Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks875
PiotrM
5

Zdewastowano kapliczkę Matki Boskiej Częstochowskiej!

fot. bielsko.info

ZDEWASTOWANO 136-LETNIĄ KAPLICZKĘ NA ŚLĄSKU. POLICJA SZUKA SPRAWCÓW
1 lutego 2020 12:42/w Informacje, Polska
Radio Maryja


Całkowicie zdewastowano liczącą 136 lat kapliczkę w Beskidzie Małym, między szczytami Groniczek i Chrobacza Łąka. Rzecznik bielskich policjantów asp. szt. Roman Szybiak poinformował w sobotę, że funkcjonariusze poszukują sprawcy.

„Zawiadomienie wpłynęło w piątek po południu. Zgłaszający poinformował nas, że ktoś niszcząc kapliczkę uraził jego uczucia religijne i pod tym kątem prowadzimy sprawę. Policjanci pojechali na miejsce i przeprowadzili oględziny. Sprawa nie jest łatwa. Kapliczka stała w środku lasu”
– powiedział Roman Szybiak.

Rzecznik dodał, że obraza uczyć religijnych zagrożona jest grzywną, ograniczeniem wolności lub karą do 2 lat więzienia.

Nieznany sprawca zniszczył wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej i uszkodził szklane elementy. Zniszczony został krzyż z figurą Chrystusa. Dewocjonalia, pozostawione przez wiernych, zostały rozrzucone. Połamano donice i ławeczki.

O dewastacji jako pierwszy poinformował lokalny portal informacyjny www.bielsko.info. Doszło do niej na „Przełęczy u Panienki”, między szczytami Groniczek i Chrobacza Łąka. Nazwa przełęczy pochodzi od kapliczki z wizerunkiem Maryi Panny.

„Kapliczka została ufundowana w 1884 r. przez nadleśniczego dóbr Kozy, Juliusza Beinlicha, jak głosi tradycja – z wdzięczności za cudowne ocalenie życia przed wilkami. Znajdujący się w górnej części obraz – twarz Madonny Częstochowskiej – ufundowany został w 1933 r. przez Julię i Jerzego Giernlów z Krakowa, związanych rodzinnie z pobliską wsią Kozy” – przypomniał portal.

Policja apeluje do osób, które posiadają informacje w tej sprawie, by skontaktowały się z bielską komendą telefonicznie pod numerem (33) 8121255.
Mark0S
Kto wskaże prawdziwych inspiratorów ten antysemita.
olek19801
Przestępstwo powinno być surowo ukarane! Gdzie są rzekomo katolicy z PiSu? Zaostrzyć prawo na maksa. A w kościołach całej Polski nabożeństwa wynagradzające są koniecznością. To nie żarty. Dziś kapliczki, krzyże, figurki święte wraz z obrazami -jutro przyjdą po nas.
Krzysztof92
@bogumila333 dokładnie, trzeba będzie coś zorganizować pomyśleć, napisać do jakiegoś księdza,
bogumila333
Proszę organizujmy sie w ten sposób ze przy każdego tego rodzaju ataków na nasze Świętości zmowmy chociaż krotka modlitwę a nawet różaniec zadoscuczyniajaco
Krzysztof92
Bardzo dobrze, że wrzuciłeś informację o tym, też o tym piszę na facebooku, to moje rejony i bardzo mnie to zabolało, kiedyś tymi szlakami chodził sam Św Jan Paweł II, w pobliżu znajduje się krzyż na Chrobaczej Łące.