Clicks2.7K
pl.news
1

Haiti: gaz łzawiący na mszy?

Msza za wolność Haiti w Port-au-Prince, w której wzięło udział jedenastu biskupów, "zakończyła się w czwartek użyciem gazu łzawiącego, strzałami z broni palnej i chaosem", twierdził MiamiHerald.com (15 kwietnia).

Gazeta oligarchów pomyliła się w większości faktów. Eucharystia nosiła nazwę "Messe pour la liberation d'Haiti" (Msza za wyzwolenie Haiti).

Nie tylko zakończyła się chaosem, ale rozpoczęła się jako chaotyczny wiec polityczny z ludźmi gorączkowo krzyczącymi wewnątrz kościoła Saint-Pierre w Pétion-Ville: "Mamy dość". Trzymali oni polityczne transparenty. Kiedy rozpoczął się hymn, nikt nie zwracał na to uwagi.

Eucharystia została zorganizowana jako odpowiedź na wydarzenia, które miały miejsce cztery dni wcześniej: pięciu księży, dwie zakonnice i troje krewnych księdza zostało porwanych dla okupu.

MiamiHerald.com twierdzi, że kiedy dwugodzinne nabożeństwo [w rzeczywistości: 1:40] dobiegło końca, policja wystrzeliła gaz łzawiący i ludzie prawie umarli z powodu uduszenia w środku.

Według lefacteurhaiti.com (15 kwietnia), policja użyła gazu łzawiącego, aby rozpędzić grupę demonstrantów, którzy po Eucharystii podpalili rządowy samochód w pobliżu kościoła Saint-Pierre.

#newsWbfyozwlwo