Clicks1.4K

BLOKOWANE ! ZAKAZANE KAZANIE ks. bpa Meringa na POLSKA pod KRZYZEM" 14.09.2019 audio

Piotr2000
62
www.diecezja.wloclawek.pl /zakazane ? kazanie na stronie diecezji wloclawskiej w "audioteka"/.... posluchaj i przemysl... 14-15 wrzesnia2019 Zakończyło się spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem".…More
www.diecezja.wloclawek.pl
/zakazane ? kazanie na stronie diecezji wloclawskiej w "audioteka"/.... posluchaj i przemysl...
14-15 wrzesnia2019
Zakończyło się spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób z całej Polski.

Biskup Wiesław Mering, ordynariusz włocławski powiedział Polskiemu Radiu, że tak liczne zgromadzenie pokazuje moc wiary Polaków .
Na placu lotniska 14 wrzesnia 2019 modliły się tysiące osób.

Organizatorami "Polski pod Krzyżem" były diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej organizowała m.in. "Różaniec do granic" i "Wielką pokutę". Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" to wypełnienie testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku". Główne uroczystości odbyły się na lotnisku pod Włocławkiem. Akcja modlitewna "Polska pod Krzyżem" odbyła się także w 1258 parafiach w całej Polsce i za granicą. Były one w łączności duchowej ze zgromadzonymi w Kruszynie.
Duchowy testament Jana Pawła II
Papież Jan Paweł II podczas czwartej pielgrzymki do ojczyzny, 7 czerwca 1991 r., odprawił mszę na lotnisku we Włocławku-Kruszynie. W trakcie sobotniej mszy świętej wierni wysłuchali całej homilii papieża Polaka, którą wówczas wygłosił. Została ona wyemitowana na telebimach.(...)

"- A cóż to jest odkupienie, jak nie przywrócenie wartości. Nie jest przywracaniem wartości człowiekowi spychanie go do tego wszystkiego co zmysłowe, do tych wszystkich rodzajów pożądania, do tych wszystkich ułatwień w dziedzinie zmysłów, w dziedzinie życia seksualnego, w dziedzinie używania. Nie jest dźwiganiem człowieka, nie jest miarą kultury, nie jest miarą europejskości, na którą tak często powołują się niektórzy rzecznicy naszego "wejścia do Europy" "- mówił wówczas Jan Paweł II.
Dodawał, że
"przede wszystkim my wcale nie musimy do niej wchodzić, bo my w niej jesteśmy".

- Pierwszy premier III Rzeczypospolitej /sw. Jan Pawel II/ mówił to w Radzie Europejskiej w Strasburgu:
"w jakiś sposób zawsze byliśmy i jesteśmy w Europie. Nie musimy do niej wchodzić, ponieważ ją tworzyliśmy, i tworzyliśmy ją z większym trudem, aniżeli ci, którym się przypisuje, albo którzy sobie przypisują patent na europejskość, wyłączność ".

Bp Mering mówił w sobotę, że "często dopiero nieszczęście otwiera oczy człowieka na Pana Boga". Ordynariusz diecezji włocławskiej dodał, że "krzyż jest gwarancją życia".

"JPII kazał na bronić krzyża od morza do Tatr"


- Nasz papież Jan Paweł II kazał nam bronić krzyża od morza do Tatr. Kazał nam przyjmować dziedzictwo, któremu na imię Polska. Czy ktoś, kto był już wtedy świadomy, może zapomnieć tamtą scenę z Wielkiego Piątku, kiedy udręczony, umęczony trwał jakby wtulony w krzyż Jezusa Chrystusa, w trakcie drogi krzyżowej, w której uczestniczył po raz ostatni na ziemi? Jak nam potrzebna jest ta nauka krzyża. Jak nam jest to potrzebne żebyśmy przepraszali Boga za obrażanie go na naszej, polskiej ziemi, która przecież chrześcijaństwu zawdzięcza swoją postać, którą przyjęła przed tysiącem lat – mówił w homilii bp włocławski Mering.
Podkreślił, że zgromadzeni na lotnisku w Kruszynie są tam po to, żeby zginać kolana przed "Bogiem - naszym Ojcem".

- Jesteśmy tu po to, żeby zaprosić Boga do naszych serc, domów, ojczyzny, kontynentu, by czułą i wierną miłością nagrodzić mu grzechy antykultury, która poniża człowieka, a Boga wyrzuca na margines świata. Musimy przypominać sobie nieustannie prośby i zachęty ojca świętego Jana Pawła II, bo dzisiaj niekoniecznie są one w powszechnej modzie
- wskazał bp Mering.
Ordynariusz diecezji włocławskiej wzywał do uporządkowania swoich własnych spraw, spraw ojczyzny, spraw kontynentu.
- Co zatem powinniśmy robić? Najpierw chyba rozpalić gorliwość o bożą sprawę. Czy chrześcijanin leniwy, krytykancki, obojętny - czy on może porwać kogoś w stronę Jezusa? - pytał bp Mering.
Punktem kulminacyjnym akcji "Polska pod Krzyżem" była wieczorna droga krzyżowa na lotnisku Włocławek-Kruszyn.

JEZUS i MARYJA
Piotr2000
Dziekuje Agnus za informacje...
Dla jakichs powodow ja sam nie moglem odsluchac na gloria.tv.
Cokolwiek. Sluchajmy tego biskupa, bo po Bozemu mowi..
Piotr2000
Cos dziwnego sie dzieje... Szatan wklada swoje 3 grosze...
Widze, ze jest problem z odtworzeniem.
Jesli ktos moze to prosze isc do strony diecezji wloclawskiej www.diecezja.wloclawek.pl/pl,audio2,bp_me…
i "sciagnac" audio nagranie homilii. Jest w dolnej czesci strony pod subfolderem "audioteka".
piotr2019
8 stycznia 2016 bp Mering napisal "kilka waznych slow" Martinowi Schulzowi, prezydentowi europejskiego parlamentu, z jedynie majacej racje NACJI i "czerwonemu bratu",socjalisty:

W związku z kolejnymi głosami napływającymi z Unii Europejskiej, a dotyczącymi sytuacji w Polsce, diecezja włocławska opublikowała list datowany na 15 grudnia 2015 r.
Z wielkim zdumieniem i oburzeniem przeczytałem …More
8 stycznia 2016 bp Mering napisal "kilka waznych slow" Martinowi Schulzowi, prezydentowi europejskiego parlamentu, z jedynie majacej racje NACJI i "czerwonemu bratu",socjalisty:

W związku z kolejnymi głosami napływającymi z Unii Europejskiej, a dotyczącymi sytuacji w Polsce, diecezja włocławska opublikowała list datowany na 15 grudnia 2015 r.
Z wielkim zdumieniem i oburzeniem przeczytałem Pańską opinię o “zamachu stanu” w Polsce.
Naprawdę znam mój Kraj lepiej niż Pan: żyję w mojej Ojczyźnie już 70 lat; zapewniam Pana, że wybory Pana Prezydenta i nowego Rządu w Polsce nie są dowodem braku demokracji. Wybory ukazały, że większość zwykłych obywateli mojego kraju chce zmiany.
Problem w tym, że ci, którzy mieli dotąd władzę, na tej decyzji tracą; nie chcą się zatem poddać werdyktowi wyborów i wykorzystują dla swoich interesów także Parlament Europejski.
Parlament, pod Pańskim kierownictwem, zajęty jest na pewno bardzo ważnymi sprawami, m.in. długością płomienia świec i ilością wody w spłuczce.
Nie ma dziś w Brukseli polityków wysokiej klasy, czyli ludzi poszukujących dobra wspólnego społeczeństw tworzących Unię Europejską. Poprawność polityczna idąca w parze z małostkowością nie sprzyja mądrości. Szkoda, że – jak to kiedyś mówił pan Chirac – także “Pan stracił okazję, by siedzieć cicho”.
Wiem, że nie zmieni Pan swego stanowiska i Polaków nie przeprosi. Trzeba wielkości, by uznać swój błąd.
Dlatego w “zimowe święta” (tak przecież nazywacie Boże Narodzenie) życzę Panu rozwagi, mądrości i wyobraźni.
piotr2019 likes this.
Nigdzie ! Doslownie NIGDZIE ! nie znalazlem nagrania tego kazania. NIGDZIE nie znalazlem pelnego tekstu tego kazania !
Jedynie dostepnymi sa wyrwane zdania....
ktoz jak Bog1 likes this.
Biskup Mering to jeden z tych nielicznych nieugietych PASTERZY.
Piotr2000
Warto posluchac...a Radio Maryja, ktore mialo swoista wylacznosc na transmisje blokuje... przynajmniej na zagranice...
Piotr2000 likes this.