Clicks2.9K
pl.news
5

Franciszek żegna mistrza ceremonii, organizatora, linie Alitalia – i Ewangelię

"Niech nigdy nie będzie powiedziane, że z ust przywódców religijnych padają słowa dzielące, ale tylko słowa otwartości i pokoju" – powiedział Franciszek przywódcom protestanckim i żydowskim 12 września w Budapeszcie, podczas gdy Chrystus mówi, że "nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz" (Mt 10,34).

Dalej, Franciszek opisał żydowski Nowy Rok i Dzień Pojednania jako "momenty łaski i wezwanie do duchowej odnowy" – choć opierają się one na zaprzeczeniu Chrystusa.

Twierdził, że [religijni] Żydzi są jego "braćmi w wierze naszego ojca, Abrahama", sugerując, że wiara Abrahama i wiara Chrystusa to dwie różne rzeczy, którymi nie są. Według Jana 3:36 tylko ci są prawdziwymi dziećmi Abrahama, którzy wierzą w Chrystusa, a "kto nie chce wierzyć w Syna, nie ujrzy życia, lecz gniew Boży zaciąży nad nim".

Podczas lotu do Budapesztu Franciszek powiedział, że ta podróż jest jednym z pożegnań: ostatnia z mistrzem ceremonii bp Guido Marinim, ostatnia z organizatorem podróży bp Dieudonné Datonou i ostatnia z liniami lotniczymi Alitalia, które w październiku przejdą rebranding.

#newsYwjkbponzb

Tymoteusz
„"Niech nigdy nie będzie powiedziane, że z ust przywódców religijnych padają słowa dzielące, ale tylko słowa otwartości i pokoju" – powiedział Franciszek (...)”.

Lelum polelum...
Jan Zbigniew wojan
To są sami swoi !
trio plus
Kiedyś na necie można było znaleźć info,że orban był uczniem Sorosa.
Tymoteusz
Abstrahując czy to prawda czy też nie, aktualnie Viktor Orban walczy z Sorosem, przykładowo:

Operacja "Soros". Orban demaskuje podstępny plan miliardera. Każdy wyborca dostaje do domu ankietę "do konsultacji"
oko.press/operacja-soros-orba-demaskuje/
. Leliwa
Jezus powiedział do swoich apostołów: Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.