Clicks108

Lengvarský povoľuje na stretnutie s pápežom len zaočkovaným

Bratislava 20. júla 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Andrew Medichini)

Predstavitelia opozície vnímajú negatívne utorkové rozhodnutie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského o tom, že počas návštevy svätého otca Františka na Slovensku sa s ním budú môcť stretnúť len zaočkované osoby.

Poslanec opozície Štefan Kuffa (Život-Národná strana) nazval tento krok rezortu zdravotníctva „segregáciou a diskriminácia nezaočkovaných“.

Jeho stranícky šéf taktiež opozičný nezaradený poslanec Tomáš Taraba oznámil, že pokorne prijíma informáciu, že sa nebude môcť stretnúť s pápežom. „Sv. Ján Bosco keď prepukol v Turíne mor, ktorý kosil celé mesto a nemal kto upratávať mŕtvoly z ulíc, kedy všetci lekári sa pozatvárali doma, išiel vydať svedectvo, že láska k blížnemu je nad všetkým a išiel do ulíc starať sa o chorých. Nebol očkovaný. Prežil a získal povesť svätca.“

Dodal, že praje Svätému Otcovi nech ho na Slovensku nikto z tých zaočkovaných nenakazí. „Tí, ktorým dá privilégium sa s ním stretnúť… A my ostatní, ktorí sme pre nich ako tí s morom v uliciach Turínu ako za čias Jána Bosca, teda zostaneme v kúte na okraji. Ak to má byť myslené ako motivácia, určite sa kvôli stretnutiu s pápežom, čo sa bojí neočkovaných, očkovať nepôjdem. Ak to má byť myslené ako nátlak, tak k tomu sa radšej nevyjadrujem.“

Podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši sa na utorkovom tlačovom brifingu opýtal či ide o požiadavku Vatikánu. Na otázku si aj sám odpovedal: „No, určite nie! Pápež František podporuje očkovanie a je zaočkovaný, no nediskriminuje ľudí.“

Dodal, že pokiaľ to nie je vyslovene požiadavka pápeža, mala by sa podľa neho ľuďom umožniť účasť na podujatiach. „Uvedomme si, že so Svätým Otcom sa budú chcieť stretnúť aj ľudia, ktorí sa zo zdravotných dôvodov očkovať nemôžu,“ podotkol s tým, že to môžu byť stovky ľudí, ktorí veria, že stretnutie s pápežom im môže v ich stave pomôcť.

Hovorí preto o možnom PCR teste. Ten považuje za dostatočne presný, aby sa eliminovalo riziko prenášania vírusu. Upozornil, že aj zaočkovaný môže preniesť vírus a ľudí nemožno deliť opäť na dve kategórie.


Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) v utorok informoval, že na programe počas septembrovej návštevy pápeža Františka a stretnutí s ním sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní. Má ísť o snahu umožniť účasť čo najväčšiemu počtu ľudí nad rámec platných opatrení.

Pápež prijal pozvanie, ktoré mu adresovali všetci biskupi v mene celej katolíckej cirkvi na Slovensku, prezidentka SR Zuzana Čaputová i slovenská vláda. Od poslednej pápežskej návštevy na Slovensku ubehlo 18 rokov. Vtedajší spoločenskí lídri vítali pápeža Jána Pavla II. Pápež František by mal navštíviť Slovensko 12. až 15. septembra.

V SaS sú radi

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) ocenil, že na programe počas septembrovej návštevy pápeža Františka sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní. Toto rozhodnutie víta. Poslanec za SaS Radovan Sloboda s rozhodnutím súhlasí, no pýta sa, prečo podobné podmienky neplatia aj pre športové podujatia.

„Ide o obrovské podujatie, na ktorom sa majú zúčastniť stovky tisíc ľudí. Z epidemického hľadiska by mohlo byť extrémne rizikové, preto oceňujem, že jeho podmienkou bude očkovanie,“ napísal minister školstva na sociálnej sieti.

Gröhling pripomenul, že aj pápež František sa nechal zaočkovať a preto verí, že ho v tom budú veriaci nasledovať. „Rovnako k očkovaniu vyzývajú aj predstavitelia slovenskej cirkvi. Verím preto, že aj veriaci budú nasledovať jeho vzor a budú rovnako ako on dôverovať odborníkom a lekárom,“ skonštatoval.

Sloboda rozhodnutie víta a plne s ním súhlasí, nerozumie však, prečo nemôžeme ísť rovnakou cestou aj v prípade športu a kultúry. „Prečo nemôže byť aspoň 5000 očkovaných fanúšikov na futbale, keď má štadión kapacitu 20.000? Zasa sú rovní a rovnejší. Tisícky očkovaných na pápežovi prekážať nebudú, ale tisícky očkovaných na futbale sú problém. Prosím, vysvetlíte mi to už niekto? Kde je v tomto logika?“ pýta sa poslanec na sociálnej sieti.

Poslankyňa Jana Bittó Cigániková dodala, že sa veľmi teší z oznamu ministra Lengvarského o protipandemických opatreniach v súvislosti s návštevou pápeža. „Udalosť s tisícmi ľudí na malom priestore je vždy veľmi riziková a preto je podmienka očkovania na mieste. Rovnako ma teší, že aj katolícka cirkev na Slovensku jednoznačne očkovanie podporuje. Koniec-koncov, aj sám pápež František verí vedcom a očkovať nechal. Toto je určite vzor hodný nasledovania.“
ľubica
BKP: Bergogliova návšteva vráža Slovákom nôž do chrbta
Bergoglio je nositeľom ducha, ale antikristovského. Po jeho návštevách nastáva v myslení ľudí, ale aj v konkrétnych krajinách, duchovný, morálny a politický chaos. V Rio de Janeiro vyzval mládež: „Bežte na ulice a robte chaos!“

Bergoglio sa zaštiťuje Božou autoritou, ale spojenie s Bohom svojou apostáziou a legalizáciou hriechu presekol. …More
BKP: Bergogliova návšteva vráža Slovákom nôž do chrbta
Bergoglio je nositeľom ducha, ale antikristovského. Po jeho návštevách nastáva v myslení ľudí, ale aj v konkrétnych krajinách, duchovný, morálny a politický chaos. V Rio de Janeiro vyzval mládež: „Bežte na ulice a robte chaos!“

Bergoglio sa zaštiťuje Božou autoritou, ale spojenie s Bohom svojou apostáziou a legalizáciou hriechu presekol. Verejne sa dopustil modlárstva s démonom Pachamamou, čo je provokačné gesto odpadu od Boha, a tým de facto zrušil prvé a najväčšie Božie prikázanie. Sám seba, ale aj tých, ktorí ho uznávajú za platného pápeža, vedome napojil na sily temnoty. Je preto zodpovedný za to, že svet sa dnes rúti do katastrofy.

Tento cirkevný podvodník a Judáš v jednej osobe prichádza na Slovensko a vyžaduje si najvyššiu úctu ako zástupca Ježiša Krista na zemi. Toto je tragický podvod, ktorý má strašné dôsledky.

Povinnosťou pravoverného Svätého Otca je aktuálne bojovať proti herézam a nemorálnosti. Ako pastier má chrániť stádo pred aktuálnym nebezpečenstvom. Bergoglio naopak prichádza v kritickej chvíli, nie aby povedal varovné slovo a podal záchrannú ruku, ale aby vrazil nôž do chrbta. To sa týka konkrétne problematiky vakcinácie Slovenska. Bergoglio prichádza, aby tým, ktorí majú vládu, už úplne ubil svedomie. Motto jeho pseudo-evanjelia je: „Vakcína pre všetkých!“, a vôbec nehľadí na to, že odborníci pred ňou naliehavo varujú.

Tragédiou tiež je, že pápežskú autoritu, ktorú teraz zneužíva, má v pláne úplne zlikvidovať tzv. synodálnym procesom. Ten začne už v októbri a skončí o dva roky. Teda už o dva roky Bergoglio umieračikom odzvoní pápežskej inštitúcii. Počítate s tým, katolíci a katolíčky?

Kto Bergogliovi vzdáva úctu a prijíma ho ako riadneho pápeža, napriek tomu, že ním nie je, zvoláva na seba prekliatie.

Keď bol v Sebastii (v 4.storočí) dosadený heretický biskup – arián, nikto, ani bohatí, ani chudobní, ho nepovažovali za platného biskupa, teda za hlavu miestnej cirkvi. Všetci ním pohŕdali a dávali mu verejne najavo, že nie je biskupom, ale podvodníkom. O verejnom modlárovi, propagátorovi sodomie a čipizačnej vakcíny – Bergogliovi – to platí ešte v omnoho väčšej miere!

Buď katolík uznáva Bergoglia, alebo Ježiša Krista. Ak uznáva Bergoglia za platného pápeža, zriekol sa tým Krista a cesty spásy a ide cestou do večnej záhuby. Bergogliovým prelomovým heslom na tejto ceste do pekla je: „Vakcína pre všetkých!“
.........................................
suhlas!neda sa písať pod BKP---
Marieta Ria
Beda pastierovi, ktorého vlci chvália... tieto slová z kázne jedného kňaza teda platia - keď propotratová Cigániková, plagiátor a przniteľ školstva... vychvaľujú vzor hodný nasledovania!!!