Clicks441
m.rekinek
11
Prof. dr hab. Piotr Kuna - Nie boję się koronawirusa Alergolog, Pulmonolog Studiował na Akademii Medycznej w Łodzi, uzyskując dyplom z wyróżnieniem i tytuł zawodowy lekarza medycyny w 1981 roku. …More
Prof. dr hab. Piotr Kuna - Nie boję się koronawirusa
Alergolog, Pulmonolog

Studiował na Akademii Medycznej w Łodzi, uzyskując dyplom z wyróżnieniem i tytuł zawodowy lekarza medycyny w 1981 roku. Doktoryzował się na tej samej uczelni (również z wyróżnieniem) 17 listopada 1987 roku na podstawie pracy: Wpływ antygenów bakteryjnych na wytwarzanie czynnika uwalniającego histaminę (HRF) przez komórki jednojądrzaste chorych na astmę oskrzelową nieatopową. Następnie habilitował się 24 maja 1994 roku, dzięki pracy: Udział chemokin w mechanizmie uwalniania histaminy z bazofilów. Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski dnia 28 grudnia 1998 roku nadał Piotrowi Kunie tytuł naukowy profesora medycyny[1][2].

Specjalizacje z dziedziny chorób wewnętrznych uzyskiwał w latach 1984 i 1988 (pierwszy oraz drugi stopień), natomiast z alergologii – w 1996 roku. W latach 1982–1998 zajmował stanowiska, począwszy od asystenta, aż do profesora nadzwyczajnego, w Klinice Pneumonologii i Alergologii Akademii Medycznej w Łodzi. W latach 1999–2002 zastępca, a od 2002 do 2005 roku dyrektor Instytutu Medycyny Wewnętrznej Akademii Medycznej oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 1 października 2002 do 30 czerwca 2019 dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. Norberta Barlickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a następnie koordynator do spraw badań naukowych. W ciągu czterech lat od objęcia stanowiska dyrektora szpital spłacił wszystkie długi i rozwiązał liczne problemy pracownicze[1].

Członek m. in. Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Ftyzjopneumonologicznego, Towarzystwa Internistów Polskich, American Academy of Allergology, Asthma and Immunology, American Academy of Allergology oraz Clinical Immunology[1].

Odznaczony m. in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz licznymi nagrodami rektorskimi[1].
youtube.com/watch?v=XaYGAyaWbIY
woj_tek shares this
441
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
.....jak można bać się czegoś co nie istnieje ???