Clicks792
pl.news
3

Viganò: spiskowcy wykorzystali Sobór Watykański II, żeby zniszczyć Kościół

Arcybiskup Carlo Maria Viganò odpowiedział na stronie MarcoTosatti.com (6 lipca) Sandro Magisterowi, który twierdził, że krytycyzm Viganò wobec Soboru Watykańskiego II jest "na skraju schizmy".

Viganó żałuje, że nie rozmawia się z nim, lecz "obrzucany jest epitetami" i zauważa, że w Kościele etykieta używana do stawiania przeciwnika w pozycji niższej, niewartej uwagi czy odpowiedzi, jest "Levebvrystyczna" , a na froncie społeczno-politycznym jest "faszystowska".

Viganò powtarza, że wszyscy zostaliśmy "oszukani" przez tych, którzy używali Soboru jako "wyposażonego we własną ukrytą władzę", jednocześnie "wypaczając jego cel".

Ci oszukani nie wyobrazili sobie - wyjaśnia Viganò - że w Soborze Watykańskim II mniejszość dobrze zorganizowanych konspiratorów wykorzystywała Sobór "do burzenia Kościoła od wewnątrz".

Viganò mówi, że "celowa niejednoznaczność" w tekstach miała na celu utrzymanie razem sprzecznych i niedających się pogodzić wizji, "w imię oceny użyteczności i ze szkodą dla Prawdy objawionej". W ten sposób ponownie proponuje, by "zapomnieć" o Soborze Watykańskim II w całości.

Zauważa, że zwolennicy Soboru Watykańskiego II wiedzieli, jak praktykować damnatio memoriae, nie tylko z jednym soborem, ale "ze wszystkim", aż do stwierdzenia, że "ich sobór był pierwszym z nowego Kościoła" i że od tego momentu "stara religia i stara Msza św. zostały zakończone".

Jednak sprzeczne interpretacje Soboru Watykańskiego II pokazują Viganò, jak wiele szkód wyrządziło celowe przyjęcie języka, "który był tak mroczny, że legitymizował sprzeczne i przeciwstawne interpretacje, na podstawie których nastąpił wtedy słynny soborowy okres wiosenny".

#newsWmtnwzlbfy

marcys.td
Dobrze gada! Nic już odkrywczego, ale dobrze, że nadaje
ŚWIĘTE SŁOWA !
Francio53
Abp Vigano ma rację. Po IISW niszczono w KK Tradycję i tych, którzy jej bronili (znakomitym przykładem jest Abp Lefebvr'e). Jednocześnie coraz bardziej postępował synkretyzm. Rewolucja w KK zaowocowała coraz większym upadkiem wiary i moralności (rewolucja seksualna). Ten upadek dotknął przede wszystkim duchownych i młodzież. JPII posunął się nawet do wspólnych "modłów" z innowiercami a nawet …More
Abp Vigano ma rację. Po IISW niszczono w KK Tradycję i tych, którzy jej bronili (znakomitym przykładem jest Abp Lefebvr'e). Jednocześnie coraz bardziej postępował synkretyzm. Rewolucja w KK zaowocowała coraz większym upadkiem wiary i moralności (rewolucja seksualna). Ten upadek dotknął przede wszystkim duchownych i młodzież. JPII posunął się nawet do wspólnych "modłów" z innowiercami a nawet satanistami w Asyżu. Apelował też do Polaków "brońcie Krzyża" a sam palcem nie kiwnął w obronie Krzyża na t.zw. Żwirowisku. Wysłał nawet "swoich" na rozmowy z pejsatymi celem ustalenia warunków kapitulacji. W synagogach zakrywał na piersi Krzyż aby nie obrażać pejsatych. A czym w KK są t.zw. grupy charyzmatyczne? Kto z uwagą czyta Pismo Święte (Nowy Testament) a także nauki świętych ten z pewnością dostrzeże różnicę jaka dzieli KK przed i po IISW. Książka "Ren wpada do Tybru" ukazuje w sposób reporterski przygotowania i przebieg IISW a były Jezuita Malachi Martin w swoich książkach upadek duchownych i zakonów (Dom smagany wiatrem, Zakładnicy diabła, Jezuici). Bergolio poszedł jednak chyba najdalej. Świętował z heretykami rozerwanie przez diabła KK, podpisał w Abu Zabi haniebny akt, a na 10-14 maja zaplanował konferencję w sprawie zawarcia Globalnego Paktu na rzecz Edukacji. Kto ma Ducha niechaj szuka Prawdy. Prawdy zawartej w Piśmie Świętym, w Tradycji Kościoła Katolickiego oraz naukach świętych.