgadzam się. Franciszek jest przegrany, na na swoją przegraną pracował intensywnie. ,,Moje gratulacje!,,
Andreios
Memento Mori.....masz na myśle taką Mszę posoborową ???? Bo oglądając ten film nie wiem,co to jest Msza posoborowa i jak powinna być sprawowana.To co widzę to profanacja Najświętrzej Ofiary w wszelaki sposób.A to co napisałeś jest zwykłą farsą. Ja też bym miał wątpliwości czy udział w takich "Mszach" jest ważny i czy tam naprawdę Jezus jest obecny.Zapoznaj się z warunkami konsekracji i rubrykami …More
Memento Mori.....masz na myśle taką Mszę posoborową ???? Bo oglądając ten film nie wiem,co to jest Msza posoborowa i jak powinna być sprawowana.To co widzę to profanacja Najświętrzej Ofiary w wszelaki sposób.A to co napisałeś jest zwykłą farsą. Ja też bym miał wątpliwości czy udział w takich "Mszach" jest ważny i czy tam naprawdę Jezus jest obecny.Zapoznaj się z warunkami konsekracji i rubrykami Mszy św.
youtube.com/watch?v=ZQPkYwIOCRM
MementoMori+++
Twoje myślenie jest tożsame z lewacką retoryką, gdzie Kościół z powodu przypadków pedofilii jest utożsamiany z siedliskiem pedofilii i pedofilów. Tak samo to ty utożsamiasz mszę w rycie nie trydenckim, z największym złem. Można mówić że sobór watykański II był zły, można mówić również że pojmanie Jezusa było złe, ale czy Boga jest w stanie ograniczyć , zamknąć ludzkie działanie, czy nawet …More
Twoje myślenie jest tożsame z lewacką retoryką, gdzie Kościół z powodu przypadków pedofilii jest utożsamiany z siedliskiem pedofilii i pedofilów. Tak samo to ty utożsamiasz mszę w rycie nie trydenckim, z największym złem. Można mówić że sobór watykański II był zły, można mówić również że pojmanie Jezusa było złe, ale czy Boga jest w stanie ograniczyć , zamknąć ludzkie działanie, czy nawet pojmanie ? Otóż NIE ! Ty najwyraźniej do Koscioła nie chodzisz aby przyjąć Ciało Chrystusa, lecz dla tego co otacza Ciało Chrystusa, dla wystroju, dla kapłanów... Proszę się odnieść do cudów Eucharystycznych które miały miejsce przed II soborem watykańskim i po II soborze.
MementoMori+++
W czasach Lutra również były nadużycia, i co Luter zrobił poszedł w tą radykalną stronę w swoim mniemaniu. A znaczna część zakonów opustoszała, i wyszła z Kościoła grzeszników.
Andreios
Proszę mi nie wciskać dziecka do brzucha i nie dyktować sposobu myślenia.Napisałem co napisałem a pana domysły proszę zachować dla siebie a nie doczepiać ich do moich słów.Zgoda ??? Nie masz najmniejszego prawa osądzać w jaki sposób i dlaczego uczęszczam na Mszę św.To co napisałeś jest wyrazem pychy i argogancji z twojej strony.Opamiątaj się człowieku w swojej pysze.
MementoMori+++
Swoje nieuczciwe generalizatorstwo więc proszę zachować w swoich wytworach umysłowych i w obrębie swojej głowy, z drugiej strony ujawniając je proszę się liczyć z oceną którą która będzie demaskowała fałsz . Mógłbym w podobny sposób postąpić,zapytać czy tak wygląda msza trydencka ?
MementoMori+++
Do edukuj się, bo Bóg nie jest owocem rytu mszy, ale Fundamentem i źródłem. Gdyby wcielić słowa piusowców i x Bańki to trzeba było zamknąć ok 95% kościołów tylko dlatego że Bóg obecny sakramentalnie, wg doktryny czy herezji piusowców jest nie godny człowieka. A że utożsamiają Boga z rytem to nie moja sprawa. Bóg powiedział ze nie ma względu na osoby, a więc odcięcie 95% ludzi od Boga, by nie …More
Do edukuj się, bo Bóg nie jest owocem rytu mszy, ale Fundamentem i źródłem. Gdyby wcielić słowa piusowców i x Bańki to trzeba było zamknąć ok 95% kościołów tylko dlatego że Bóg obecny sakramentalnie, wg doktryny czy herezji piusowców jest nie godny człowieka. A że utożsamiają Boga z rytem to nie moja sprawa. Bóg powiedział ze nie ma względu na osoby, a więc odcięcie 95% ludzi od Boga, by nie pochodziło od Boga, lecz od Szatana. A 5 % tego co by pozostało niby przy Bogu i sprawiło odejście tamtych 95% od Boga, wielce wątpliwym by było bardzo że od Boga.
Jota-jotka
Masz rację MementoMori+++
Bóg nawet za jedną zagubioną owcą idzie szukać to wprost odwrotnie jak widzą to zwolennicy Mszy Trydenckiej.

,,Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi». 3 1 Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: 4 «Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie …More
Masz rację MementoMori+++
Bóg nawet za jedną zagubioną owcą idzie szukać to wprost odwrotnie jak widzą to zwolennicy Mszy Trydenckiej.

,,Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi». 3 1 Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: 4 «Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? 5 A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona 6 i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: "Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła". 7 Powiadam wam: Tak samo w niebie2 większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.
MementoMori+++
To było do przewidzenia, doprowadzili do tego sami "zawsze wierni" plujący na lewo i prawo, którzy wraz ze swoimi wyznawcami w "pokorny" sposób zanegowali i zaprzeczyli obecności Boga w Eucharystii mówiąc że lepiej w ogóle nie chodzić na mszę niż chodzić na mszę posoborową (którą posoborową ?). Zamiast siebie odnosić do Boga, to oni woleli odnosić Boga do siebie : "tam na NOM Bóg nie godny mnie ".
Augustyn z Hippony
Rozumiem, że nie oglądałaś żadnego z wystąpień kapłanów z Bractwa, a swoje uwagi opierasz na swobodnej myśli wyssanej z brudnego palca u nogi?
Oszczerstwem jest twierdzenie, że Bractwo neguje Ofiarę na NOM, ocenia ją tylko właściwie jako ważną i niegodziwą.
Zaś obwinie Bractwa o decyzję papieże to już mentalność komunistyczna. Wrogowie wewnątrz Kościoła winni, zaorać wszystkich?
Piszesz takie …More
Rozumiem, że nie oglądałaś żadnego z wystąpień kapłanów z Bractwa, a swoje uwagi opierasz na swobodnej myśli wyssanej z brudnego palca u nogi?
Oszczerstwem jest twierdzenie, że Bractwo neguje Ofiarę na NOM, ocenia ją tylko właściwie jako ważną i niegodziwą.
Zaś obwinie Bractwa o decyzję papieże to już mentalność komunistyczna. Wrogowie wewnątrz Kościoła winni, zaorać wszystkich?
Piszesz takie bzdury, że aż boli jak sie to czyta.
Właśnie takie oszołom i ignoranci jak ty, są winni obecnej sytuacji. Właśnie taki ignorant ogłosił całemu światu swoje wolę...
Papież powinien być teologiem, a nie latynosem!
MementoMori+++
"Oszczerstwem jest twierdzenie, że Bractwo neguje Ofiarę na NOM, ocenia ją tylko właściwie jako ważną i niegodziwą." Nie jest to oszczerstwem tylko oficjalnym stanowiskiem piusowców. Jak mawiał x Szymon Bańka "Lepiej w ogóle nie chodzić na msze niż na NOM" . Więc pytanie jakie kapłan sobie stawiał i całe bractwo to nie jest pytanie czy się samemu jest godnym Boga, tylko czy Bóg jest godny …More
"Oszczerstwem jest twierdzenie, że Bractwo neguje Ofiarę na NOM, ocenia ją tylko właściwie jako ważną i niegodziwą." Nie jest to oszczerstwem tylko oficjalnym stanowiskiem piusowców. Jak mawiał x Szymon Bańka "Lepiej w ogóle nie chodzić na msze niż na NOM" . Więc pytanie jakie kapłan sobie stawiał i całe bractwo to nie jest pytanie czy się samemu jest godnym Boga, tylko czy Bóg jest godny człowieka. Więc jeśli ktoś kieruje się twierdzeniem "czy Bóg jest mnie godnym" i nie zważa na sakramentalną obecność Boga i czyni ją niegodną siebie. Więc z tego wynika ze bractwo wraz z x. Bańką stawiają się wyżej od Boga.
MementoMori+++
Proszę się odnieść do pojmania i pojmanego Jezusa ? Czy przez to Jezus stał się faryzejski, komunistyczny? A gdzie wiara w sakramentalną obecność Boga, która nie jest wiarą zmysłową widzialną i emocjonalną?
Augustyn z Hippony
Nie jest to oszczerstwem tylko oficjalnym stanowiskiem piusowców. Jak mawiał x Szymon Bańka "Lepiej w ogóle nie chodzić na msze niż na NOM" .
A gdzie tu jest negacja? Oczywiście, że nie należy chodzić na NOM, ale pokaż mi wypowiedz, w której Bractwo neguje transsubstancjację, czy ważność sakramentalną?
Na razie nic poza oszczerstwami nie prezentujesz.
Do mariawitów też nie chodzę, a mają ważną …More
Nie jest to oszczerstwem tylko oficjalnym stanowiskiem piusowców. Jak mawiał x Szymon Bańka "Lepiej w ogóle nie chodzić na msze niż na NOM" .
A gdzie tu jest negacja? Oczywiście, że nie należy chodzić na NOM, ale pokaż mi wypowiedz, w której Bractwo neguje transsubstancjację, czy ważność sakramentalną?
Na razie nic poza oszczerstwami nie prezentujesz.
Do mariawitów też nie chodzę, a mają ważną konsekrację. Kilka sekt protestanckich też.
W tym NOM nie różni się od swoich odłączonych towarzyszy. NOMowi ideowi komuniści negują nauczanie kościoła, za to mają Franciszka jako guru.
Jednak obowiązkiem katolika jest trwać w wierności Tradycji i Ewangelii. Zaś jak dotąd Franciszek nie ogłosił żadnego obowiązującego dokumentu czy decyzji.
Polecam lekturę konstytucji Pastor aeternus. Kiedy papież staje w sprzeczności z doktryną, mamy słuchać doktryny - Sobór Watykański I.
pielgrzym55
NOM=profanacja w formie dołapnej komunii św. - teraz juz prawie w każdym kościele
Andreios
Dlaczego zawieszacie Mszę św.na którą nie zostało cofnięte pozwolenie biskupa ???Czy biskup zabronił w natychmiastowym trybie sprawowania Mszy św. ??? Jeżeli nie, to dlaczego to robicie ? Powinniście Mszę św sprawować aż do momentu wydania nowych zarządzeń.Czy aby nie jesteście zbyt nadgorliwi wy tym zakazie?
Tadeusz Kaktus
Bo chcą zostać biskupami i kardynałami.