pl.news
14K

Siostra Luisa Dell'Orto została zamordowana z premedytacją

Urodzona we Włoszech Siostra Luisa Dell'Orto nie poniosła śmierci na Haiti w związku z napadem rabunkowym, donosi TV2000.

W sobotę 25 czerwca, około godziny 9:30, na ulicy Delmas w Port au Prince samochód uderzył w auto prowadzone przez siostrę, wskutek czego część auta od strony kierowcy została przyparta do muru.

Z samochodu, który doprowadził do staranowania, wysiedli trzej mężczyźni ubrani w czarne bluzy z kapturami. Jeden z nich wystrzelił cztery razy z broni palnej w kierunku siostry, która zmarła w szpitalu dwie godziny po zajściu. Nic nie skradziono.
Po ukończeniu studiów na kierunkach Historia i Filozofia w 1984 Luisa wstąpiła do zakonu Młodszych Sióstr Charles de Foucault. Pracowała w Kamerunie i na Madagaskarze, zanim przybyła na Haiti w 2002 roku, gdzie prowadziła dom dla sierot. Po tym jak zdobyła drugi tytuł doktorski w Lugano, w Szwajcarii, zaczęła wykładać w seminarium. 27 czerwca skończyłaby 65 lat.

Działająca na Haiti, Siostra Franciszkanka, Marcella Catozza, która to pozostawała w stałym kontakcie telefonicznym z siostrą Luisą, opisuje ją jako osobę "silnej woli" i jednocześnie "powściągliwą i skromną", dodając, że "przez te wszystkie lata nigdy nie zwróciła się do mnie po imieniu, zawsze mówiła 'Siostro Marcello", aby podkreślić znaczenie naszego powołania".

Co więcej, Siostra Luiza przynależała do katolickiego ruchu kościelnego Comunione e Liberazione.

#newsXysujmcvgs

01:53